Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ki az a Vitézy Dávid és...

Ki az a Vitézy Dávid és hogyhogy ő jelenti be az 5-ös metró építését és hasonló giga projekteket?

Figyelt kérdés

2020. júl. 3. 13:51
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlatilag egész életében közelekedéssel foglalkozott. 15 évesen alapítója volt a VEKE-nek. 2000 után kezdett ismert lenni, mert szakmai kritikákat, javaslatokat fogalmazott meg az akkori budapesti közlekeséssel kapcsolatban. Később a BKV-hoz került, majd a BKK alapítója és vezérigazgatója lett. Hozzá köthető a Fonodó villamos.
2020. júl. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
57%

"15 évesen alapítója volt a VEKE-nek."

Tudtommal azért, mert egyesület alapításához 10 ember kellett, és jól jött a létszámba a plusz egy fő. Ettől mondjuk még érthet hozzá, de 25 évesen olyan pozíciót, amit kapott, csak megfelelő rokoni kapcsolatokkal kapsz. Ez nem jelenti, hogy nem lenne alkalmas rá, de akkor is visszatetszést kelt.

2020. júl. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 Koplárovics Béci ***** válasza:
83%
Akárhogy nézem, Vitézy az egyik legértelmesebb fideszes. Persze nyilván abból a mezőnyből nem nehéz kiemelkedni, nem is értem, hogy mit keres még a fidesz környékén (sok pénzt, de azon kívül).
2020. júl. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
69%

Tény, hogy Orbán rokona, és fideszes, stb. DE azt is meg kell jegyezni, hogy a közlekedéshez legalább ért. Az ő és a csoportja találta ki ha jól tudom, többek között az új éjszakai menetrendet. Régebben, ha emlékeztek, üresen mentek a garázsjáratos buszok, és halott volt a város. Ez nagy érdem. Karácsony fel is ajánlotta neki a BKK vezérigazgatói posztot, de nem fogadta el, másnap Orbán odaadta neki a Budapesti Fejlesztési Központ igazgatója. Ebből is látszik, hogy Karácsony többnyire nem politikai hovatartozási alapon osztogatja a posztokat, hanem kompetencia-alapon, ami nagyon jó, nem úgy, mint Tarlóséknál történt ez. Szerintem azonban ez a poszt már meghaladja az ő képességeit.

Amúgy meg mint minden fideszes igazgató egyik cég vezető posztjából bukik a másikba.


[link]

2020. júl. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
43%
#10 Egyik kutya, másik eb. Mindkét maffia a saját embereit ülteti a pozíciókba, és egyiknek sem szempont a hozzáértés.
2020. júl. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
44%

14!


Én ebből éppen nem azt látom, hogy Karácsony többnyire nem politikai hovatartozási alapon osztogatja a posztokat. Így lett volna kommunikálva, ebben én is biztos vagyok. De sokkal inkább azért lett volna jó Karácsonynak, ha Vitézy elfogdja a posztot, mert akkor Vitézy, azaz a BKK sikere Karácsony sikere lett volna, ha gond van, akkor pedig lehetett volna fideszezni egy kicsit.

Ez egy politikai csapda volt.

2020. júl. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
17%
Ezt te is tudod, hogy hülyeség. Ennyi erővel a Fidesz az ellenzékre bízná az összes minisztériumot, és az ellenzéki vezetésű önkormányzatok a Fideszre az egész mindenséget, és fordítva, és jól csapdában van mindenki. Hahaha. :D
2020. júl. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
0%
Te is tudod, hogy nem hülyeség, ezért nem írtál értékelhető választ rá. :D
2020. júl. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
85%

Márpedig eléggé az. Vitézy tényleg híres volt korábban arról, hogy a közlekedés érdekli, és ért is hozzá. Ezt ellenzékiként is elismerem. Normális viszony volt közte és az ellenzék között annak ellenére, hogy nyilvánvaló volt a származása, "hovatartozása".

Ha Karácsonynak az lett volna a nagy csapdája, hogy lejárasson egy fideszest, akkor egy prominens személyre bízta volna a dolgot, akinek a bukása sokkal jobban szolgálta volna az ellenzék érdekét, de nem.

2020. júl. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
64%

Asszem a BKV-nak a vezérigazgatója, vagy valami közlekedési minisztériumos-féle emberke

[link]

Amúgy volt olyan, hogy a Balázsék behívták műsorba, vagy telón hívták föl, és tök jókat mondott, szal szerintem ő ilyen jó közlekedési szakértő.

2020. júl. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!