Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az Európai Egyesült Államok...

Az Európai Egyesült Államok és az európai minimálbér, mióta számít gyűlöletpolitikának?

Figyelt kérdés

Puzsér Róbert azt mondta, hogy Gyurcsány Ferenc gyűlöletpolitikát folytat:

https://www.youtube.com/watch?v=3FZIs6aQCSo 45:27


Azt értem, hogy orbán gyűlöletpolitikát folytat, de mégis milyen gyűlöletpolitikát folytat a DK?


DK-s szavazó vagyok.



2020. júl. 22. 00:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Gyűlöletpolitikának az számít, hogy folyamatosan mocskolódnak és kötekednek mindennel, ami minimálisan is a kormányhoz köthető.
2020. júl. 22. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%
26 millió románnal fenyeget, illetve gyűlöletet szít a nem hazai szavazók ellen... Nem egyszerűen ellenzi (ahogy pl. én egyébként), hanem kifejezetten gyűlöletet generál ellenük - vagy próbál.
2020. júl. 22. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%
Hát, nem is a realitás talaján mozog amit elqró és sleppje hazudozik.
2020. júl. 22. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%
Ahogy a határontúli magyarokról vélekedik,az màr eleve gyűlöletpolitika.
2020. júl. 22. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
30%

1. Az Európai Egyesült Államok és az európai minimálbér nyilván nem gyűlöletpolitika. Bár utóbbi biztosan nem is gazdasági realitás, úgyhogy azt mindenképpen demagógiának gondolom. A Fidesz szeret mindent gyűlöletpolitikának hívni, amit a politikai ellenfelei művelnek. Puzsér, aki alapjában véve elég rossz véleménnyel van a Fideszről (sokat szidja, és biztos vagyok benne, hogy nem szavaz rá), szerintem nagyon mesterkélten úgy szeretné magát függetlennek beállítani, hogy egy-két fideszes kommunikációs panelt is átvesz. Meg kb. mindenhonnan vesz át kommunikációs paneleket, amivel bennem nem annyira független, inkább ál-értelmiségi benyomást kelt.


2. Nem hinném, hogy Gyurcsány Ferenc, illetve a DK, alapjában véve gyűlöletpolitikát folytatna. Viszont abban biztos vagyok, hogy a Fidesz (és a tőle már megkülönböztethetetlen KDNP) mögött, a második leggyűlölködőbb párt. Ha mondjuk arányaiban kellene belőnöm, azt mondanám, hogy a Fidesz kommunikációja mondjuk 30%-ban csak a gyűlöletről, az ellenségeskedésről szól (amikor a migránsozás csúcsra volt járatva, akkor volt ez 70% is), a DK-nál ez az arány mondjuk 5%, más fiatal ellenzéki pártok esetében, Momentum, LMP, (a szélsőségesektől megszabadult) Jobbik ez 1% alatti. A Mi Hazánkat ebbe most bele se vettem, ők most leginkább a Fidesz szélsőjobb tagozatának tűnnek (és a Fideszt is utcahosszal előzik a gyűlölőversenyben - de hát ők nettó holdkórosok).


3. Ha a 2. pontom felől (miszerint a DK is egy nagyságrenddel jobban szítaná a gyűlöletet, mint más fiatal ellenzéki pártok) kétségeid vannak, akkor ajánlom ezt a nem túl hosszú videót: [link] A fő témája más, de a benne szereplő agresszív idősek azért viselkednek úgy, ahogy, mert bizonyos vezető politikusok arra tanították őket, hogy a politikailag máshogy gondolkodó ember ellenség, akit meg kell alázni, akinek szidni kell az anyját, stb. Árulkodó, hogy a videóban szereplő összes ilyen fideszes vagy dk-s. [És hát van egy konkrét betét egy Gyurcsány-beszédből, ami nyíltan ellenségkereső: amikor ukrajnai nyugdíjasok ellen hergeli a népet, akik egyébként az emlegetett nyugdíjat egy jóval Orbán előtti, államközi megegyezés alapján kapják, Gyurcsány miniszterelnöksége alatt is ugyanígy kapták - de valamiért Gyurcsány helyesnek érzi belekeverni az állampolgárságot meg a Fideszre szavazást. Hergelődik is a közönség rendesen.]


4. Én egyébként nem akarlak meggyőzni, ha jónak látod, legyél DK-s szavazó (én aztán végképp nem tartom a politikailag máshogy gondolkodókat ellenségnek :)). Egyik ellenzéki párt sem gyűlöletkeltő (kivéve a nem is teljesen ellenzéki Mi Hazánkat). De nagyon úgy tűnik, hogy ha Puzsér vagy a fideszes propaganda valamelyik ellenzéki pártról azt akarja mondani, akkor a DK esetében hazudik a legkisebbet.

