Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi romolhatott vajon el az...

Árokpart kérdése:

Mi romolhatott vajon el az országban a 2000-es évek eleje óta?

Figyelt kérdés
Addig egy egész kis élhető ország voltunk. Tulajdonképpen elmondható, hogy az élet minden területén mindenki megtalálta a maga számításait és igazából nem érezhette senki kirekesztve magát a társadalomból. Jó az igaz, hogy nem volt elterjedve az Internet még otthonainkban, nem volt okostelefon stb., viszont bárki aki elvégzett bármilyen iskolát (alap , közép, felsőfokú) utána el tudott vele szinte azonnal helyezkedni a munkaerőpiacon. Akkoriban igaz így nem is mehettünk volna külföldre munkát vállalni, mert még nem voltunk EU tagok, viszont igazából ha lehetett volna akkor sem kényszerült volna rá szinte senki, mert általában itthon mindenki boldogult. Külföldre akkoriban csak kirándulni jártunk, a röhej az egészben az, hogy akkor még jobban el is tudtunk menni mint napjainkban. A 2000-es évek elején valamiképpen úgy lehetett érezni, hogy ha az ember nyugaton járt akár csak Ausztriában, úgy össztársadalom szintjén mentalitásban akkoriban jóval közelebb álltunk a fejlett országokhoz mint napjainkban. Mi változott meg, milyen típusú gazdaságpolitika tette lehetővé, hogy akkoriban összességében jobban éltünk, illetve nem volt ennyire szétszakítva a társadalom, meg főleg a társadalmi rétegek nem különültek így el egymástól mint napjainkban. Kinek mi a véleménye erről?
2020. júl. 4. 23:39
 1/8 anonim ***** válasza:
73%

A mosógépem, kétszer is.

Amúgy abszolút nem igaz amiket írsz, egyszerűen túlidealizálod valamiért azt az időszakot. Az ismerőseim java pont manapság él jobban, és válogathat több lehetőség közül (oké, most leszámítva a járványhelyzet miatt kialakult felfordulást).

2020. júl. 5. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

1998-ban születtem, büszkén állítom , igazad van!


Azt 'hittem te is fiatal vagy, nem tudtam, hogy árokpart már egy vén posztkádárista alak. Csalódtam.

2020. júl. 5. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Városinak tetszik lenni ugye? 89-elott gyárban tetszett dolgozni? Tán még úttörő volt?
2020. júl. 5. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem a 2000-es évek elején romlottak el a dolgok, hanem 1989-ben azzal, hogy nem volt rendszerváltás.
2020. júl. 5. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
35%

Nem tudom de nekem a 90-es években sokkal rosszabb volt, anyagilag mindenképpen.

Vélemény terror meg akkor is volt csak bal-liberális oldalról.

2020. júl. 5. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
82%

"Mi romolhatott vajon el az országban..."


Az emberi tartás!

2020. júl. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az emberi összetartás, ami elromlott. Másrészt a gondolkodás. A legtöbb szavazó csak birka, ki melyik oldalon. Természetesen vannak kivételek is. De talán ami a legrosszabb manapság, hogy némelyik ember nem tudja beleképzelni a saját életét egy másik ember sorsába.
2020. júl. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 cro-minyon ***** válasza:
100%
Anyagilag bizonyíthatóan ma sokkal közelebb vagyunk Ausztriához, mint 20 éve. Az egész nyugati világ (benne mi is) rosszabb hangulattal él azonban. Ennek sok oka van, kezd megbomlani az akkor betonbiztosnak vélt világkép. Amúgy annak idején vígan megfeledkeztünk mi is határontúli társainkról, valamint történelmi mélyponton volt a gyermekvállalás is. Szóval az inkább egy ilyen lusta leszakadós korszak volt, de kevsbé stresszes, mint napjaink, ez nem vitás. Én akkor voltam serdülő, szép emlékeim vannak arról a korról, de történelmileg nem volt jó.
2020. júl. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!