Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nekünk, akik most vagyonk...

Nekünk, akik most vagyonk 20-on évesek, lesz még nyugdíjunk a jövőben? Vagy mi lesz velünk?

Figyelt kérdés

2020. júl. 15. 11:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%

Már az is kérdéses, hogy a jelenlegi 40-50 közöttiekkel mi lesz...

Öngondoskodás a kulcsszó. Már most nyiss valami nyugdíjelőtakarékossági hogyishívjákot.

2020. júl. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
70%
Ha most huszonéves vagy, akkor még bőven félre tudsz tenni idős korodra.
2020. júl. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezt itt nem fogják leírni neked...Én harmincas vagyok,de spórolgatok öregkorra.
2020. júl. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
35%

Amikor én voltam 20 éves, nem sokkal a rendszerváltás után, akkor ugyanazok és ugyanezt a mesét adták elő, hogy nem lesz nyugdíjunk.

Most, közel az 50-hez meg azt látom, hogy egyre magasabbak a nyugdíjak, a nők már nem is kell hogy elérjék a szocik által kétszer is megemelt nyugdíj korhatárt, elég ha ledolgoztak 40 évet és teljes nyugdíjat kapnak - de a mese ugyanaz maradt.

tegyél róla hogy ne azok dönthessenek majd a nyugdíjadról akik ezt károgják neked, mert ők tényleg elérnék hogy ne legyen öreg korodra nyugdíjad. Ha visszanézed a nyugdíjak reálértékének változását, akkor is láthatod, hogy éppen a ballib kormányok tevékenysége következtében romlott a helyzet és a fideszes kormányok tevékenysége meg javított rajta. Akik arról mesélnek neked, hogy majd nem lesz nyugdíjad, azok elleneznek minden családtámogatást, ami pont arra szolgál, hogy legyen gyerek és később belőlük legyen jól kereső felnőtt, akiknek a járulék és adóbefizetései majd a jövőben is egyensúlyban tudják tartani a nyugdíjrendszert, és mindenkinek legyen rendesen nyugdíja a járulékainak arányában.

[link]

[link]

2020. júl. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

#2

Most viccelsz? Miből tegyek félre? Örülök ha az albérletre futja

2020. júl. 15. 12:18
 6/15 anonim ***** válasza:
8%
Akkor ha tanult vagy és beszélsz nyelvet és nincs semmi kötelezően visszatartó tényező akkor javaslom az EU nyugati részét. legalábbis azt, hogy azon is el kell gondolkozni függetlenül a döntéstől. Én jó anyagi helyzetben vagyok, viszont el akarok így is menni. A célomtól 7 félév választ el.
2020. júl. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Aki meg tudja mondani mi lesz veletek amire nyugdíjas korba léptek azt úgy hívják jós.


Senki nem tudja mi lesz. Lehet itt fizetgetni minden féle előtakarékosságokat, aztán garantálja nekem azt valaki, hogy ahova fizeted az az alapkezelő nem fog bedőlni a következő 40 évben. Egymást érik a válságok, hol ez dől be, hol az.


Ha most az albérletet sem tudod fizetni akkor valamin változtatnod kell, mert egyszerűen szegényesen élsz és a korral semmi extra nem fog történni változtatás nélkül, mint hogy egy szegény nyugdíjas leszel. Mint annyian.

2020. júl. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Mikor gyerek voltam, már akkor azt mondogatták, pár év és nem lesz pénz nyugdíjra. Most meg már 10 éve nyugdíjas vagyok.
2020. júl. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
43%

4:

Nézz már rá a korfára, akik az elmúlt 20 évben mentek nyugdíjba, azok kedvező helyzetben voltak, ez 10-20 év múlvanem lesz így, mert teljesen mások lesznek a demográfiai arányok.


Amit meg a politikáról előadtál az meg a legsötétebb Fideszes propaganda. Az újkommunista Fidesz 3000 milliárd Ft nyugdíjpénzt vett el egyszeri alkalommal a pénztártagoktól, és további 5000 milliárd került át az államhoz azáltal, hogy 2011 óta ami addig a manyupba ment, az államhoz ment. Ezek után persze, hogy több jutott a jelenkori nyugdíjasokrq, az gondolom nem zavar téged, hogy nekünk miből lesz, akik mindezt finanszírozzuk.


A csaladtámogatást meg remélem csak viccnek szántad, lásd kil veszik fel a csokot, és mennyire befolyásolta a gyerekvállalást...

2020. júl. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
60%

5:

Akkor nem a megfelelő állásban, szakmában vagy, változtass.


8:

Ha most vagy mondjuk 70 éves, akkor 64-ben voltál 14 éves. Akkor még bőven felfutóban volt a felosztó-kirovó rendszer pilótajáték modellje, fura ha akkor ilyet mondtak.

2020. júl. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!