Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyire írja le ez a két sor...

Mennyire írja le ez a két sor a magyar politikai valóságot? "Milliók harsogják, pajzsként állva eléje, /Eddig és ne tovább, magyarok ellensége. " Szerintem telitalálat!

Figyelt kérdés

Az előbb írtam ki egy kérdést erről a versről, de áttették valami kihalt önismereti kategóriába (WTF?).


Szerintem mind a fideszesek, mind az ellenzékiek szempontjából megállja a helyét, hisz pl. Gyurcsány is megjegyezte már, hogy milyen felfogást terjesztett el a fidesz, hogy aki a kormány ellen van, az a magyarok ellen van, pl. ellenzéki pártok, külföldi bírálók, civil mozgalmak.

A Fidesz képes egy nagy békemenetet csinálni, ami mellett eltörpülnek az ellenzéki tüntetésecskék, több mint 2 millió szavazóval szintén nem tud labdába rúgni sem az alig több mint 1 millós MSZP-SZDSZ réteg, vagy a kb. 1 milliós Jobbik.


A teljes vers egyébként:


Sándor Kinga: Vezesd nemzeted


Tán Isten küldte őt, ide le a földre,

Hogy legyen nemzetének hű vezére.

Vagy csupán csak egy földi ember,

Ki, ha kell, küzd, szól, s tenni is mer!


Kit követnek százak, ezrek, milliók,

Kinek szaván csüngnek, földi régiók.

Kinek első az országa, nemzete, népe,

Kit ezért ütnek a gyűlölködők cserébe!


De áll a gáton, mert ő igaz magyar,

Ő az, ki nemzetének Kánaánt akar.

Százezrek mozdulnak mellé állva,

Egyetlen, kérő, halk, hívó szavára.


Ő az, ki, védi, óvja, elszakadt nemzetét,

És mozdulnak érte mind, egy emberként.

Milliók harsogják, pajzsként állva eléje,

Eddig és ne tovább, magyarok ellensége.


Nem átkozza, nem mocskolja ellenit,

De legyőzi népe hazug ellenfeleit.

Hátára ostorcsapások ezreit vállalja,

Bennünket kímélve, azt büszkén állja.


Vezesd országod, vezesd nemzeted,

Isten talán nékünk ezért teremtett.

Ne halld a kétkedők vádló táborát,

De halld nemzeted, áldó, hívó szavát.


2017. febr. 14. 18:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Millók? Mit csinálnak? Otthon ülnek, és nézik a tv-t :D Romániában most voltak kint milliók az utcán, meg nálunk 2006-ban is harsogtak a milliók, most nincs ilyen...
2017. febr. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Orbán Viktorról szól ez a vers, a "milliók" a több mint 2 millió fideszes szavazót jelenti, akik nem csak az urnákban, de pl. a Békemeneten szokott erőt demonstrálni.


Nem az ellenzékről szól.

2017. febr. 14. 18:25
 3/8 anonim ***** válasza:
78%

A vers, ha Orbánról szól, akkor tömény hazugság! A milliók egyáltalán nem állnak mögötte, csak az a néhány millió állandó imádója!

Nem a nemzetének akar Kánaánt, Csak saját magának és a haverjainak.

2017. febr. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%
Orbán Viktorról a Mekk Elek az ezermester című mese szól. Kábé azzal a marketinggel kábé ugyanolyan kvalitású vezető mint Elek.
2017. febr. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
23%

"Eddig és ne tovább, magyarok ellensége. " (bar en ezt felkiallto mondatkent irtam volna "!")


Ez a mondat, amely megfogalmazza a Fidesz tevekenyseget az elmult 8 evben.


Azt szeretem a legjobban, hogy olyankor az ellenzekiek, lelek-terroristak, nem tudnak szohoz jutni, ezert az a 10-50 (fiezetett) szemely elkezd sipolni egy Fideszes bekemeneten, megemlekezesen, mert oket megkell hallani, mert nekik van igazuk, na ilyenek az agy es lelki serultek, akik akaratukat agressziven adjak ki magukbol, mas megalazasabol, lelek-terrorista mondataikkal/cselekedeteikkel, engesztelik ki magukat, hogy nekik van igazuk, aztan meg a mediaban, meg ilyen fajta portalokon beakarjak nekunk adni, hogy mennyien is vannak. Az orszagban max. 100-ezren vannak, de ok akarnak a leghangosabbak, legokosabbak, legugyesebbek lenni, mas birka, nyugger, meg agymosott...

2017. febr. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

5-ös! Az országban többen vannak, akik le akarják váltani a Fideszt, nem csak 1-200-an! A Fidesznek van 1,5-2 millió szavazója, a többi 5-6 millió ellene van.

Ez a vers közel sincs a valósághoz. Még Rákosi sem fényezte ennyire magát!

2017. febr. 15. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Bakker, amíg nem olvastam, hogy Orbánról írták ezt a glóriafényesítő dicshimnuszt, teljesen azt hittem, hogy ő a kérdésben említett "magyarok ellensége" :D
2017. febr. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

6-os


5-6 millioan ellene vannak? Te elmebajos vagy?! Az orszag fele nem is megy el szavazni senkire.

Ahogy mar irtam, kell meg sip is, hogy valahogy 10-100 embert meghalljon tobb ezer, aki normalisan, embersegesen viselkedik egy meneten, rendezvenyen, megemlekezesen.

Annyian vagytok, hogy ha az osszesen ordibalnatok egesz nap, akkor esetleg egy macska megelegelne, es par meterre arrebb menne...! (Erted a celzast nem?!) Szoval annyian vagytok, es meg lesztek kevesebben is, mert nehanynak beerik az esze!

2017. febr. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!