Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Uber Airbnb Mi a baj ezekkel...

Uber Airbnb Mi a baj ezekkel itthon?

Figyelt kérdés

Ubert el lehetenítették itthon

Airbnb-t pedig a szabályozást az önkormányzatok kezébe adják.


Miért?


Idén nem,de az elmúlt néhány évben elég sokat utaztam,nyaraltam európában


( nyugat európában)

Ezek kinnt műkődő jó dolgok.


Leszálsz a gépről hívsz egy Ubert ami elvisz a szállásodig

( olcsóbb mint a taxi)


A szállást Airbnb választod ki otthonos kis lakások/házak közül tudsz válogatni.1-2 éjszakára tökéletesek és olcsóbb mintha hotelba mennél.


Szóval én nem értem,hogy ezekkel itthon mi volt a baj?



2020. júl. 9. 10:48
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
43%
Sértik egyesek érdekeit. Az Uber a taxisokét, az AirBnB a NER szállodások érdekeit, ezért már nem sok jövőt jósolok neki. De van egy csomó másik feltörekvő hasonló szállásközvetítő, mint a booking.com, de előbb utóbb ezekre is rászáll az elit.
2020. júl. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 Barbell Deadlift ***** válasza:
0%

Ennyi segghülye embert...

Engedjük már el ezt a "szabad" versenyt, meg "piaci rés" dolgot.

Az Uber meg az AirBnB azért népszerű, mert a megvezetett hülyék (pl az Uber driverek) fele áron dolgoznak, mint a rendes szolgáltatók (közben olyan jutalékot termelnek az offshore számlákra, ami többe kerül, mintha legálisan űznék az ipart, de túl hülyék, hogy megértsék).

Ha 1 forinttal kerülne többe az AirBnB, meg az Uber, mint a legális verzió, már a kutya sem használná.

Az meg van, hogy a szabad piaci verseny addig tart, amíg a szolgáltatók betartják a piac szabályait?

A kisgyerek, aki "feljött vidékről, és többször is átverték a taxisok", mesélje már el, hogy hova ment, és mennyiért?

2021. ápr. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
53%

Betartották A piac szabályait, azért volt népszerű. Volt rá kereslet és jött a kínálat.


Miért ne dolgozhatnak fele áron a fele árat kell fizetniük egy fekete lyukba? Ilyen a piaci verseny.

2021. ápr. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 Barbell Deadlift ***** válasza:
27%
Milyen piaci szabályokat tartottak be? Most maradjunk az Ubernél. Szóval?
2021. ápr. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
100%
Betiltották az ubert a taxisok miatt. Betiltották az airbnb-t a haverok szállodái miatt. Betíltották az elektromos cigit is mivel a dohányipar az állam kezében van. Amiből ők nem tudnak hasznothúzni azt egyszerűen betiltják a férgek.
2021. jún. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!