Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ők fogják kitermelni a nyugdij...

Ők fogják kitermelni a nyugdijunkat?

Figyelt kérdés

[link]


Csak azért érdekelne mert rengetegen erre hivatkoznak a szülés kapcsán, a valóság pedig mégis más. Amikor vásárolni megyek 10 ből 4-5 család él normálisan, a többi a bolt túlfeléből ordít a gyereknek és aprózzák a pénzt. Szerintem is fontos a gyerekvállalás, de a cél ne a csőcselék kitermelése legyen már.


2019. okt. 19. 22:00
1 2
 1/15 anonim válasza:
92%
El vagy tévedve, nekünk már nyugdíjunk se lesz. Addig emelik majd a korhatárt, míg belepusztulsz a munkába.
2019. okt. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%
Pont ahogy az első mondja. A kormány célja nyilvánvaló, hogy minél többen meghaljanak mielőtt nyugdíjba mehetnének.
2019. okt. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
14%

Kedves 1-es!

De pont ezért emelik, mert tudják, hogy máshogy már most sem lenne nyugdíj.

2019. okt. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
15%
vannak bajok.. ezek a kommentek.
2019. okt. 19. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
70%
Baj vagy sem, ezek tények, jóval 70 év fölött lesz a korhatár. Magyarul jó esetben is 1-2 évet lehet majd nyugdíjban tölteni, ennyire fogja futni. A gyerek kiment a divatból (nekem sincs), az élethosszig tartó munka lesz az ára annak hogy senki nem akar már gyerekkel bajlódni.
2019. okt. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
47%

Amíg a vasutas hirdeti, hogy segítik a fiatalokat, addig valójában csak hiteleket sóznak a nyakukba, miközben a fizetés nem nő, sőt elvettek belőle 2018óta államilag.

Hazugság és elvárás.

A gazdagok Gazdagabbak lettek, az átlag, meg szegényebb.

Gyereket az vállal, aki tudatos és gazdag, vagy aki csóró.

A te nyugdíjadat te fogod megtermelni, ha van minimális eszed és nem vársz arra, hogy össze dőljön a nyugger rendszer.


Amúgy simán politika, s kérdés.

2019. okt. 19. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
6%
Igen ők, de nem baj, mi van ha roma? Engem hidegen hagy, én ruszin vagyok 1/5 részben mi is szegények voltunk, én 7 éves koromtól bányába dolgoztam majd mentem iskolába.
2019. okt. 20. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
60%

Az kéne, hogy mindenki magának. Most, amit fizetek, tegyék félre, és kapjam meg öregen. És CSAK ez legyen, ne az, hogy fizetem kötelezően a mostani öregeket, plusz opcionálisan magamat.


És nem fontos a gyerekvállalás, rohadt sokan vagyunk. Aki egynél többet vállal, fizessen környezetvédelmi adót.

2019. okt. 20. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

Mondjuk nem Borsod megyében lakom de hogy szegény embert nem látok az fix.

Azzal meg nincs is baj hogy emeljedik a nyugdijkorhatár, mikor olyanokat olvasok hogy 64 évesen nyugdijas lett és azóta depressziós mert nem találja a helyét.

2019. okt. 20. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonymousreview60 ***** válasza:

A kirovó-felosztó állami és a befektetési alapokkal machináló magánnyugdíjat is a dolgozók, azaz tkp. a nyugdíjba készülők/nyugdíjasok gyerekei termelik ki.

Mivel megnőtt a várható élettartam, ezért ugyanannyi dolgozónak több nyugdíjast kell eltartani. Emellett a első világban érdemben csökkent a gyermekvállalás kényelmi és egyéb okok miatt, ami szerintem beépített fícsör az emberben a legnagyobb ökológiai lábnyomú egyedek számának csökkentésére. Ez az alacsony termékenységi ráta még kevesebb munkavállalót, dolgozót eredményez, ami még jobban borítja a nyugdíjmérleget. A nyugdíjjárulék növelése csökkentené a tehervállalóképességet, azon át a gyerekvállalást. Emiatt az egyetlen ésszerű és a leghumánusabb beavatkozás a nyugdíjkorhatár emelése, remélhetőleg a nyugdíjak csökkentésének elkerülhetősége mellett.

Tipikusan az a 4-5 nyugis család válkal kevesebb gyereket, mert ők megfontolják, mit akarnak és mit tudnak megsdni a gyereknek. A másik 5-6 zajos család az, aki ilyent nem tesz. Az ő "selejt" gyerekeiknek kell kitörési lehetőségeket nyújtani. Azaz legyen meg a jó társadalmi lift!

2019. okt. 20. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!