Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a DKnak sikerülne az USE...

Ha a DKnak sikerülne az USE kampánya, de népszavazás lenne, mit szavaznál?

Figyelt kérdés

Európai Egyesült államok, [link]


A balliberális tábor egyfolytában azzal kön, Hogy a nemzetállamok kora lejárt...


2020. júl. 23. 07:00
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
45%

Ti pont azzal kapálóztok mindig, hogy ha nem lett volna trianon akkor is előbb-utóbb lettek volna függetlenedési törekvések.

Akkor milyen alapon hiszitek, hogy egy ilyen tákolmány meg működne? Mert a qrcsány-szekta mondja?

2020. júl. 23. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
#6 A DK kapott 4 képviselôt, de a jurópai minimálbér még sehol.
2020. júl. 23. 08:53
 13/20 anonim ***** válasza:
45%

"de a jurópai minimálbér még sehol."


Eztán sem lesz.....

2020. júl. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

#13


De ahogy látod, sokan beveszik...😄😂

2020. júl. 23. 08:56
 15/20 anonim ***** válasza:
62%

Szovjetunió 2.0

Nem is csodálkozok,akkor kommunisták,hogy csak Szovjetunió 2.0-ban tudnak gondolkodni.

2020. júl. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

#15


Nemcsak, Római Birodalom, Babilon keveréke, olyan mint az ellenzéki ... koalició

2020. júl. 23. 09:21
 17/20 anonim ***** válasza:
68%

Bár én a federalista Európa híve vagyok, igaz nem dk-s megvalósításban, hanem egy patrióta, klasszikus liberális alapokon, a nemzeti kultúrák és nyelvek védelmével és ápolásával, hasonló szabadságot adva a tagállamoknak mint az USA-ban. Sőt még az USE név se tetszik, sztem vmi Európai Nemzetközösség jobban kifejezné a valóságot hisz itt nem csak szimpla államok hanem nemzetek alkotnák a közösséget.

De természetesen tévedhetek és lehet hülyeségben hiszek, ám engem tovább aggaszt h ha Európa ilyen széttagolt marad, akkor továbbra is marad USA nyalonc Európa vagy majd befekszünk Kínának? Mert a kínai nyomulást ki fogja így megállítani? Már pedig a jövőben szerintem Kína fogja veszélyeztetni a legjobban a szuverenitásunkat.

2020. júl. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
60%
Két rossz közül a kisebbiket, akkor legyen egységes állam.
2020. júl. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

"Másfelől meg azért is hazugság ez, mert nem lesznek itt Uniós bérek attól, hogy odacsatolnak minket Németországhoz. Ha átrajzolják az országhatárokat, attól még nem lesz nagyobb a termelékenységünk, ami indokolná a nagyobb béreket."


Ez a teória ott bukik meg, hogy két ország határán -tehát akkor is ha ugyanazok a természeti adottságok, és a termelékenység- is nagyon látszik, hogy melyik hová tartozik. Pl magyar-ukrán határ. Abban szerintem mindenki egyetért, hogy a Nyírségben legalább kétszer olyan jó az életszínvonal mint Kárpátalján. Ennek az oka pedig pont az, hogy az Ukrajnánál jómódúbb magyar állam többet tud visszaosztani oda közösből. Nyilván magyar viszonylatban még így is szegény régió, de messze gazdagabb az ukrán határon túli résznél.

2020. júl. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Legyen Európai Únió de nem Európai Egyesült Államok.
2020. júl. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!