Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a vélemény arról, hogy mi...

Mi a vélemény arról, hogy mi magyarok végre törökök leszünk? Új történelem tankönyv?

Figyelt kérdés

Ugye a NAT a karantén alatt összedobott egy új történelem tankönyvet, ami elég nagy port kavart szakmai körökben, többek között a Történelemtanárok Egyesülete is kritikáját fejezte ki.

Én eddig azt hittem, hogy ez a kipcsakozás, a türk tanács meg a többi csak politikai húzások, hogy benyaljunk a törököknek az olaj és a migránspolitika miatt, de úgy néz ki, hogy tényleg komolyan gondolják. Nem fogok forrást megosztani, vagy idézgetni, mert akkor úgyis azzal lenne elfoglalva sok ember, hogy mi honnan van. Az objektivitiás érdekében szerintem nézzen utána mindenki maga, olyan forrásból, amilyenből akar.

A lényeg az, hogy az eddig periférián lévő, vagy a szakmai konszenzus által megalapozatlannak ítélt (egymásnak amúgy ellent mondó) elméletekből gyúrt össze egy őstörténetet a NAT, ami a török vonal köré építi azt fel és eléggé abszolutumokban beszél. A hunokkal von párhuzamot, miközben az európai hunokat tiszta török népnek súgallja, holott a valóságban még a hunok nyelvét sem ismerjük. (Nem azt mondom, hogy a magyaroknak nem lehetett köze a hunokhoz). A tankönyv nyelvezete és módszerei szépen, sunyin próbálják elültetni, súgallni, hogy a magyar török nép. Ez azért hátborzongató igazából nekem, mert a török szélsőjobbtól már lehet egy ideje hallani, hogy mi lényegében, mint magyarok, az ő részeik vagyunk, csak a vallásunk más, erre alapozzák területi állításaikat.

Kicsit olyan érzésem van, hogy OV megmondta, hogy kipcsakok vagyunk és a NAT elintézte, hogy azok is legyünk. Amikor múltkor fölraktam egy kérdést ezzel a türk tanáccsal kapcsolatban, akkor még lehurrogtak, hogy túlreagálom, meg hogy csak politikai húzás. Nekem, mint alapvetően jobboldali szemléletű embernek ez egy kicsit szúrja az oldalam, az eddigi történelemkönyvek legalább nem vállaltak abszolut álláspontot olyanokban, amikről kevés, vagy ellentmondásos információink vannak.

Félreértés ne essék, tudom, hogy a honfoglalás előtti magyaroknak köze volt a török népekhez, de akkoriban az egész sztyeppén ez volt a fő kulturális befolyás, ez alapján ilyet súgallni olyan, mintha azt mondanám, hogy a kazak nép (egy valódi kipcsak török nép) szláv eredetű, mert Kazahsztánban cirillel írnak, van egy csomó orosz szavuk és a génjeikben is van orosz behatás (a területen az orosz volt a domináns kultúrális behatás az elmúlt párszáz évben).

Az külön érdekelne, hogy fideszesek egyetértenek e ezzel?



2020. júl. 2. 19:11
A kérdező szavazást indított:
Támogatom a kormányt és a magyar szerintem török nép.
Alapvetően támogatom a kormányt, de a magyar szerintem nem török nép.
Ellenzéki vagyok és szerintem a magyar török nép.
Ellenzéki vagyok és szerintem a magyar nem török nép.
Nem támogatom egyik pártot sem és szerintem a magyar török nép.
Nem támogatom egyik pártot sem és a magyar szerintem nem török nép.
43 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
63%
Éltünk mi anno az orosz szteppéken is, hiszen arról, kelet-felől jöttünk. Ha így haladunk még kiderülhet, hogy nem is törökök vagyunk, hanem sztyeppei jurta-lakók...
2020. júl. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
1. Sztyeppei jurtalakók voltunk, de az nem nemzetiség, hanem életmód.
2020. júl. 2. 19:27
 3/18 anonim ***** válasza:
71%
Csak azt nem értem ha mi törökök vagyunk akkor miért harcoltunk a törökök ellen? mért kellett a törököknek erőszakkal elfoglalni magyarországot ha úgyis török "testvéreink" voltak????
2020. júl. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
33%
Magyar Szumér gyökerű. A kutatók szerint az ősnyelv magyar volt. Valószínűleg nemes földönkívüli eredetű a nyelvünk
2020. júl. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
60%
Mindenki tudja hogy a magyarok a szíriuszról származnak. A mellettünk lévő bolygón laktak Az UFO zsidók.
2020. júl. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
51%
Az a legszebb hogy az őskort kivették hogy a kuructurulsámánnyilasrovásírott f@szságok kerüljenek a helyére
2020. júl. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
37%

