Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi baja a NER elvtársaknak a...

Mi baja a NER elvtársaknak a Digi-vel? Elkaszálták a frekvenciapályázatukat, most a gdpr óriásbüntetés. Pedig ez egy önerőből sikeres, magyar ember által összehozott nemzetközi cég.

Figyelt kérdés

Nyilván a TeleNER-nek helyet akarnak biztosítani, a Telekom-nál pedig ott vannak a régi elvtársak, haverok, na de a Vodafone-t miért hagyják akkor?

Tényleg a Digi árcsökkentő hatása szúrja pártunk, és kormányunk szemét?

Oké hogy a csökkenő ár miatt csökken az adóbevétel is, de mennyi a telekommunikációs szolgáltatásokért fizetett áfa, telefonadó, stb a több adóhoz képest...



2020. jún. 16. 02:13
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
46%

"Érdekes.. pont hogy ők adják a legjobb netet az országban és amellett még kedvező árúnak is mondhatóak."


Miért adnák a legjobbat? Mindegyik szolgáltató 1Gbit-es netet ad már.... Amíg Digi volt otthon bekötve mindig csak a baj volt. Amikor kellett sose volt net, el sem érte sokszor a garantált sávszélesseget se...

2020. jún. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
27%

"ja akkor az erdélyi magyarok most románok? Akkor románokra mennek a milliárdok amiket a kormány szór? Következetesség elvtársak!"


Román állampolgár... nincs mit tárgyalni ezen.


"Optikain jön a net"


Az jó. És a boxtól is optikain viszed? Ja nem. Az már csak cat6e mi? Nem fognak otthoni netre optikai kábelt lefedni, mert piszok drága másrészt nem éri meg föld alá rakni így városon belül mindenhová. Tanulj egy kis hálózatokat.

2020. jún. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
82%

#12-es, akkor azt elmagyarázod miért szavaz a magyar országgyűlési választásokon többmillió "román állampolgár?"


Amúgy meg, bár ahol most vagyok sajnos nincs Digi, de ha jól tudom igen, nagyvárosokban már beviszik a lakásokba az optikai kábelt, szóval... dupla öngól?

2020. jún. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

#11 azért, mert azt adják. Upc aka vodafone-nál egyáltalán nincs gigabit, trógerkom, csak sűrűn lakott helyekre visz optikát, optika nélkül pedig nincs gigabit. Itt is cseszik fejleszteni a trógerkom 15 éve, annak ellenére hogy 2 éve behúzta a környékre a digi az optikát újonnan, harmadannyiért, a trógerkom még mindig koaxon szolgáltat max 300mbitet, 5 mbites feltöltéssel! Nyilván mivel itt nem kap állami (eu) hálózatfejlesztési támogatást, saját pénzből meg nehogymá fejlesszen bármit is...


A upc gyengus, de a telekom a legalja a magyar szolgáltatók közt, retek monopol cég.


Tehát akkor nem tetszik, hogy román állampolgárok szavaznak a választásokon?


Boxtól minek kéne optikán jönni a netnek? Cat5e-n jön a gigabit abból a szobában ahol a box van, meg koaxon jön ki a boxból a tv jel is, a 130 digitális mellett még 50 analóg is, így a junoszty-t is használni lehet :D telekomos fosnál, meg a boxból megy a cat5 a tv box(ok)-ba, ahonnan a tv(k)-be.


#13 nem csak a nagyvárosokban. Pilisakármi falvakat is beoptikázták, a 3. kerület külső kertes házas részével együtt.


Az optikai kábel már pont hogy olcsóbb, és kevesebb hibalehetőséget jelent, kevesebb karbantartással.

2020. jún. 16. 23:46
 15/21 anonim ***** válasza:

"egy etikus hacker egy hatalmas, nem megfelelően titkosított ügyféladatbázist talált a szolgáltató szerverén"

[link]

2020. jún. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
52%

"Miért adnák a legjobbat? Mindegyik szolgáltató 1Gbit-es netet ad már..."


Jam csak enm midnegy hogy optikán jön az az 1Gbit vagy régi kábeltévé tv sávon koaxok keresztül... Meg az se mindegy mennyiért kapod azt az 1Gbitet és mennyi feltöltés van mellé, mert amit a Tékom kínál kábelneten az 25 Mbit, amiből jó ha a 20 megvan, ráadásul pofátlanul túlárazva kínálják. Nálam a feltöltsé már sokkal fontosabb mint a letöltés, mivel rengeteget streamelek gameplayt, illetve vidókat is gyakran élőben közvetítek, amihez nagyon kelll a gyors feltöltési sebesség. Az nekem nem internet, amihez legalább 100 Mbit feltöltés nincsen.

2020. jún. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

#16 gigabit tudtommal nincs koaxon, egyáltalán. Egyébként igen a feltöltés már nagyon sokat számít.

Mikor két éve bejött a Digi környékre és kötbér a mondtam le az összes telekomos fost, felhívott a telekomos csaj hogy miért mondom le kötbér lesz elmondtam hogy miért, mondta hogy az ár az lehet "speciális", és tudnak adni akár 300mb is letöltésben. Aztán megkérdeztem hogy és a feltöltés? Erre válaszolta hogy hát az csak 15 MB (koax).


Aztán megköszöntem az ajánlatot (kis röhögés mellett) és mondtam hogy maradok inkább a gigabitnél, 200 mbit feltöltéssel, mert hogy ahhoz hogy a telekomos hulladékot válasszam, ahhoz ingyen kellene adniuk.


Persze azóta a speciális árat elnevezték Flip-nek (ami furcsa módon csak ott elérhető ahol konkurenciája van a trógerkomnak), de ugyanazon az ürülék koax hálózaton adják ugyanazt a hulladékot.

Digin viszont 2,5 éve jön annyin amennyi a gigabites utp-n kifér (és amennyit tud a gép amiről letöltök) a modemtől a gépemig, felfelé pedig 340 mbittel, túlteljesítve a hivatalos 300 mbites feltöltést.


Kiesés 2x pár óra volt, egyiknél amikor egy kormányközeli vállalkozó építkezésénél, véletlen átvágták a digi gerinckábelét budán...

2020. jún. 18. 12:32
 18/21 anonim ***** válasza:

"16 gigabit tudtommal nincs koaxon, egyáltalán. Egyébként igen a feltöltés már nagyon sokat számít."


UTP-n is van.....

2020. jún. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
#18 ja, de az is csak a diginek van.
2020. jún. 19. 00:37
 20/21 anonim ***** válasza:

Nekem a T-nél van 1000/1000-es net optikán és teljesen elégedett vagyok vele.


A településen elérhető net:


- Telekom optika (max 2000 mbit)

- Helyi szolgáltató koax (max 150 mbit)

- Rádióhullámos net (vagy minek hívják, max 150 mbit).


Itt például messze a T a legjobb. Ezért nem lehet egyértelműen kijelenteni, ki a legjobb. Helyfüggő, mint ahogy a példámból is látszik.

2020. jún. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!