Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van akkora hiszti...

Miért van akkora hiszti abból,hogy Vidnyánszky Attila lett a Színház- és Filmművészeti Egyetem alapítványának elnöke?

Figyelt kérdés

[link]


Nem értem, mi ez a probléma.

Vidnyánszky Attila bent van a szakmában, egyik legelismertebb magyar rendező.Tucatnyi díjjal rendezik, melyeknek a többségét nem a jelenlegi kormány alatt kapta, tehát nem lehet vádolni azzal,hogy politikai hovatartozás miatt osztogattak neki díjakat.


Illetve, van felsőoktatásban is tapasztalata, tanárként is.A Kaposvári Egyetem színművész szakon oktat.

Értelmes ember nem próbálna belekötni Vidnyánszky személyiségébe.A szakmai háttere kifogásolhatatlan.



Ha jól sejtem itt másról szól a dolog.

A fővárosban található Színház- és Filmművészeti Egyetem nagyon belterjes ideológiai, politikai szempontból.

A modellváltással ennek a belterjességnek vége szakad.Erről szól az egész, minden más csak álca.



2020. aug. 2. 15:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
25%
Libernyák sivalkodás, nem kell komolyan venni. Megunják és hazamennek.
2020. aug. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
49%
Mert Vidnyánszky egy barom elmebeteg, ha ő vezet valamit, ott nem fog élő ember maradni.
2020. aug. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%
Azért azt ne felejtsük el, hogy azért taníthat, mert a Fidesz megalkotta a lex Vidnyánszkyt, amúgy nincs meg a végzettsége ahhoz, hogy egyetemen oktasson. És amint intézetvezető lett a Kaposvári Egyetemen kirúgta a neki nem tetsző embereket, amiről már bíróság is kimondta, hogy nem volt joga kirúgni őket. Szóval pont azért probléma, hogy többek között ő dönt jelenleg a Filmművészetin.
2020. aug. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
79%
Nem szerencsés dolog, amikor nyilvánvaló politikai hátszéllel neveznek ki valakit, még akkor sem, ha az illető kétségkívül tehetséges. A Fidesz (és vezetője) jellemző divide et impera taktikája csak a megosztásra jó és ahelyett, hogy a cél érdekében fogjanak össze, inkább megosztja a közösséget. Ezzel ugyan a politikai jól jár, csak éppen a közös ügy szenved csorbát. Némileg hasonló ez Andy Vajna szerepéhez, csak ott a pénz megfelelő elcsatornázása volt a nyilvánvaó cél, itt meg a gondolkodásmód "elcsatornázása" a cél.
2020. aug. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
72%

A kérdés hangnemébő ítélve nyilván nem érdekel a válasz, de azért leírom másoknak:


Alapvetően az a probléma, hogy gyakorlatilag egyik pillanatról a másikra elvették az intézmény önállóságát. Lehet, hogy alaptalan a félelem, de ezt ki lehetett volna küszöbölni egy-két mondattal, ami viszont nem történt meg.

2020. aug. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

5#


Az intézményeknek sokkal nagyobb önállósága lesz a modellváltással.

Nem fognak annyira függeni az államtól.

2020. aug. 2. 16:25
 7/13 anonim ***** válasza:
78%
Azért, mert az Egyetem nem adja át dalolva a hatalmat, ahogyan a többi egyetemnél is, itt is elsődleges szempont a párt ideológia követése, hűség nem pedig a szakmai siker, stb. Ma a modell is nevetséges, hiszen a Corvinus kivételével nem lesz külső magántőke forrás, ugyanúgy az állam tartja el, mint a nem alapítványi egyetemeket.
2020. aug. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
84%

"Nem fognak annyira függeni az államtól."


Te ebből csak annyit akarsz meglátni, hogy állami helyett alapítványi felügyelet lesz. De a kutya ott van elásva, hogy az alapítványnak joga van azt ültetni a rektori székbe, akit akar. Az alapítvány vezetését meg az állam nevezi ki.

2020. aug. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Andizsuzsi ***** válasza:
80%
Gáspár Máté nagyon részletesen kifejtette a Facebookon.
2020. aug. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
67%

Ezt egy másik hasonló kérdésre írtam. Szerintem elég jól röviden össze van szedve.



Nagyon régóta közeláll a fideszhez, nagyon látványosan a támogatójuk.


Az SZFE tett egy javaslatot a kormánynak régebben, hogy ha már alapítványi lesz az egyetem akkor olyan kuratóriumi tagokat nevezzenek ki, akik elismert egyetemi oktatók (írtak is egy listát kiket javasolnak erre). Kormány egy javasolt személyt nem vett fel a tagok közé, helyette kinevezett egy hozzá közelállót.


Ez egy teljesen nyílvánvaló jele annak, hogy a kormány leszarja az egyetemet és nem azért teszi alapítványivá, mert akkor az egyetem jobb anyagi körülményekhez jut, hanem azért mert az irányítása alá akartja venni.

2020. aug. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!