A Kárpát-medencéből indultak el a cro-magnoid rasszba tartozó késő őskori harcosok meghódítani Szibériát, az ottani szibrid (észak-mongol) rasszba tartozó népeket uralmuk alá hajtották, keveredve jött létre a dél-szibériai (régebben turáninak nevezett) rassz.


Aztán az indoiráni szkíták a türk törzseket Szibéria felé szorították, ott a türk törzsek átvették a hatalmat, majd szépen birodalmakat alkottak, elindultak nyugatra és délre.

A hsziungnukok uralta törzsszövetség volt az első türk sztyeppei birodalom, ezen belül a hunok törzsszövetsége már egyre erősebb lett, majd átvették a hatalmat.

A hunok uralta törzsszövetségben már ott voltak a magyarok ősei az ogorok “tíz nép” (türk előkelő által uralt dél-szibériai népek, keveredtek, a harcosok inkább türkösebbek, a szolgák inkább dél-szibériaiasabbak voltak), ők tekinthetők a magyarok őseinek.

Egészen biztos, hogy már a hunokkal Európában “turnéztak“,

2020. júl. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Akié a hatalom azé a történelem.


Érdekes párszor megváltozott már, hogy mi magyarok honnan is jöttünk.


Azt se tudjuk biztosan most mi történik, nem hogy ezer éve...

2020. júl. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

"A hsziungnukok uralta törzsszövetség volt az első türk sztyeppei birodalom, ezen belül a hunok törzsszövetsége már egyre erősebb lett, majd átvették a hatalmat."


A hsziongnu és az európai hun birodalom nem ugyanaz. Az európai hunok a hsziongnuk politikai leszármazottjai voltak. Értsd ezalatt, hogy az elit ugyanaz maradt, de a nép maga gyökeresen megváltozott. A hsziongnut nem is igazán lehet népnek nevezni. Xiongnu, vagyis kínaiul "vadember". Így hívták a kínaiak a legtöbb nomádot, ahogy a rómaiak szkítának hívták a nomádokat, eredettől függetlenül. Mind a xiongnu, mind a hun gyüjtőnév. A kínai források nem részletezik az etnikai összetételüket, úgyhogy a hatalomátvevős és cro - magnon, szkíta (értsd eredeti "fehér" szkíta) dolog nem több találgatásnál. A hun nyelvről pedig nincs forrásunk (habár nem is lehet egységes hun nyelvről beszélni), lévén, hogy nem volt szokásuk feljegyzéseket írni. Úgyhogy onnan sem indulhatunk ki. A hunok által beszélt (valószínüleg csak az egyik) nyelvből három szó maradt fent, abból kettőnek ismert az eredete, ezeket a rómaiak hagyták ránk: sztrava (halotti tor, valószínűleg szláv), medosz (mézsör, valószínűleg görög) és kamon (valami ital, ez ismeretlen eredetű). Nos ember legyen a talpán, aki ebből ki tudja következtetni, hogy kik is voltak a hunok. Az meg szintén teljesen ismeretlen, hogy ki volt a hunok vezető rétege. Attila amúgy gót eredetű név, tehát germán, apácskát jelent. A gótok is köztudottan a hunok törzsszövetségébe tartoztak.


