Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A diák tanulmányi kudarca,...

A diák tanulmányi kudarca, viselkedési zavara, antiszociális viselkedése, agressziója, kinek a hibája, felelőssége?

Figyelt kérdés

2020. jún. 11. 22:49
A kérdező szavazást indított:
A szülőké, akik nemzették, megszülték, nevelik vagy éppen elhanyagolják
A tanító felelőssége a megfelelő oktatás biztosítása, a diák felzárkóztatása, integrálása
A többségi társadalom a felelős, hogy ösztönző, támogató környezetet, biztonságot adjon, utat biztosítson a sikerhez
Ez a kormány, kormányfő, miniszter felelőssége, hogy megfelelő keretrendszert alakítson, építsen ki és működtesse.
A diák maga felelős, ha lusta, buta, vagy akár agresszív, összeférhetetlen és nem boldogul a tanulással, nem fejlődik.
A rendőrség feladata a rendfenntartás vagy az iskola, közösség erősebb, tekintélyesebb férfi tagjain áll a dolog, nem a tanárnéniken.
A könyvkiadók, írók felelősek, mivel a mai könyvek többsége használhatatlan.
A média felelőssége, rossz irányba viszik a fiatalokat.
21 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Összetett kérdés és egyénenként más.


Nekem is voltak zavaraim, bár nem nagyon voltam agresszív. Nálam a gyerekkoromat végigkísérő kirekesztés és az iskolai erőszak volt a kiváltó ok.

2020. jún. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Azért nem mindegy, hogy a diák 8 vagy mondjuk 18 éves. Amíg kicsi, addig inkább a szülő és persze részben a tanár felelőssége, hogy odafigyeljenek rá, neveljék és megkapja a megfelelő oktatást. Viszont 18 évesen már a saját felelőssége, hogy tanuljon és ha pl. lusta és nem csinálja, akkor már egyáltalán nem lehet a szülőn számonkérni, hogy mégis miért nem segít neki házit írni meg miért nem ellenőrzi, hogy mindent megcsinált időben. Ilyenkor már kéne annyira önállónak lennie, hogy ezeket egyedül is meg tudja csinálni és ha nem teszi, akkor vállalja érte a felelősséget.
2020. jún. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%

Nem lehet erre a kérdésre (és minden hasonló diákra) egyértelmű választ adni.

Lehet, hogy a diák lusta. Ez lehet nevelési hiba, vagy a környezet befolyása.

Lehet, hogy a diák rosszul volt nevelve, ezt látta otthon.

Lehet, hogy a diák viselkedési zavara betegség.

És ahogy írta a 2es, nem mindegy hány éves a diák. Egy tizenévesen nehezebb változtatni, mint egy kisiskoláson. Van, hogy egy jó tanár akár szülői, nevelési hibán is tud javítani.

A kérdésre nem lehet egyetlen, általános választ adni.

2020. jún. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt még hozzátenném a félreértés elkerülése végett, hogy ez csak egy általános példa volt részemről, de nyilván vannak olyan esetek, mikor ennél sokkal összetettebb a kérdés (pl. nincs meg a megfelelő háttér számára a tanuláshoz, depressziós, tanulási nehézséggel küzd stb.)
2020. jún. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
30%
Elsősorban az állam, ők teremtik meg a társadalmi közeget, amiben a szülők is szocializálódnak. Az állam szabályozza az oktatást és a könykiadást, de a médiát is.
2020. jún. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az élet bonyolult, mindennek több oka van, aki egyszerű válaszokat keres, csak önámításba hajszolja magát.
2020. jún. 11. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A felsoroltak közül mindegyik valamilyen szinten hozzáad a dologhoz, célszerű lenne nem fekete-fehéren nézni a világot.
2020. jún. 12. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
38%
A legtöbb esetben a diák génjeiben van benne mindez.
2020. jún. 12. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát... Tekintve,hogy én jó tanuló voltam,majd ahogy telt az idő szülők veszekedtek,egyik alkoholista másik lelkibeteg,a testvérek 10/8 alkalommal csak gyökérkedtek, az iskolában állandóan csesztettek mert jó tanuló voltam, vagy mert "csúnya vagy", más rokonra nem lehet számítani mert az egyik réteg beképzelt pöcs,a másik haszonleső gyökér, a harmadik valamilyen csaló. "Barátok" nem voltak,ha mégis,nem lehetett rájuk számítani, csak házi vagy pénz kellett nekik. Az állandó csesztetéstől, félelemtől, szorongástól kialakult belőlem az emberiszony, sűrű,gyors hangulatingadozás, pszichológushoz, pszichiáterhez járok, gyógyszert kell szednem és nincs olyan hét mikor 7 napból legalább 4-en ne lenne vagy panikrohamom, vagy duhkitoresem, előbbinél órákig bőgök egymagam valahol ahol nem keresne senki,vagy egy mosdóban/kútnál próbálom megnyugtatni magam és lemosni az arcom, utóbbinál pedig vagy csak kiabálok, vagy csapkodok, általában ez is sírással végződik,mert így adom ki magamból a gőzt (csak így tudom). TV-t nem sokat nézek,mert vagy az egyik "nagyonélethű" családi t.tkok, vagy a magánnyom., vagy érdektelen hírek, vagy valami más ehhez hasonló hülyeség megy mindenhol, néha olvasok egy könyvet,de áldom a napokat mikor nem kap el egy nagyobb érzelmi hullám egy minimálisan érzelmes videótól vagy képtől vagy mondattól, vagy ha épp nem szorongok egy kisebb tömegben, vagy nem kezdek el dadogni a boltban mert a sok ember miatt (ami nálam 4+), az isten tudja miért. Dalszöveget írtam, táncoltam, gitároztam, rajzoltam, voltam angol és matekversenyen, hittem,hogy az emberek jószándékúak, hogy ha elköltözök megváltozik a kornyezetem,azaz a "világom", de tévedtem,mert az a sok hülyeség ami eddigi életemben történt meggátolnak abban, hogy bárkiben bízzak, bárkivel beszéljek,hogy folytassam amiket eddig csináltam vagy új dolgokba kezdjek bele...

Szóval,kinek a hibája ez?

Valószínűleg " A diák maga felelős, ha lusta, buta, vagy akár agresszív, összeférhetetlen és nem boldogul a tanulással, nem fejlődik.", ha ezt gondoljátok,mert ez a 2. legszavazottabb válasz. Gondolom én hibáztam azzal,hogy megszülettem,vagy mert nem engedek az öngyilkossági vágynak,mikor elkap...

2020. júl. 5. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!