Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A FIDESZ retorika/propagandaüg...

A FIDESZ retorika/propagandaügyi tanácsadói miből gondolták, hogy ezzel a "kereszténykedős" retorikával bárkit is vonzani tudnak?

Figyelt kérdés
Mert hát, legyünk már őszinték: Magyarországon a legtöbb ember számára NEM fontos a vallás, a legtöbb közvéleménykutatás szerint Magyarországon több az olyan ember, aki nem vallásos/személyes istenben (vagy felsőbb erőben) hisz/ateista, mint aki keresztény. Tehát sokkal több olyan ember van, aki számára nem fontos a kereszténység, pontosabban magasról tesznek rá. Az lehet, hogy keresztény hátterű/történelmű az ország, de ez a tény az emberek nagy részét hidegen hagyja, a kereszténység mint vallás pedig még kevesebb embert érdekel komolyabban. A kormány mindezekkel gondolom tisztában van, a retorikát úgy határozzák meg, hogy a lehető legtöbb embert szólítsák meg vele (vagy legalábbis megpróbálják). Számomra rejtély, mégis hogy juthatott a FIDESZ tanácsadóinak/stratégáinak eszébe ez a túlzottan kereszténykedős, primitív és végtelenül ostoba retorika, amikor mindez egyébként a kutyát nem érdekli (úgy értve, hogy a keresztény kultúra erőteljes és demagóg hangsúlyozása)?!

2020. júl. 15. 15:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%
Pontosan milyen közvélemény-kutatás? Honnan van a forrás?
2020. júl. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%

A keresztény kultúra, az nem teljesen fedi azt, hogy mindenki vallásos!

Gondolj bele, ha például iszlám vallásúak lennénk, akkor a család fogalma egy kicsit másabb lenne, a nők szerepe is, vagy ha liberális eszmék, amikor megint csak a család definíciója változna meg.

Az, hogy te keresztény kultúrában nőttél fel, ezért van karácsony, ezért van, hogy Pünkösd hétfőn nem mész munkába....És még sorolhatnám, hogy mekkora lefedettsége van ennek- és ezzel meg is válaszoltam a kérdésedet

2020. júl. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 hollófernyiges ***** válasza:
44%
Putyint másolják.
2020. júl. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

"Pontosan milyen közvélemény-kutatás? Honnan van a forrás?"


[link]


[link]


[link]


Az utolsó alapján látható, hogy Magyarországon a vallas az emberek 58%-ának (tehát többségének) NEM fontos.

2020. júl. 15. 15:57
 5/11 anonim ***** válasza:
60%

Nem tűnt még fel, hogy a Fidesz lényege az, hogy állandóan adnak valamit a népnek, amit mantrázni lehet? A butáknak ez kell, és sajnos a tömegek buták.

Másképp már a kutya nem szavazna rájuk.


Vallás, migráncsok, Soros, Gyurcsány... Mindig van valami, amit unalomig ismételgetnek. Elvannak vele hónapokig, évekig, aztán, amikor már kifújt, keresnek valami mást.

2020. júl. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
86%
Nem tudom, de én vallásos vagyok, viszont nem vagyok fideszes, ennek ellenére minket úgy kezelnek, mint valami deviáns idiótát. Nagyjából ennyi értelme volt.
2020. júl. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem a lakosságot akarják megszólítani, hanem az Egyházak vezetőit. Ha a templomban azt mondják,hogy a Fidesz az egyetlen keresztény párt, ezért rá kell szavazni, a

sok "hívő" hallgat rájuk. Főleg, ha még azt is mondják, hogy aki nem rá szavazz, az a pokolra kerül.

2020. júl. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

2-es!


Ez igaz, én is megemlítettem ezt a kérdés alatti szövegben, de ez csak egy kulturális közeg, ami a legtöbb ember számára teljesen megszokott és már-már hétköznapi dolognak számít (családmodell, ünnepek, stb.). Mindennek a keresztény mivolta kutyát sem érdekel. Nem maga a kulturális közeg, az nyilván olyan megszokott már mindenki számára, hogy a hiánya feltűnne és a legtöbb ember nem örülne az eltűnésének, de ennek a kulturális közegnek a keresztény mivolta nem sok embert érdekel komolyabban, ezek mind olyan dolgok, amik az élet részét képzik és a vallasi tartalmuk-legyünk már őszinték-nem sok embert mozgat meg. A FIDESZ pedig épp a keresztény gyökereket tolja az emberek képébe demagóg módon, csak úgy ömlik abból a hulladék közmédiából (már bocsánat) ez az egész, ez viszont nem hinném, hogy sok embert megfog, sőt, inkább az agyhalál áll már be ettől sok embernél. Szerintem egyértelmű, hogy az emberek a megszokott dolgokhoz ragaszkodnak, tehát azért ragaszkodunk a megszokott kultúránkhoz, mert az a megszokott, nem pedig annak keresztény háttere miatt. Más kultúrájú népek is ragaszkodnak a saját kulturális közegükhöz, tökmindegy, hogy az adott kulturális közeg keresztény-e vagy sem. És ez az alapja minden ilyen problémának is: pl. azonos neműek házasságának ellenzése. Ezt is inkább azért ellenzik a legtöbben, mert eltér a megszokott és bevált hagyományos családmodelltől, nem pedig azért, mert ők "Jézus Krisztus Igazsága" mellett állnak ki. Ez az egész "mi hatalmas keresztények vagyunk" képmutatás csak egy giccses felszín, csak üres szavak, sokan nyilván el vannak ájulva maguktól, hogy ők most ilyen nagy szavakkal mondhatnak ellent valaminek. Nevetséges az egész. Elfogadom persze, ha valaki ellenzi pl. az azonos neműek házasságát vagy az abortuszt, de az, hogy az illető önámító módon kereszténykedik is egy sort a véleménye mellé és dobálózik egy kicsit Jézus nevével meg Istennel és hasonlókkal, az már szánalmas.

2020. júl. 15. 16:15
 9/11 anonim ***** válasza:
2: Az iszlám esetében a vallás, a törvénykezés (saria) és a kultúra még ma is szervesen összetartoznak (már ott is megindult a változás a kevésbé radikális körökben), de ez a nyugati világban, köztük nálunk, magyaroknál már nem így van, ez errefelé már három, legfeljebb lazán kapcsolódó terület. A németek, franciák és a magyarok is többségében keresztények, mégis eltér a kultúránk és a törvényeink, jogszabályaink is másabbak. Ezért nem hasonlíthatók össze a közel-keleti és a nyugati rendszerek, de még két nyugati ország sem egyezik.
2020. júl. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A csatolt világraszóló felmérés 2009-ben volt és valami Gallup nevű cég csinálta. Jó, de kik fizették?

Mert akkor úgy veszem a mintát onnan, és akkorát, hogy az jöjjön ki, ami a cél.

Engem nem kérdezett senki, se mást a környezetemben, az biztos.

2020. júl. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!