Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek a partizánok...

Mi a véleményetek a partizánokról? Kommunista/fasiszta terroristák vagy népi felszabadító hősök?

Figyelt kérdés
Hallottam, hogy voltak a fasisztáknak is partizánjaik és a kommunistáknak is.

2020. jún. 18. 13:57
 1/5 anonim ***** válasza:
31%

Kommunista terroristák voltak a partizánok akik egyenruhába öltözött katonákat rohantak le lesből

Megkinozták az információért a katonákat aztán megölték őket különböző módon

A Waffen SS és a Magyar Királyi Honvédség is nagyon haragudott a partizánokra voltak partizánvadász akciók főleg a keleti fronton


És mivel a partizánok sosem ejtettek hadifoglyokat igy vagy felakasztották táblával a nyakukban vagy agyonlőtték őket a katonák vallatás után

A németeknél külön kitüntetés járt a partizán vadászoknak bronz ezüst illettve arany fokozatban is

[link]


Persze az utókor a partizánokról úgy emlékszik mint hősökre akik a fasizmus ellen küzdöttek és nem aljas terrorista módszerekkel dolgozó fegyveres civilekre

A partizánok továbbá gyakran tettek keresztbe a német katonaságnak pl felrobbantottak hidakat meg vasúti sineket,hogy akadályozzák őket.

Ilyenkor nyomozás indult utánuk és ha nem találták meg a bűnösöket akkor azt a civil lakosságon torolták meg a németek


A németeknek kollaboránsaik voltak nem partizánjaik,akikre a németek különböző kisebb feladatokat biztak amivel nem ért rá a hadsereg foglalkozni.Ezeket a kollaboránsokat vagy a civil lakosság lincselte meg a háború után vagy hivatalos tárgyalás után felakasztották őket

Franciaországban azokat a kollaboráns nőket akik német katonákkal tartottak fenn szexuális viszonyt leborotválták a fejüket kopaszra a háború befejeztével, igy mindenki láthatta az utcán, hogy ki volt az aki aki a megszálló németekkel nemi kapcsolatot létesitett

2020. jún. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ugye tudod, hogy rengeteg partizán volt a falangisták oldalán pl. a spanyol polgárháborúban. [link]


Ők is rengeteg hidat felrobbantottak.


Én hősnek tartom mind a két oldalon harcolókat, mert én támogatom a proletárfelkeléseket.

2020. jún. 18. 14:48
 3/5 A kérdező kommentje:
Én támogatom az ilyen embereket. Utálom, a kapitalizmust és azt, ha nyomor van.
2020. jún. 18. 14:49
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A partizán olyan önkéntes szervezett fegyverest jelent, akik a támadó, megszálló csapatok ellen harcol.


Ebből a definícióból kiindulva partizán csak ott lehetett, ahol volt megszálló.


Az, hogy megszálló ellen harcol, saját népe szabadságáért mindenképpen dícséretes.

Az, hogy egy fegyveres (legyen az egyszerű katona, SS-legény, vagy éppen partizán) háborús bűncselekményeket követ el, népirtásba vesz részt az egyszerűen nem feltétlenül függ össze azzal, hogy az adott fegyveresnek mi a titulusa.


Mellesleg pl. mosolyra fakasztó, hogy van magyar partizán. Ki ellen is harcoltak? A megszállók ellen?, Melyik megszálló ellen?

2020. júl. 30. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nézőpont kérdése,nem vagyok kommunista,se fasiszta,az ellenség szemszögéből a partizán egyenlő a terroristával míg másik oldalról a hazáját védő önkéntes.Megjegyezném hogy szovjetek nem könyörögtek hogy mi magyarok megtámadjuk őket.A háború meg különben is politikai nézettől függetlenül állatot csinál az emberből hiszen háborúban legális a gyilkolás,nem hiába a háborúk velejárója a népirtás is.
2020. nov. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!