Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek Orbán Viktor...

Szerintetek Orbán Viktor miatt van elmaradva az ország? Kire kéne szavazni, hogy ez változzon?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy vannak M.O.-nál elmaradottabb országok, de ha mondjuk csak Német o.-t említjük, akkor is elléggé el vagyunk maradva, aztán ott van még Francia o., Anglia.. (Kanadát, Amerikát inkább meg sem említem) Most speciel az oktatásra, fizetésekre, korházak állapotára; orvosok, tanárok mennyiségére gondolok. Szerintetek ez Orbán Viktor miatt van így, vagy ezelőtt is így volt? És hogyan lehetne ezen változtatni, kire szavazzak majd (még nem szavazhatok, meg most egy ideig nem is lesz választás) hogy ez változzon?

(Igen, szerintem a kérdésből kiderült, hogy kb. semmit nem értek a politikához, nézzétek el nekem)



2020. jún. 18. 17:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
48%
A teljes magyar nép egy tehetségtelen csőd, kb mind1 hogy kire szavazol
2020. jún. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
68%

Magyarország sajnos elsősorban a geopolitikai jelentősége miatt van elmaradva. Talán rémlik, hogy elöször bejöttünk mi, aztán volt 1-2 tatárjárás, aztán itt voltak a törökök, Habsburgok, Németek és végül az Oroszok és mindegyik hatalmas károkat okozott az infrastruktúrában és a népességben is. Úgy könnyű mint a Svédeknél, hogy felépítünk valamit aztán még 300 év múlva is áll. Azt próbáld ki haver, hogy felépíted aztán 10 év múlva szétbombázzák :) Szóval ez az egyik ok.


A másik, hogy Magyarországon gyakorlatilag sosem volt még demokrácia emiatt sem a zemberek sem az uralkodó osztály nem tudja, hogy mit kezdjen vele ez pedig alapvetően a gátlástalan, populista politikai rendszereknek kedvez.


Orbán az egyik oka, hogy itt tart az ország szerintem ez kétségtelen. De meggyőződésem, hogy ő csak egy tünet és ha nem lenne akkor jönne egy másik hasonló, mint ahogy volt Megyó, meg Gyurcsány is.


Franciaországban és a többiben (Németországot leszámítva) már akkor rég valamiféle demokrácia volt, illetve polgárosodási eszme mikor mi még azt sem tudtuk, hogy mi fán terem az ilyesmi. Az USA 250 éves demokráciáját nem tudjuk behozni. Tudom, hogy rabszolgaság meg indiánok kiírtása meg minden, de ettől függetlenül ott TELJESEN másképp állnak az emberek a demokráciához.


Németországot egyrészt a rengeteg szövettségi pénz másrészt a német szorgalmas néplélek építette újjá. Meg mondom az, hogy nem dekkoltak ott a ruszkik.

2020. jún. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Sunshinedoll ***** válasza:
34%
Bár Orbánnak kétségtelenül része van abban, hogy nem kerültünk előrébb, nem lehet csak az elmúlt 10-15 évet hibáztatni azért, ahol most vagyunk.
2020. jún. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
81%
Hallgass meg pár Puzsér beszélgetést ami a magyar politikáról és a közgondolkodásról szól, ahhoz hogy pontosabb képed legyen arról hogy mi folyik itt és milyen okok vezettek ahhoz hogy ilyen környezetben kell élni.
2020. jún. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
52%
Igen, mert nem vette át a Magyar Kétfarkú Kutya Párt programját. Én rájuk fogok szavazni, mert az örök élet és az ingyen sör kombinációja egy sereg jókedélyű, szorgalmas és önfeledt polgárt fog eredményezni párszáz évvel azután, hogy hatalomra kerültek és megvalósították a programpontjaikat
2020. jún. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
39%
Nézegess gazdasági adatokat, statisztikai kimutatásokat. Bérekről, árakról, adókról, foglalkoztatottságról. Mondjuk az utóbbi 30 évről. Talán okosabb leszel, mintha elfogult emberektől (magamat is beleértve) informálódsz.
2020. jún. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
46%

""is elléggé el vagyunk maradva, aztán ott van még Francia o., Anglia.. (Kanadát, Amerikát inkább meg sem említem)""



Ezekben az országokban nem volt több mint 40 évig orosz elnyomás. Azokban az években gyakorlatilag semmilyen fejlődés nem volt. Ennyi évnyi lemaradást nehéz behozni pláne úgy, hogy közben Magyarországon volt egy nyolcéves semmitevő politizálás 2002 és 2010 között amikor úgyszintén csak a gazdasági hanyatlás volt jellemző.

2020. jún. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
59%

"..nem volt több mint 40 évig orosz elnyomás. Azokban az években gyakorlatilag semmilyen fejlődés nem volt."

- Ha azt nem számítom, hogy a lakosság életszinvonala elképesztő mértékben emelkedett. Az ország romokban 1945-ben ehhez képest az egészet újáépítették. Olyan amilyen, de a szrból és a romokból nem lehet várat építeni. Magyarországát a hárommillió koldus országának is hívták ha koldusok éppen nem voltak az átkosban. Szóval az, hogy semmi fejlődés nem volt az nagyon ne hangoztasd mert hülyének néznek.


"2002 és 2010 között amikor úgyszintén csak a gazdasági hanyatlás volt jellemző."

- Gondolom nem érdekelnek a 2002 és 2008 közötti adatok. Csak mert igen erős volt a gazdasági növekedés, arról meg még Gyurcsány se tehet, hogy 2008-ban világválság volt.


De ha már nagyon ütöd a vasat akkor az megvan, hogy 2019-ben az USD-re átszámolt átlagjövedelem alacsonyabb volt mint 2008-ban?


Nincsenek ilyen egyszerű válaszok, hogy csak és kizárólag ez vagy az tehet a dologról, ennél sokkal összetettebb még akkor ha a te kis elméd ezt nem tudja befogadni.

2020. jún. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
54%

ennyire nem volt semmi gazdasági fejlődés 2002-2008 között:

[link]


forrás: KSH

2020. jún. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
54%

Még mielőtt komcsivá leszek átkozva (persze az vagyok és Soros küldi a magyaroktól ellopott pénzből finanszírozott fizetésem az offshore számlákra) itt egy jobb grafikon mert benne vannak az orbánkormány évei is. A szocik alatt ugyanúgy növekedtünk mint az elmúlt kb 8 évben. Ebből is látszik, hogy Magyaroszág a nemzetközi hangulat hullámain lovagol. Ha a világon konjuktúra van akkor itt is, ha nem akkor természetesen itt sem.


[link]

2020. jún. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!