Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akkor sérült a jogállamiság...

Akkor sérült a jogállamiság vagy nem az országban?

Figyelt kérdés

A 2021-2027-es EU-s költségvetés kifizetése nem köthető jogállami feltételekhez, ezt ki tudta harcolni a magyar és lengyel miniszterelnök. Tulajdon képpen ezzel a lépéssel be is ismerte a miniszterelnök úr a Sargentini jelentésében foglaltakat, azaz sérül Magyarországon a jogállamiság? Pl:sérült

sajtószabadság, a bíróságok függetlensége, választási csalások, korrupció?



2020. júl. 23. 14:34
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
67%

Olyasmit mondott a miniszterelnök úr, hogy amelyik országban sérült a jogállamiság, attól nem pénzt kell megvonni, hanem kibacni, mint macdkát szarni, merthogy a jogállamiság az eu-tagországokban alapvető dolog.

A kérdés inkább az, hogy ki mondja meg, hol van és hol nincs jogállamiság.

2020. júl. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
3%

Nem sérült.

Ha Magyarországon sérült, akkor legalább nyolc tíz európai országot lehet mondani, ahol valamilyen értelemben sérül, vagy sérült... hagyjuk már ezt, mindenki tudja, hogy ez Brüsszel politikai akciója volt, de végül nem jött össze...

2020. júl. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
70%
Sajátos gondolkodásmód a nemet igennek, az igent nemnek mondani. Még sajátosabb, ha ezt éppen a legérdekeltebb szájából próbáljuk értelmezni. (így még maga Orbán sem fogalmazott. azok a bizonyos árnyalatnyi eltérések elég vaskos különbségeket rejtenek. Ha még ehhez hozzávesszük, amit Orbán nem mondott, akkor még inkább). Orbán mentségére: egy interjúban vagy expozéban nem lehet egy vaskos dossziét minden részletében idézni.
2020. júl. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
95%

[link]


A Freedom House jelentése az országról. Összesen 70/100 pontra értékeltek minket, amivel sajnos csak a 'részben szabad' kategóriában vagyunk. Összesen 25 dolgot pontoznak 0-tól 4-ig, a 0 a legelnyomóbb, a 4 a legszabadabb. Mi a legtöbb kategóriában 3/4 pontot kaptunk, néhány dologban 4/4-et vagy 2/4-et. Érdemes belepillantani.

2020. júl. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
90%

Ez ugyanolyan zűrzavar, mint a menekült-elosztással: itthon "teljes siker", a valóságban meg szopacs!

Orbán pontosan azt írta alá, amit elé tettek, csak közben egy kicsit átfogalmazták a szöveget!

Tette ezt úgy, hogy a Magyar Parlament megtiltotta neki!

És itt visszakanyarodtunk a "jogállamiság" nemlétéhez...

2020. júl. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
92%
Igen sérült. Polt Péter Fideszes főügyész és a többi Fideszes báb segíti ebben a szintén Fidesz által uralt parlamentet. A Freedom House kutatása tényleg érdekes, viszont szeritnem nem kell ahhoz, hogy tudjuk, hogy van amiben szabadok vagyunk teljesen van amiben semmire van amiben félig.
2020. júl. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
50%
Első igen ez fontos, ki mondja meg? Hát természetesen Orbán Úr!
2020. júl. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
50%

Ez egy politikai vitatéma, már 10 éve vitatkoznak róla a magyar és a brüsszeli parlamentben.


Egyébként tévedsz, olyan megállapodás született, hogy az EU pénzek kifizetése felfüggeszthető, ha valahol súlyos jogállamisági gondok vannak. Ezt a magyar és lengyel kormányfő is elfogadta, aláírta. Annyit sikerült csak kiharcolniuk, hogy erről nem csak a Bizottság dönt, hanem szükséges hozzá a Tanács minősített többségű döntése is.


Egyébként a jogi vitákban Orbán mindig behódolt Brüsszelnek, csak a politikai vitákban nem hajlandó. Ha valami magyar jogszabály, kormányzati intézkedés miatt kötelezettségszegési eljárás indult az ország ellen és az Európai Bíróság bírái Magyarország ellen ítélkeztek, akkor a Fidesz vonakodva, csendben mindig végrehajtotta az utasításokat. Ezért is várja Orbán, hogy idén véget vessenek a 7-es cikkely eljárásnak. De ugye az is sokkal inkább politikai fogás, bírálat az EP-ben, nem egy jogi vita (lásd pl. Sargenthini jelentés tartalma).


Egyébként nem annyira a jogszabályokkal van a baj Magyarországon sem, hanem hogy nem tartják, nem tartatják be azokat. De ez nem a jogállamiság problémája, hanem a jogrend hiányossága. Ez szerte Európában súlyos probléma. És nem csak a korrupcióra kell gondolni, ott van például a szervezett bűnözés, illegális migráció, zaklatások, családon belüli erőszak stb. problémája is, amit nem tudnak megfelelően kezelni.

2020. júl. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
62%
Orbán is tudja, hogy ma nincs rendes jogállam itthon.
2020. júl. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

A bűnözés, erőszak, koncentráltabban a No-go zonák kialakulása is borzasztóan aláássa a jogrendet helyi szinten. De ez sem csak Magyarországon probléma, hanem Nyugaton is.


Ez szerintem még fontosabb téma is lenne, mint a szólásszabadság vitája, ki mit írhasson a járványhelyzet kezeléséről vagy éppen milyen kommentek legyenek elfogadottak a facebookon, youtube-on és milyen cenzúrát alakítsunk ki az EU-ban. Az EU-nak az ilyen elvont viták helyett azzal kellene foglalkozni, ami a mindennapi élet szintjén megkeserítheti a polgárok életét, csökkenti a biztonságérzetüket.

2020. júl. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!