Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek az MSZP és Párbesz...

Szerintetek az MSZP és Párbeszéd koalícióban indul el a 2022-es választásokon vagy külön-külön?

Figyelt kérdés
Ha együtt indulnak, akkor minimum 10%-ot kell szerezniük listán, különben nem jutnak be a parlamentbe. Jelenleg 3%-12% között mérik őket.
2020. jún. 28. 16:52
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

9-es vagyok

Én nem azt mondtam, hogy MSZP a legszuperebb párt. Le lehet pontozni. Én csak azt fejtettem ki, hogy MSZP felismerve támogatottságát keresett egy alternatívát, hogy hogyan maradhat tovább befolyásos és politikai tényező. Ez bevállt nekik. És lényegében ez a politika lényege. A hatalom megszerzése valamilyen úton...

2020. jún. 28. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

11!


Jobb helyeken a hatalom és annak a megszerzése csak eszköz egy politikai cél megvalósításában. Éppen az a legnagyobb baja az ellenzéknek már 10 éve, hogy a hatalom megszerzésén kívül más célt nem tudnak megfogalmazni.


"És lényegében ez a politika lényege."

Ez rímel a folyamatban lévő folyamatra. :)

2020. jún. 29. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy. Eddig a Párbeszédnek szüksége volt az MSZP-re, mert egyedül nem jutott volna be. Az MSZP-nek meg szüksége volt a P-re, mert egyrészt nem volt egyetlen emberük sem a pártban, akit indíthattak volna (miniszterelnöknek, bp-i főpolgármesternek) és minden szövetséges százalékra is szükségük volt, hogy összemérhetők maradjanak a DK-val szemben.


Egyetlen esélyük, hogy Párbeszéd megszűnik és beolvad az MSZP-be, így elég lesz nekik az 5% is parlamantbe jutáshoz.

2020. jún. 29. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Szerintem együtt indulnak.
2020. júl. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!