Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy már az...

Miért van az, hogy már az informatikusok sem találnak állást, akkora lett a munkanélküliség? Ez már tényleg a tehetetlen Orbán hibája?

Figyelt kérdés
Milyen lényeges köze van az informatikának az éttermek leállásához? Mert ha semmilyen lényeges, akkor ez csakis a szar kormányzás eredménye.

2020. jún. 11. 12:59
 1/7 anonim ***** válasza:
58%
Nem tudom. Az egyik ismerősöm most talált magának informatikusként állás. Az informatikusokat a környezetemben nem küldték el, így arról, amit írsz, sajnos nincs infóm. Nem kell egyből mindent Orbánra kenni, egy állás keresésnél igenis előfordul, hogy több hét, míg találsz egy megfelelőt.
2020. jún. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%

Nekem nincs olyan ismerősöm, aki informatikusként ne találna állást.

Persze, ma délután esni fog, az is Orbán hibája! :D

2020. jún. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
51%
Ez érdekes.Én beregisztráltam a munkaügyi hivatalba és rá pár napra küldtek ki 3 papírt,hogy hova keresnek munkaerőt
2020. jún. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
54%
Ez konkrétan hazugság...
2020. jún. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
95%

Vannak it-s ismerőseim, akiknek csökkentették a fizetését, munkaidejét vagy leépítés volt náluk.

Ha a cégek rossz helyzetbe kerülnek, szoftver se kell nekik. Az informatikán szeretnek spórolni.



Amúgy kezdőként meg télen is nehéz volt, most meg lehetetlen.

2020. jún. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 mindentudó99 ***** válasza:
Egy olyan ember miért ír ki kérdést aki azt hiszi a vàlság csak az éttermeket érinti? Gyárak állnak le időlegesen vagy végleg .
2020. jún. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A rossz kormányzás abban fog megmutatkozni igazán, hogy a lakossági költések mennyire fognak visszaesni mondjuk a nyár folyamán (ebből lehet következtetni arra, hogy valójában mekkora megtakarítással rendelkeznek az emberek).


Egyébként világszinten gyárak álltak le, megrendelések estek vissza. Ez miatt tartom esetleg elképzelhetőnek, hogy ideiglenesen az informatikusok is nehezebb helyzetbe kerültek. Ugyanakkor megkockáztatom, hogy a gazdaság beindulása után fel fognak pörögni az események. Remélhetőleg a nyugati gyártók visszahozzák a termelést Kínából és inkább automatizálni kezdenek (amihez kellenek az informatikusok bőven).

2020. jún. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!