Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Uber Airbnb Mi a baj ezekkel...

Uber Airbnb Mi a baj ezekkel itthon?

Figyelt kérdés

Ubert el lehetenítették itthon

Airbnb-t pedig a szabályozást az önkormányzatok kezébe adják.


Miért?


Idén nem,de az elmúlt néhány évben elég sokat utaztam,nyaraltam európában


( nyugat európában)

Ezek kinnt műkődő jó dolgok.


Leszálsz a gépről hívsz egy Ubert ami elvisz a szállásodig

( olcsóbb mint a taxi)


A szállást Airbnb választod ki otthonos kis lakások/házak közül tudsz válogatni.1-2 éjszakára tökéletesek és olcsóbb mintha hotelba mennél.


Szóval én nem értem,hogy ezekkel itthon mi volt a baj?



2020. júl. 9. 10:48
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
69%
Pont az volt a baj, hogy olcsóbb, mint a taxi/szállás. A hivatásosak meg ahelyett, hogy felvennék a versenyt, ahogy ez külföldön történik, inkább kihisztizték, hog, tiltsák be.
2020. júl. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 hollófernyiges ***** válasza:
58%
Pontosabban a taxiknak, szállodáknak egy csomó szabályt be kell tartani, adózásukat jobban figyelik, ezért drágábbak. Az uber meg az airbnb kihasználta a szabályozás hiányát és igazságtalan előnyben volt (van). Nem beszélve arról, hogy az airbnb miatt a befektetők nekiálltak felvásárolni a lakásokat és a helyben lakók már nem tudják megfizetni a lakásárakat/bérleteket.
2020. júl. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
38%

Szerencsére nálunk fellépnek velük szemben, az Uber egy legalizált rabszolga munka, a szegényke további kizsákmányolása, hagy ne magyarázzam, hogy az Uber sofőrök, mennyire "jól keresnek" a dolgon. nem is szólva arról, hogy egy taxisnak ez a hivatása, ebben él, ezt csinálja akár évtizedek óta egy arra a alkalmas kocsival. Az, hogy most egy 55 éves volt betanított munkás a rozzant 28 éves Suzukijával beáll uberkedni, hagy ne hasonlítsuk már hozzá.


Az Airbnb pedig teljesen szétveri a bérlakáspiacot, egy rakás lakás hever üresen, mert várja a turistákat, miközben azt lehetne bérlakásként használni, és igenis a gazdaságnak nagyobb szüksége van könnyen költözni tudó munkaerőre, mint arra, hogy egy hónapban pár napot itt töltsön néhány turista.

2020. júl. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Akkor miért szól bele ebbe a kormány?


Ha szabadpiac van

( versenypiac)


Annak tudtommal az a lényege,hogy a szolgáltatók Uber-Taxi,Airbnb-Hotel


Versenyezzenek egymással a fogyasztókért

És majd a fogyasztó, jelen esetben én döntök,hogy melyiket veszem igénybe.


Szerintem hiba,ha ebbe a politika beleszól.

2020. júl. 9. 11:03
 5/25 anonim ***** válasza:
43%
De nincsen -szerencsére- vadkapitalizmus. Ha az állam valamit szabályoz, akkor úgy KELL minden résztvevőnek tenni, az Uber többször is kiderült pont úgy CSALT, hogy ők hát-hát ők nem taxisok.
2020. júl. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

3#válaszóló


"Az, hogy most egy 55 éves volt betanított munkás a rozzant 28 éves Suzukijával beáll uberkedni, hagy ne hasonlítsuk már hozzá".


Ugye tudod,hogy 21. Században az internet korában az Uber-nél lehet a sofőrt

pontozni/ értékelni


Megteheti ezt nyílván 1-2 alkalommal,de úgy lepontozzák,hogy többet senki nem akar vele menni.

A taxisok pedig a túristát ott húzzák le ahol tudják.


Amikor túristaként felutaztam Pestre, ne tudd meg hányszor lehúzták a taxisok.

2020. júl. 9. 11:15
 7/25 anonim ***** válasza:
97%

Más országokban, más nagyvárosokban is korlátozzák.


Nálunk a 120 nap miatt megy a hiszti, holott pl. Berlinben max. évi 90 nap a korlát.

2020. júl. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
33%

Ezek a 21. század szolgáltatásai. Igen, az Uber is, Az airbnb is.

Sajnos az átlag magyar mentálisan megrekedt a 19. században. Nem érti, miért is jó neki a szabad verseny. Ráadásul ahol a miniszterelnök egy tolvaj gci gazember, a polgár meg ostoba, ott mit vársz valójában???

2020. júl. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
54%
A hagyományos szállásadók és taxi szolgáltatások agyon vannak szabályozva, ezekkel a megoldásokkal meg nem tudnak mit kezdeni a kormányok, emiatt jóval olcsóbbak is. Persze tegyük hozzá, hogy maga a szolgáltatás is jobb az Uber/Airbnb esetén. Fejledt és egységes appjuk van, könnyen ellenőrizhetőek az árak és az egész 21. századi... Ha utaznék, én is ezeket a szolgáltatásokat részesíteném előnyben ahelyett, hogy kutakodjak órákon át hotelek után, esetleg 10. független taxitársaságot végig telefonáljak, míg kapok egy méreg drága szállítást.
2020. júl. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
76%

A teljesen szabad versenyt azok erőltetik, aki versenyelőnyben vannak. Magyarán tudják, hogy kicsinálják a konkurenciát.

Akkor lenne szabad verseny, ha mindenkire ugyanazok a szabályok vonatkoznának. De az Uber és az airbnb sikere éppen annak köszönhető, hogy megkerültek bizonyos szabályokat.


Én csak akkor segítettem volna a taxisoknak, ha átvesznek pár dolgot az Ubertől. Tehát szolgáltatás szintjén felveszik velük a versenyt.

2020. júl. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!