"A hunok uralta törzsszövetségben már ott voltak a magyarok ősei az ogorok “tíz nép”"


Az onogurokról beszélsz, ami tíz nyilat jelent. A legelfogadottabb elmélet szerint 7 magyar és 3 török törzs alkotta (kabarok, kavarok, már nem emlékszem milyen arányban). De megkülömböztették egymást a magyaroktól, a vérszerződésben nem vettek részt. És itt még csak a köznépről beszéltem. Mind a magyar, mind a török törzsek vezetői valószínűleg az elit, tehát akkoriban török háttérből kerültek ki, viszont ez nem jelenti ugyanezt magára a népre, akárcsak a 17. századi magyarok sem habsburgok voltak, attól függetlenül, hogy habsburg királyaik voltak. Tehát megint ott tartunk, hogy sehol.

Az Árpádháziak genetikájában minden volt (nyilván, mivel uralkodók voltak), úgyhogy az is zsákutca. A honfoglaló magyarok Y kromoszómán 40% - ban voltak ázsiaiak, 50% - ban európaiak és 10% - ban irániak (szkíta) (Neparaczki tanulmány). Pontosabb autoszomális vizsgálatokból továbbrészletezve (Klima tanulmány) kiderült, hogy mélyebb rétegekben 30% - uk hordozott uráli eredetet. Tehát megint, ember legyen a talpán, aki ebből megmondja, hogy a magyar X volt és kész. Nincs az a lelkiismeretes szakértő, aki ebből megmondja, hogy a magyarok márpedig törökök voltak, legfeljebb azt, hogy a magyarokat valószínűleg törökök vezették. Így ilyet súgallni a történelemkönyvekben, a magyar köznép (tehát a mi nyelvi őseink) eredetéről szóló adatokat és magát a nyelvet a szőnyeg alá söpörve, nem több, mint egy jól körmönfont, részleteket kiemelő és felnagyító propaganda. Az igazság egy részének a kiemelése és kizárólagossá tétele nem több hazugságnál.


Viszont ha jól értem, neked a magyar törzsek, hunokkal való kapcsolatának a megkérdőjelezésével volt bajod. A magyarok az onogurokon belül, akik a hunok törzsszövetségének voltak egy része, már Európában voltak a hunok idején. Ennek utánaolvastam és valóban vannak feljegyzések, amik azt sugallják, hogy az onogurok a hunok konföderációjába tartoztak.


Még megemlíteném a kultúrát is. A lovasnomád életmód nem jelent származást, lévén hogy a legtöbb sztyeppenép ezt művelte (arabok, perzsák, szkíták, törökök, uráliak, keleti germánok, kelták). A mondáink a csodaszarvasról a szkíta, tehát indoiráni(indoeurópai) népekkel vonnak párhuzamot, akiknél ugyanúgy vezető szerepet töltött be a szarvaskultusz, továbbá az olyan uráli népeknél is megvannak hasonló mondák, mint a manysik, vagy hantik. A turul legenda török eredetű, ez logikus, ha azt nézzük, hogy ez a honfoglalók vezető rétegéhez kapcsolódik. A materiális kultúra össze vissza, mindenhova köthető. A honfoglaló sírokban sok egyenes (viking/rusz tipusú) kardot is találtak, a jellegzetes tarsolymintázatok csak a magyarokra voltak jellemzők.


Remélem sikerült éreztetnem, hogy miért nem tartom helyensnek ezt a skatulyázgatást.

2020. júl. 2. 23:02
 10/18 anonim ***** válasza:
66%

A fiatalokat úgysem érdekli még annyira sem a történelem, hogy megjegyezzenek annyit a történelemkönyvből, hogy a magyar egy török nép.

Akit pedig érdekel a téma maga is utána jár és tudni fogja, hogy ez az állítás nem áll meg a lábán.

2020. júl. 3. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!