Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha mindenki elhúz az országból...

Ha mindenki elhúz az országból, akkor miért jöttek tavaly is haza többen mint amennyien elmentek?

Figyelt kérdés
Folyamatosan hallani híreket hogy többen jönnek vissza mint elmennek, a csokoládé folyós álomhelyről, ahonnan kolbászból van a kerítés és amit úgy hívnak hogy nyugat. Amely példa értékű minden országnak. Ahová mindenki elhúz az országból! Nem lennék a baloldali propagandisták helyében! [link] És mielőtt KSH-zna valaki, csak szólok hogy az eurostat is azokból az adatokból dolgozik, de több régebbi felmérés is mutatta hogy megfog állni a kivándorlás. A járvány pedig úgy néz ki nekünk fog jobban kedvezni, ugyanis a többi országban is azonos mértékű problémák lesznek, még nagyobbak.

2020. júl. 2. 13:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
46%

"miért jöttek tavaly is haza többen mint amennyien elmentek?"


Azért mert kint szaporodtak. Ha nem így lett volna, akkor a kérdésed kész matematikai lehetetlenség.

2020. júl. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%
Amúgy ha Magyarországról emberek 100 000-i mennének el évente, akkor vírus alatt miért nem volt az, mint Romániában, hogy az utóbbi években kivándoroltakat visszatoloncolták? Mert Romániába több millió ember érkezett vissza vírushelyzet miatt, mert állampolgárságot még nem kapta meg az új országban.
2020. júl. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
29%

Én csak azt tudom mondani, hogy a környezetemben az elmúlt egy évben 6 egyén /család tért vissza, és csupán egy ment külföldre dolgozni...

Szerintem egyre többen rájönnek ,hogy ott kint sem fenékig tejfel az élet, és egyre inkább itthon is érdemes dolgozni, főleg, akinek olyan a szakmája.

2020. júl. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
84%

ööö nem az. Ha kimentek 1000-en de visszaköltöztek 1200-an akkor többen jöttek haza mint amennyien kimentek.


Az, hogy 2019 a nagybetűs fordulat éve-e azt nem tudjuk. Mindenesetre óvatos becslések szerint kint van 450.000 - 500.000 magyar de tavaly óta már 1300-zal kevesebben vannak kint. Ez a kint élő magyaroknak a 0.28%-a. Igazán elképesztő eredmény!!!


Szerintem várjunk még 5 évet, akkor fog talán látszani, hogy ez egy trend-e vagy sem.


Illetve persze az is kérdés, hogy az az 1300 ember milyen végzettségű és miért költözött haza. Mert 1300 mérnökkel lehet hogy előrébb vagyunk, 1300 takarítóval vagy mezőgazdasági munkással meg nem nagyon.

2020. júl. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
76%
Nekünk pl. eszünk ágában sincs vissza menni Magyarországra és a tesómnak, ismerőseimnek sem. Nem mindegy, hogy nevetséges fizetésért dolgozol-e, a világon az egyik legmagasabb áfát fizeted-e, negatív bunkó primitív emberekkel vagy-e körül véve, tudsz-e félretenni minden hónapban. Nekünk igenis kolbászból van itt a kerítés, Magyarországhoz képest legalábbis biztosan. Az én adóm nem stadionokra és határon túliakra megy el. Nálunk nem ledolgozás van agyba-főbe, hanem az állam adott támogatást, hogy itthon legyünk. Még sorolhatnám, de van egy olyan érzésem, hogy hiába beszélek.
2020. júl. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
56%
Ja és nem mosogatók vagyunk. Egyikünk sem. Férjem pl. orvos.
2020. júl. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
5. Azért azt se feledjük el hogy Magyarország nem minden részén kevés a fizetés. Vannak olyan területek ahol magyar viszonyokhoz képest jól meg lehet élni. És akik haza jönnek szerintem oda mennek. Meg talán hogy a rokonaikkal, barátaikkal együtt legyenek. Lehet téged nem köt össze semmi ezzel az országgal viszont van akit igen. Szerintem sokan ezért jönnek vissza, meg talán mert a szép Újvilág nem váltotta be az ígéreteit. De ha neked igen akkor nagyon örülök kívánom hogy ez maradjon is így! De én minden esetre örülök hogy többen jönnek vissza, mert ez azt mutatja mégsincs annyira elveszne Magyarország helyzete mint amennyien azt mondják.
2020. júl. 2. 13:38
 8/14 anonim ***** válasza:
77%

Vannak akik itthon akarnak sajat hazat meg itthon szeretik jobbna a klimat es mikor megkeresik a penzt a hazra hazajonnek.

Vagy csak veszenk hazat de kint dolgoznak.


Azokat kéne megkerdezni akik hazajottek h ők miért es h tervezik e viszamenni.

2020. júl. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ha nem olyanok, mint az Ürge-ERsatz, aki 6 vagy hány gyerekkel költözött azért Mo-ra, hogy a CEU-n legyen tanár, akkor jó, ha hazaköltöznek.


Szerintem meg lehet, hogy még jobbak is a nem diplomás, egyszerű munkások. Több okból is.

2020. júl. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ez a hányan mennek ki és hányan jönnek vissza hogyan kezeli a külhoni magyarokat? Mert azt azért érdemes tudni, hogy Magyarország népességének "rejtett erőforrása", hogy ugyanúgy, ahogy vidékről költöznek fel pl. Pestre, Erdélyből, Felvidékről, Vajdaságból is sokan költöznek ki és ez (is) valamilyen szinten pozitív hatással van a statisztikákra mégse a politikai sikeresség okozza.
2020. júl. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!