Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az átlagembernek, aki nem...

Az átlagembernek, aki nem volt nagyravágyó, nem akart vállalkozni stb, összességében jobb életet biztosított a szocializmus, mint a kapitalizmus?

Figyelt kérdés

Nem lett volna ez a nyomás, a társadalmi elvárásoknak való görcsös megfelelési kényszer, kapunyitási pánik, albérlet dilemma, diplomával bérminimum, többkörös állásinterjúk, állandó stresszelés, pszichiáter stb..


Elmentem volna tanulni egy szakmát és leélhettem volna az egész életem a szülőfalumban, egy egyszerű, nyugodt és boldog életem lett volna.



2020. júl. 23. 23:48
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
84%

"Elmentem volna tanulni egy szakmát és leélhettem volna az egész életem a szülőfalumban, egy egyszerű, nyugodt és boldog életem lett volna."


Erre mondják, hogy aztán, mikor felébredsz, látod, hogy a "bilibe lóg a kezed".

Látom, semmit sem tudsz a 90 előtti időszakról.

Az átlagember az egyik hónapról a másikra élt.

Befizetett a munkahelyén a menzára, gyereknek az iskolában.

Otthon már nem főzött, legfeljebb, teát, rántottát.

Hétvégén főzött, családi ebéd. Ennyire futotta

a nagy fizetésből.

Nem vontak le semmit, mert eleve úgy állapították meg,

hogy éppen csak kifizeted a rezsit és éppen csak étkezel,

de tartalékolni nem tudtál.

Ha kaptál egy szakszervezeti beutalót a Balatonra,

akkor jó, ha tudtál venni egy lángost, vagy palacsintát,

vagy kiszorítottad apunak az egy lóbányai világos sört.

A 80-as években már engedték a vállalkozást, mellékállásokat.

Rengeteg család szétesett, mert apu két másodállásban gürizett,

hogy legyen lakás, kocsi, sosem volt otthon, ha igen, ű

akkor hulla fáradt volt.

Hosszú lenne elmondani, olvass utána. Totál kifosztott,

bedőlt országra köszöntött rá 1990.

A 80-as évek közepétől már sorban nyúlták le a vállalatokat,

gyárakat, de 90-től turbóra kapcsolták, és jelképes 1-,-Ft-ért

vittek mindent. Az összes mszp-s, szdsz-es oligarcha akkor alapozta meg

a milliárdjait.

2020. júl. 23. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:

Anyai ágon a nagyszüleim felépítettek egy házat a szocializmusban, apai ágon a nagyszüleim meg vettek egy családi házat. Nem hiszem, hogy olyan szegénység lett volna.

Ma pl soha az életben nem tudnék egy lakásra valót sem összegyűjteni, legfeljebb ha öröklök.

2020. júl. 23. 23:59
 3/32 anonim ***** válasza:
66%

Most is tanulhatsz szakmát és leelheted az életed egy faluban. Ki gátol?


Amúgy azok a szocializmus beli családi hazak gyakran sitt minőségű anyagokból készültek, haverokkal fusizgatva.

2020. júl. 24. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

#3

Ma már társadalmi elvárás, hogy menjen az ember egyetemre. Vidéken meg nincs munka, hiába maradnák itt, mit csinálnék.

2020. júl. 24. 00:13
 5/32 anonim ***** válasza:
80%

"Vidéken meg nincs munka, hiába maradnák itt, mit csinálnék."


Furcsa azért, hogy 7-8 millió ember mégsem hal, akik nem Budapesten vagy agglomerációjában élnek.


"soha az életben nem tudnék egy lakásra valót sem összegyűjteni"


Most ezt így hány évesen döntötted el, hogy neked már nem lesz? 40-50?

2020. júl. 24. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
75%

"Nem lett volna ez a nyomás, a társadalmi elvárásoknak való görcsös megfelelési kényszer, kapunyitási pánik, albérlet dilemma, diplomával bérminimum, többkörös állásinterjúk, állandó stresszelés, pszichiáter stb.."


Ezek a te problémáid nem a rendszeré. 26 évesen köszönöm szépen jól vagyok. Ha nem akarnád a látszatot fenntartani és megfelelni, akkor nem zavarnának. Tényleg érdekel, hogy ki gátol ma, hogy elmenj szakmát tanulni. Több ismerősöm és munkatársam is van, aki 30 fölött van és kihasználta az OKJ-s képzést, van aki asztalosnak tanul, más valaki kályhásnak. Mi gátol benne?

2020. júl. 24. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:

#5 javítás


mégsem hal éhen.

2020. júl. 24. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
62%
Amúgy a kérdésedre a válasz az, hogy nem. Kádár János biztosított jobb életet az embereknek. Nem azért volt jobb, mert szocializmus volt, hanem azért, mert volt egy olyan vezetője az országnak, aki a rendszer keretein belül a lehető legjobb életet akarta biztosítani.
2020. júl. 24. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
76%
És most, a kapitalizmusban nem teheted ezt meg? Legyél asztalos, menj el egy faluba, dolgozz, vegyél telkeket, ültesd be krumplival és káposztával és élj meg. Szerintem régebb sem volt ezt könnyebb kivitelezni.
2020. júl. 24. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
48%
Amit az 1-es ír,csupa hazugság. Mindenki megtudott élni tisztességesen a fizetéséből, tudta taníttatni a gyerekeit, ment évente, kétévente nyaralni, tudott házat építeni (nem ócska anyagokból)és sokan félre is tudtak rakni. Ehhez nem kellett sem párttagnak, sem főnöknek lenni.
2020. júl. 24. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!