Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vajon a magyar országgyűlési...

Vajon a magyar országgyűlési képviselők tudják, hogy Magyarországon hol és milyen célra készült alagútrendszerek vannak, amelyek a nemzeti örökségek védelme és nemzetbiztonsági szempontból is rendkívül fontosak?

Figyelt kérdés
Azért jutott eszembe ez a kérdés, mert némely politikusok mindig belekötnek abba, ha valahol, valamilyen történelmi örökségnek számító épületet, vagy más helyet az illetékesek állami pénzből renováltatnak. Természetesen szívesen segítek, de csak akkor, ha írásos kormányfelhatalmazással rendelkező biztonságpolitikai szakértők kérdeznek. Ugyanis hosszú ideig én is az voltam.

2020. jún. 19. 18:46
A kérdező szavazást indított:
képviselők
alagútrendszerek
nemzeti örökség
nemzetbiztonság
biztonságpolitika
4 szavazat
 1/3 A kérdező kommentje:
Egyes képviselők különösen sokat kötözködnek mostanában pl. a Lánchíd felújításának elhalasztása miatt. A kormányt a segítőkészség hiányával, Karácsony Gergely főpolgármestert pedig halogatással vádolják. A vádaskodóknak meg eszébe sem jut építészeti és biztonságpolitikai szakértőket is bevonni az ügy kivizsgálásába. Szerintem azért nem, mert fogalmuk sincs arról, hogy annak idején miért nem sikerült Széchenyi István gróf mérnökeinek sem elsőre megvalósítani a tervüket. Egészen pontosan az, hogy az először felállított híd rövid időn belül miért omlott össze.
2020. jún. 20. 15:31
 2/3 anonim ***** válasza:
Hol lehet erre forrást találni?
2020. jún. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Halló anonim! Végre van egy jogos kérdésed. Aki tudja, hogy a rendszerváltás előtti Szárazföldi Haderők Hátországvédelmi Országos Parancsnokságának a jogutód szervét hogy hívják most, az azonnal megtalálhatja a témában illetékes biztonságpolitikai szakértőket is. Én nem tudom, mert már régen visszavonultam ebből a tisztségemből. Azt viszont javaslom, hogy senki ne hergelje a közvéleményt sem Lánchíd, sem más történelmi örökség felújítása ügyében. Azok ugyanis nem csak a pénzről szólnak, hanem sok más biztonságpolitikai dologról is.
2020. jún. 20. 16:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!