2020. júl. 22. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem az európai minimálbér egy kacsa, ahogy az Európai egyesült államok is. Azt sugallják, hogy itt német alacsonyabb béreknek megfelelő minimálbér lesz, de ha ezt így valaki kimondja, mégis egyből érződik, hogy paraszt vakítás. Attól, hogy egy országot csinálnak a tagállamokból, még nem lesz itt Luxemburgi termelékenység, ami indokolná azokat a fizetéseket. De még a termelékenység sem hinném, hogy jobban fog fejlődni ettől, nehéz elképzelni, hogy mit takar náluk az Európai Egyesült Államok, de a határok átrajzolása nem old meg semmit. De ami mégfontosabb. Ha Németország EEÁ-at akarna, már az lenne. Miért csinálnak úgy, mintha számítana a szavuk bármit is az EU-ban? Mindenki tudja, hogy a németek amit akarnak az lesz, és amit nem az nem. Nincs relevanciája ennek a törekvésnek.
2020. júl. 22. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
96%
#6: Ott a pont. Amerikai Egyesült Államok van, mégis óriási különbség van az egy főre jutó GDP-ben például Kalifornia és Alabama között. Nyilván egy Európai Egyesült Államok se egalizálná egyik pillanatról a másikra Bulgáriát és Luxemburgot.
2020. júl. 22. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

#6 Ahogy #7 is írta.

Mellé tehetjük még azt a tényt is, hogy Portugália 1986 óta, Görögország meg már 1981 óta tagjai az uniónak, a minimálbér náluk még mindig csak a fele annak ami Belgiumban és nem érik el még a szlovénekét sem. Ráadásul a görögöknél 2010-hez képest nem is nőtt, hanem csökkent és még akkor sem érte el a francia minimálbér kétharmadát.

Ha 40 év alatt nem sikerült egy tagállamban elérni a minimálbér emelkedését a németekhez hasonló szintre, akkor mitől tudná ezt megtenni gyurcsányné csapata pár év alatt az egész unióban? Pedig a Portugálok a csatlakozásuk után sokkal nagyobb segítséget kaptak, mint mi 2004-ben, hiszen akkor nem 10 új taggal bővült a közösség egyszerre.

2020. júl. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

"Az Európai Egyesült Államok és az európai minimálbér, mióta számít gyűlöletpolitikának?"

Nem számít annak és nem is erről volt szó. Csak te összemosod a dolgokat.

Ha pörköltet teszek eléd az asztalra, az nem számít gyűlölködésnek, azt úgy hívják, hogy megvendégellek.

Ellenben ha odavágom az asztalra eléd, hogy freccsen a szaftja körbe, az arcodba is, közben azt mondom mindenki füle hallatára, hogy zabálj te mocsok, gyerekmegrontó gazember - na az már gyűlöletkeltés.

A dk-nál nem ez a gyűlöletkeltés, hogy EEÁ-t akarnak meg európai minimálbért. Ez szimplán butaság, de akarhatják nyugodtan. AHOGY kommunikálnak, AHOGY másokról megnyilvánulnak ha azok nem velük értenek egyet, nem rájuk szavaznának, AZ a gyűlöletkeltés!

2020. júl. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

#9: "(...) másokról megnyilvánulnak ha azok nem velük értenek egyet, nem rájuk szavaznának (...)"

- Jaja. Nekem is ez a gondom. Körülbelül bármilyen politikai ideológiájú emberrel el tudok beszélgetni. Amelyikkel nem értek egyet, azzal is meg tudjuk egymást érteni, még azt is, hogy a másik miért gondolkodik másképp (más életút, más családi hagyományok, más tanulmányok, másféle disznóságokkal való napi szintű találkozás stb.). Két kivétel van: az elvakult fideszes, illetve az elvakult dékás: ezek az embert egy pillanat alatt lehazaárulózzák, illetve leorbánistázzák, amint önálló véleményt fogalmaz meg, ami történetesen nem illik az adott párt által szajkózott narratívába. Természetesen Fidesz- és DK-szavazóból is a többség nem elvakult. De valahogy nagyon zavaró, hogy ebben a két szavazóbázisban komolyan megjelenik a félőrült, fröcsögő szavazó kategóriája is - és szerintem ennek oka a két párt kommunikációjában keresendő.

2020. júl. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!