Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Puzsér Róbert a főpolgármester...

Puzsér Róbert a főpolgármesteri választáson Tarlós Istvántól (és a Fidesztől) vette el a szavazatokat?

Figyelt kérdés

2014-ben Tarlós István (Fidesz-KDNP): 49,06%-ot kpaott.

2014-ben ellenzéki jelöltek összesen: 50,94%-ot kaptak /Ebből: Borkos Lajos (MSZP-DK-Együtt): 36,04%, Staudt Gábor (Jobbik): 7,1%, Csárdi Antal (LMP): 5,69%, Bodnár Zoltán (MLP): 2,1%/

2019-ben Tarlós István (Fidesz-KDNP): 44,10% - Puzsér Róbert: 4,46% - Berki Krisztián: 0,58% (Hárman együtt: 49,14% - szinte százalékra pontosan annyi mint amennyit Tarlós kapott 2014-ben egyedül)

Karácsony Gergely mint közös ellenzéki jelölt 50,86%, ami majdnem pontosan annyi mint amennyit az ellenzék kapott összesen 2014-ben.

Puzsér ismert ember a médiából, s sok kérdésben jobboldali álláspontot foglal el – ez a Fideszes szavazóknak is elfogadható. Plusz mivel a Fideszes közvélemény-kutatók biztosra vették Tarlós győzelmét (56-38%-ra), ezért sokan átszavaztak Puzsérra, hogy ne csak Tarlós győzzön – de még ellenzékváltás is legyen.

Az ellenzéki oldalon ellenben az EP-választás végzett Puzsérral, miután a támogató pártjai Budapesten megsemmisültek – az előválasztástól való megfutamodásával pedig szinte minden korábbi ellenzéki szavazója támogatását elvesztette.



2020. júl. 13. 08:41
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
61%

Nem vett el senkitől.

Puzsér nyíltan lemondott volna más javára, ha a terveit más megvalósítja.


Senki nem vállalta fel a terveit. Így senki nem szenvedett szavazat veszteséget azáltal, hogy a szavazók Puzsér Róbertre szavaztak.

Puzsér maga senkitől nem Vett el szavazatot.

2020. júl. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
35%
Vagy szimplán csak mennyiségileg voltak többen a tavalyi szavazók, voltak, akiknek Puzsér jelentette az elfogadható opciót, senki más, tehát ők korábban nem látták értelmét, hogy részt vegyenek ebben, ellenben tavaly. Az ellenzékieket meg szintén számszerűen többen kezdték el támogatni. Fideszesből valószínűleg ugyanannyi, vagy nem sokkal több szavazó volt, mint korábban. Lehet, hogy akadt olyan is, aki a Fidesztől pártolt át, de szerintem a legtöbb kormánypártinak eszébe nem jutna átszavazni olyanra, aki nem a Fideszt képviseli, pláne, ha az a személy kritizálja kb. az összes pártot, beleértve a Fideszt.
2020. júl. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
81%

Egy választás soha nem így működik. A szavazóknak joga van eldönteni hogy melyik jelöltet támogatják. Ha azok az emberek Tarlóst akarták volna helyette, vagy Karácsonyt, akkor rájuk szavaztak volna. Ők Puzsért akarták főpolgármesternek.

Ha Puzsér nem indult volna a választáson az teljesen más helyzet lett volna, akkor lehet hogy Berkit támogatják vagy el sem mennek szavazni.

2020. júl. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
4%

"Puzsér ismert ember a médiából, s sok kérdésben jobboldali álláspontot foglal el – ez a Fideszes szavazóknak is elfogadható. "


Ja, nyilván azért ekézte Karácsonnyal egy lapon Puzsért a propaganda gépezet.

2020. júl. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
87%

"akkor lehet hogy Berkit támogatják"

Szerintem aki végighallgatta az összes apu-t, az nem azon a szinten van, hogy egy sztár celebre voksoljon, aki here vasalással lett híres. Nekem a voksom mögött a sétáló Budapest gondolatának legitimálása volt. Ha Puzsér nem indul, akkor valószínűleg Tarlósra szavazok, de nekem az ellenzék vs Fidesz vita nem jelent annyit, hogy lemondjak a szavazati jogomról, ha van 3. út is.

2020. júl. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
73%
Én Puzsérra szavaztam. Az én kerületemben DK vs. Fidesz versenyt hozott a nagy összefogás, úgyhogy ha nincs Puzsér, akkor részemről (a kétfarkúak híján) a f@.szal szavazás lett volna az alternatíva.
2020. júl. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
40%

#6 te vagy az, aki a nagyhatalmak szerint nem létezik és nem is számít.

((vagyunk így páran))

2020. júl. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
34%
Budapesten a jobb- és baloldaliaknak általában nemzedékekre visszamenően sziklaszilárdan megvan a hovatartozásuk. Az ilyen egyéb utas pártok szavazókat lefejteni a törzsgárdákról nem tudnak, legfeljebb az "el se szoktam menni szavazni; egyik kutya másik eb" féle rétegekből összehalászni valamit.
2020. júl. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 Odüsszeusz92 ***** válasza:
47%
Nagyobbrészt Tarlóstól vett el valószínűleg igen. De a Puzsérra szavazók is ellenzékiek, éppen ezért akartak ellenzékváltást, ezt a bal meg jobboldalizást szerintem hagyjuk.
2020. júl. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
0%

Nagyobb részt?

Azaz 50%+1 szavazat. Ugye ez a definíciója a "nagyobb rész" kifejezésnek.


Nem jön ki a matek sehogy. Nem kéne értelmetlen dolgokat írni.

2020. júl. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!