Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Karácsony Gergelynek hány...

Karácsony Gergelynek hány tanácsadója van?

Figyelt kérdés
Tarlósról még olvastam hírt, hogy 37 tanácsadója van, de Karigerinek mennyi van? (aki legalább egy cikket nem tud bedobni alátámasztásnak, az kíméljen kérem)

2020. jún. 14. 20:30
 1/8 savanyújóska ***** válasza:
100%
[link] - Ez a hivatalos felépítés, a tényleges számhoz át kéne nézni a szerződéseket is, hogy hányan vannak tanácsadóként szerződéses viszonyban a Főpolgármesteri Hivatallal.
2020. jún. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%
Először talán te támaszd alá Tarlós 37 tanácsadóját egy linkkel, addig pedig kíméld a felhasználókat... Annyi biztos, hogy Tarlósnak 1 helyettese volt, Karigerinek pedig 5(!), nem is szólva a helyettesek tanácsadóiról (pl. a Gy. Németh "Tokás" Erzsikének segítő, 0 városvezetési tapasztalattal rendelkező Kálmán Olgáról).
2020. jún. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

"Először talán te támaszd alá Tarlós 37 tanácsadóját egy linkkel, addig pedig kíméld a felhasználókat... "


Tessék: [link]


Nem vagyok ellene, hogy kijavíts, ha pontos akartam volna lenni, akkor tényleg főpolgármesteri hivatalt kellett volna mondanom Tarlós helyett, de most hogy ezt tisztáztuk, ugorhatnánk az eredeti kérdéshez?

2020. jún. 14. 20:50
 4/8 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem még a fenekét sem magának törli. Mondjuk ahogy kinéz, jobb is.
2020. jún. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
62%

A linket cikknek az a címe, hogy 17 tanácsadója van. Aztán az első mondat 37 tanácsadót említ, később pedig ismét 17 fős tanácsadó csapatról ír. Összemossa a cikk a főpolgármester és a hivatal tanácsadóit.


"...a főpolgármester 41 tanácsadót alkalmaz jelenleg; ez alapján havonta bruttó 29 123 800 forint ..."

[link]

2020. jún. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

"Összemossa a cikk a főpolgármester és a hivatal tanácsadóit."


Hozzászólásomban ki is tértem erre.


A cikket pedig köszönöm Karácsony tanácsadóiról, bár hozzáteszem, ez sem következetes, hisz a kabinetfőnök fizetését, vagy épp egy helyettes főpolgármester tanácsadóját is belekeverték, szóval itt is inkább a hivatal tanácsadóit és szerződéses embereit szedték össze, mint a főpolgármester közvetlen tanácsadóit.


De összességében arra voltam kíváncsi, hogy van e szignifikáns különbség létszámban Tarlós és Karácsony között, és arra jutottam, hogy nincs sajnos.

2020. jún. 14. 22:02
 7/8 anonim ***** válasza:
47%
A cikket kritizáltam, mert ha már több szám birtokában volt az újságíró és említi ezeket, akkor illet volna ezekről pontosan írnia.
2020. jún. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azért nem mindegy, hogy mit akar az ember a tanácsadókkal kezdeni akár Tarlós, akár Karácsony esetében.

Lehet pl. hogy most x-el több tanácsadó van, de lehet, hogy ezek jobban megtérülnek, mert egy rakás korábbi indokolatlan szerződést, vagy jogtalan kifizetést sikerül a segítségükkel felszámolni.


Van olyan valahol - fővárosi vagy kerületi szinten, esetleg mindkettőnél van ilyen - aki nem teljes ciklusra tanácsadó, vagy lát el valami feladatot, hanem egy konkrét feladatra, valaminek az átvizsgálására.


Érdekes kérdés, hogy a Fidesz mennyit hangoztatja, hogy hű de mennyi főpolgármester helyettes van, mennyi tanácsadó... De hogy Tarlós idejében mennyit fordítottak kommunikációra, és mennyit most, arról érdekes módon nagy kuss van. Ha ilyesmiket is beleszámolnánk, akkor lehet, hogy máris más lenne a leányzó fekvése.

2020. jún. 15. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!