Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi értelme van még Gyurcsányt...

Mi értelme van még Gyurcsányt emlegetni? Vagy csak én látom így?

Figyelt kérdés
Végül is ez is egy jele annak, hogy a Fidesz egyáltalán nem a korosztályomat akarja megszólítani (20-on évesek). Tudom, hogy Gyurcsány ma is szerepel a politikában, de már 10 éve Orbán a miniszterelnök, és mégis egyes kommentelők (szerintem 40 fölöttiek) mai napig Gyurcsányra mutogatnak vissza. Ne szeretem egyiküket se, se Orbán, se Gyurcsány nem szimpatikus nekem, de szerintem a korosztályomnak Gyurcsány olyasvalaki, aki még általános iskolás korunkban bukott bele a politikába, és azóta nem igazán sikerült visszakapaszkodnia. Mi értelme van egy csomó kommentben meg minden politikai hír alatt újra előrángatni, hogy Gyurcsány így meg úgy Gyurcsány úgy? Ráadásul azoknak a fiataloknak, akik mondjuk 2020-ban lesznek első szavazók, a Gyurcsány kábé olyan lehet, mint nekem a Horn Gyula. Persze, nyilván a múlt az megtörtént, és kihatása van a jelenre, de nem a jelenben kéne megoldásokat keresni? Ez valami berögződés, hogy a Gyurcsányt állandóan elő kell ráncigálni mindenhonnan? Szerintem még azok sem szavaznának rá, akik utálják a Fideszt. Ha kortársaimmal a politikáról beszélünk, szóba kerül a Fidesz, a szélsőjobb vagy a Momentum, de ember nincs, aki megemlítené Gyurcsányt.

2020. jún. 16. 11:07
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
59%

"nkább arra gondolok, amikor valami kritika éri a kormánypártot, és előveszik, hogy "de bezzeg a Gyurcsány". "

Ha a kritika AZOKTÓL jön, akik éppen gyurcsányt és pártját akarják kormányra juttatni, akkor szerintem természetes, ha a kritikára válaszul az IS elhangzik, hogy ezek a kritikusok mit tettek korábban, vagy hogy az a gyurcsány akik hatalomba akarnak éppen juttatni, az mit tett korábban.

Abban a pillanatban ha gyurcsány és pártja, meg az a két párt politikusi gárdája, akik kormányon tartották, nem lenne része annak az ellenzéki összefogásnak, nem is hangzana el a tőlük érkező kritikáknál, hogy "bezzeg a gyurcsány".

Azonban amíg az ellenzék alapvetően a dk, mszp és volt szdsz politikusaiból tevődik össze, meg azokkal akik velük fognak össze - addig bizony ez marad.

2020. jún. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

"Szerintem te már eldöntötted hogy Fletóra szavazol 22 ben, nem? Attól lett szimpatikus, hogy mindig szidják... pedig teljesen jogosan szidják!"


Te nem olvastad el, amit írtam, vagy nem tudod értelmezni, esetleg direkt kötekszel?


Idézet magamtól - csak mert megfűszerezi a beszélgetést:

"se Orbán, se Gyurcsány nem szimpatikus nekem"

"Ha kortársaimmal a politikáról beszélünk, szóba kerül a Fidesz, a szélsőjobb vagy a Momentum, de ember nincs, aki megemlítené Gyurcsányt."

2020. jún. 16. 12:04
 13/25 anonim ***** válasza:
87%
Ameddig politikai tényező van értelme emlegetni! Pláne ha riogatni is tudnak vele az sokat elárul az akkori "munkásságáról". Nem?
2020. jún. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
11-es, lehet, hogy van igazság abban, amit mondasz.
2020. jún. 16. 12:06
 15/25 anonim ***** válasza:
49%

Akkor lefordítom mit akar mondani a kérdező, amiről terelni akartok:

Sokuknak azzal van tele a töke, hogy kampány céllal megy a Gyurcsányozás, ha valaki valamit felró a Fidesz ellen, egyből jön a "bezzeg Fecó idejében jobb volt?" és társai. Nagyon unalmas.

2020. jún. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
Köszi.
2020. jún. 16. 12:11
 17/25 anonim ***** válasza:
68%

"Ha kortársaimmal a politikáról beszélünk, szóba kerül a Fidesz, a szélsőjobb vagy a Momentum, de ember nincs, aki megemlítené Gyurcsányt."

Pontosan EZÉRT kell újra és újra szóba hozni, hiszen fogalma sincsen róla sok embernek kicsoda, mit csinált és hogy jelenleg nincs olyan, hogy gyurcsány vagy a kormányát fenntartó politikusok nélkül legyen kormányváltás.

Mintha azt hinnéd, hogy egy tó vize iható lesz attól, ha neked nem mondják el újra meg újra, hogy oda folyik bele a város szennyvize. A kérdésed olyan, mintha azzal lenne bajod, hogy akik ezt ismételgetik, azok rosszat akarnak, hiszen milyen jó is lenne a tiszta tó vizét inni végre a a külön kezelt csapvíz helyett.

Csakhogy az a szennyvíz ott van benne a tóban, a vizének folyamatosan a része, és nem tudsz belőle úgy inni, hogy a poharadba csak a tiszta esővíz része kerüljön, a szennyes része meg nem - mert együtt vannak a tóban.

A mai ellenzék szerves része gyurcsány és azok akik gyurcsányt kormányra juttatták, majd ott tartották éveken keresztül még a 2006-os őszödi beszéde után is. Már nincsen "szélsőjobb" mert beálltak gyurcsány MELLÉ, ahogyan a momentum hátterében pontosan azok vannak, akik korábban gyurcsány alatt az szdsz-t, mint másik kormánypártot adták.

2020. jún. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
46%

"Gyurcsány olyasvalaki, aki még általános iskolás korunkban bukott bele a politikába, és azóta nem igazán sikerült visszakapaszkodnia."


A DK a második legerősebb ellenzéki párt(!!!). Vezetője?


"Inkább arra gondolok, amikor valami kritika éri a kormánypártot, és előveszik, hogy "de bezzeg a Gyurcsány"."


Én elhiszem, hogy azt a horrorkormányzást (vagy nemkormányzást) amit Gyurcsány és bandája itt leművelt inkább senki nem akarja végighallgatni, de nézd csak meg a parlamenti felszólalásokat. Nem is a Fidesz hozza elő a bezzeg Gyurcsányt, hanem az ellenzéki pártok mondják azt, hogy "2010 előtt többet költöttünk az egészségügyre, az oktatásra, bezzeg most [...]". Valahogyan a Fidesznek is reagálnia kell ezekre.

Másrészt: jelenleg egy gazdasági válság van. Az ezekkel kapcsolatos intézkedések hasznosságát, eredményét csak egy korábbi, gazdasági válságban tapasztalt mutatószámokkal lehet összehasonlítani. Ilyen válság legutóbb pedig 2008-ban volt.

2020. jún. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon is van értelme emlegetni és kell is.A mai fiatalok már nem feltétlen vannak tisztában azzal,amit művelt és,hogy most is miben pesterkedik.Szerintem Dobrev lesz majd a miniszterelnök jelölt.Ha neadj isten kormányt váltanak,ki lesz a közt.elnökünk? Na ná ,hogy Fletó.Az lesz a mi második Trianonunk.
2020. jún. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Azt, hogy nem kerül a fiatalok közt szóba nem úgy értettem, hogy nem ismerik, hanem hogy súlytalannak tartják.
2020. jún. 16. 13:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!