Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez egy valós társadalmi...

Ez egy valós társadalmi probléma, hogy manapság tulajdonképpen már társadalmi elvárás a diploma? Emiatt meg sok fiatal nem találja helyét a világban.

Figyelt kérdés

A mai világban az egyetem társadalmi elvárás, ezt kár tagadni. De ez egy hiba. A fiatalok kényszert éreznek arra, hogy minden áron egyetemre kell menni. Aztán közben rájönnek, hogy a választott szak nem is érdekli őket és otthagyják vagy egyszerűen kibuknak. Sokan meg elmennek mindenféle büfészakra, szereznek egy diplomát amiből meg nem tudnak megélni és végül elmennek valami betanított munkára amihez 8 általános is elég lenne.

Pedig ehelyett tanulhattak volna valami szakmát is, amivel lett volna egy jól fizető állásuk. De a társadalmi nyomás rájuk kényszerítette az egyetemet.



2020. jún. 29. 19:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igeb van ilyen is,de vannak akik a tanult egyetemi szakmával jól szeretnenek keresni.
2020. jún. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%

Nem társadalmi elvárás, hanem munkaerőpiaci.

Rendes, felelősségteljesebb irodai munkára nem vesznek fel Bsc diploma nélkül.

Középfokúval csak adminisztratívabb, operatívabb munkát kapsz.


A fiatalabb generáció, pedig az előbbit szeretné.



Valóban a fiatalok igen nagy része szeretne diplomát,de nincs is ezzel probléma.

Dél-Koreában, Japánban az X, Y generációnak több, mint 40 százaléka diplomás.És jól működnek azok az országok?Igen, jól, már, ami az ipari, gazdasági teljesítményüket illeti.

2020. jún. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
34%
Szakmunkas hiány van,raadasul sokat is keresnek! Feleslegesnek tartom a presztist meg a sznobsagot,úgyis az a lényeg h mennyi a beveteled.
2020. jún. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"Pedig ehelyett tanulhattak volna valami szakmát is, amivel lett volna egy jól fizető állásuk."


Mi a garancia, hogy egy szakmánál az érdekli, nem bukik ki, elvégzi és végzés után jól fog keresni?

2020. jún. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én építőmérnöki keményfedelessel kőműveskedek és szeretem. Nem mellesleg elég szépen el is vagyok a tiszteletdíjamból :)
2020. jún. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
34%
Inkább az a probléma, hogy a diplomások között nagyon sokan lenézik azokat akiknek nincs diplomája.
2020. jún. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!