Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarország gazdasági problém...

Magyarország gazdasági problémáira melyik gazdaság és szociálpolitika lenne a megoldás? Szocializmus, kommunizmus vagy erős kapitalizmus (pl. objektivizmus)?

Figyelt kérdés

Szerintem szocializmus. A kommunizmus, jelenlegi világunkban még csa utópia, kell még rá várni egy 50-100 éves, ha ilyen ütemben fejlődünk... Ez alatt természetesen a valódi kommunizmust értem, ahol egyenlőség van, megy a termelés és az emberek egyenlően osztroznak el a javakon, úgy hogy mindenkinek jó legyen.



Az objektivizmus, a kapitalizmus és a laissez-faire, pedig kiszámíthatatlan. Lehet, hogy ha bejön a vállalkozásod, akkor Menyországig érő várat építesz, holnap pedig, amikor valaki másnak van szerencséje lehet, hogy a híd alatt. És lehet, hogy közben szépen megmérgeznek, mert ugye, nincs fogyasztóvédelem... Az idősek és a fiatalok is bajban lennének, mivel nincs nyúgdíj, így dolgozni kellene halálig, a fiataloknak pedig nem lenne tanulási lehetősége, az egészségügy és az oktatás fizetős lenne, ezáltal rengeteg ember halna meg (pláne így a 21. százdban, meg mernék esküdni, hogy lesz még vírus, sok, a globalizáció és a kereskedelem, valamint az utazás/turizmus fejlődésével), illetve rengeteg lenne a műveletlen emben (pl. ami a gyönygöspatai cigányokkal volt, csak sokkal nagyobban, nem mennének iskolába és írni sem tudnának) és ugyebár a sikeres vállalkozáshoz, szükség van azért egy kis műveltségre és kultúráltságra is... Gyakorlatilag az emberek nem bíznának meg egymásban sem, mert a tőke minden előtt lenne és minden privatizálva lenne. Lehet jönni, hogy de mi van a mutyizással stb., de szerintem az emberek inkább válasszanak megbízható kormányt, ami irányítja a gazdaságot, kordában tartja azt, biztosítja az emberek számára a jólétet és a lehetőségeket, mint kvázi a piacon anarchizmus legyen. Az árak pillanatok alatt a magasba szöknének és mivel nincsenek progresszív adók, sőt szinte alig van adó, ezért az állam becsődölne és semmire nem lenne pénz. Egy valaki/család nagyon meggazdagodna, a többiek meg vagy meghalnának, vagy nyomorognának stb.



Úgyhogy szerintem, most, jelen pillanatban a szocializmus. Kommunizmus, majd csak 50-100 múlva, de nem a jövőből jöttem, így nem tudod milyen lesz akkor. :-)



2020. jún. 18. 21:06
1 2 3 4 5 6
 41/55 A kérdező kommentje:
Csak nehogy mindenki ejnye-benyét kapjon, aki nem ért egyet a neolibsi... akarom mondani felkavarja a köznyugalmat. Mintha a b*zi felvonaglás nem kavarná fel...
2020. jún. 19. 19:07
 42/55 anonim ***** válasza:

#40

Kommunistáid ugyanezt művelték, ha valaki nyíltan kritizálta a pártrendszert.

2020. jún. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 A kérdező kommentje:

Ahaaaaa és ez mentség arra, hogy a ti neoliberális, kapitalistáitok a népet butítják, kizsákmányolják, megszedik magukat és a nemzeti értékeket a sárba tiporját, úgy, hogy ha valaki meg akarja állítani, az rögtön terrorista, náci, komcsi, mindenki aki csak az ellenfelük.


Egyébként olvass, fogalmazz! Persze... Mert Sztálin megöldt dok embert rögtön Marx és Lenin lesz a hibás érte! A 2. vh-ért is Nietzsche a hibás... Kezdetnek olvass Nietzsche-ét, Marxot, Lenint, hogy legalább, ha már ennyire berögződött véeményed van (szerintem egyébként nem, csak műveletlen vagy), ismerd meg a más nézeteit is és a legfontosabb, hogy legyenek nézeteid és ne egy kis troll légy, aki 1 sort ír. Én pl. nem is olyan régen írtam egy könyvet, amit majd lehet hogy kiadok, de nem kell idő, amíg kiadják és mindent elintéznek.

2020. jún. 19. 19:32
 44/55 anonim ***** válasza:

'Mert Sztálin megöldt dok embert rögtön Marx és Lenin lesz a hibás érte!'

Volt kitől tanulnia. Lenin sem volt különb egy gengsztertől.

2020. jún. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 A kérdező kommentje:
Ha olyan jó lennél történelemből, tudnád hogy mind a ketten értelmiségiek voltak, Lenin ügyvéd és jogász, Sztálin pedig egy meteorológiai laborban dolgozott. A párt élén csak értelmiségiek voltak. Lenin egy forradalmár volt, alig volt hatalmon pár évig, attól függetlenül, hogy nem volt sokáig hatalmon remek filozófiai mávei voltak, aminek a gazdaságának, egy mérsékeltebb változatával azonosulni is tudok.
2020. jún. 19. 19:56
 46/55 anonim ***** válasza:
Na és? Nem változtat a dolgokon. Lenin megalapozott egy szörnyszülött rendszert, ami hála az égnek, úgy 70 évi vajúdás után kimúlt.
2020. jún. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 A kérdező kommentje:
A rendszere egy remek gazdaságot épített ki, a kapitalistákkal azt kell tenni, mint amit a cárral. Trockij is azért írta alá, hogy eltakarodjon az összes kapitalista.
2020. jún. 19. 20:06
 48/55 anonim ***** válasza:

#47

Tehát a célod az, tönkrevágd a gazdaságot és kiirtsd mindazokat, akik piaci alapon gondolkodnak. Inkább neked kéne utánaolvasnod bizonyos dolgoknak.

2020. jún. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 A kérdező kommentje:
Nem az a célom. Az a célom, hogy a kapitalistákat és a liberális, aberrált gondolkodókat eltávolsítsam, a kormány közeléből.
2020. jún. 19. 20:25
 50/55 anonim ***** válasza:
Csakhogy a cárt kivégezték, te pedig ugyanazt tennéd a kapitalistákkal, mint a cárral, ami egyet jelent a fizikai leszámolással. A liberálisok pedig nem aberráltak, ellentétben az extremista politikai eszmék híveivel.
2020. jún. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!