Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azok az emberek, akik túlliheg...

Azok az emberek, akik túllihegve, nagy szolgálatkészséggel kiszolgálták 1989 előtt az államszocializmust, legalább szégyellték magukat a rendszerváltás után?

Figyelt kérdés
Nekem volt olyan tanárom, aki hithű komcsi volt, és nem akarta elhinni, hogy rendszerváltás történik az országban. Rokkantnyugdíjba kellett küldeni, mert még 1991-ben is felszabadulásról tanított 1945 kapcsán, 1956-ot pedig ellenforradalomként emlegette. Az igazgató - mikor már a szülők is lázadtak a vén komcsi ellen - lenyugdíjaztatta valami egészségügyi nyomora alapján. Pedig még csak 50 körül volt a vén komcsi nő. Előtte kitépte a nyakláncot azoknak a diákoknak a nyakából, akiknek meglátta, hogy kereszt lóg a nyakláncán. És meg volt sértődve, mert az igazgató nem gratulált neki, amikor 1983-ban belépett az MSZMP-be. Az volt élete legszebb napja. Még most is él a rohadék nő. Vajon milyen élete lehet a nyomorultnak?
2020. aug. 4. 12:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem nem volt szó semmi mondvacsinált indokról, amit leírtál az alapján teljesen nyilvánvalóan elmebeteg volt az a nő, csak addig sok elvtárs volt aki segítette hogy maradhasson az iskolában, a rendszerváltás csak alkalom volt arra hogy végre megszabaduljanak tőle.

De te kezdesz nagyon hasonlóan viselkedni, tehát nyugodtan olvasd vissza amiket leírtál valakiről, aki 30 évvel ezelőtt volt csak az ismeretségedben. Ha ennyi idő után ilyen stílusban és hangvétellel írsz egy emberről, akkor már veled kezd baj lenni.

Szerintem te sem akarod hogy olyan legyél, mint az a nő volt - akkor ne is viselkedj, beszélj úgy!

2020. aug. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%

Azok az emberek nagy része még vígan szaladgál mivel 50-55 évesen mentek előnyugdíjba,kedvezményes nyugdíjba 25év szolgálat után 40egykét évesen.

Ráadásul olyan pénzeket kapnak ,hogy kikerekedik az ember szeme.Sokan a munkájukért nem kapnak annyit mint ezek.

Sok közölük ugyan olyan véresszájú a mai napig,mint azokban az időkben.

2020. aug. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%
A legtöbb a rendszerváltás utan hirtelen nagyon keresztény lett, és előadta, hogy ő végig belülről bomlasztotta a rendszert. Az Orbán rendszer bukása után is lesznek ilyenek...
2020. aug. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
69%
miért kellene? Az akkor volt helyes. most mást kell mondani az a helyes, eltelik harminc-negyven év akkor megint más lesz a helyes.
2020. aug. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
59%
Kicsit igen. Ezért is szeretik magukat "nemzethy jobboldali hazaffyaknak" hirdetni, hogy ne is vetüljön rájuk a komcsiság gyanúja, hiszen ők azok ám amit írtam! De tényleg. A KISZ,MSZMP,munkásőr tagsági csak a ballib koholmánya!!!!888nyolc
2020. aug. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
A 4. válaszoló vagy nagyon sötét (buta, primitív, tájékozatlan) vagy nagyon cinikus. Mi az, hogy "helyes"? Amit állam bácsi diktál???
2020. aug. 4. 15:52
 7/14 anonim ***** válasza:
A 4es nagyon bölcs csak te túlnaiv vagy.
2020. aug. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nagyon bölcs???? Aki azt hiszi, hogy MÁST KELL mondani??? Mi az, hogy kell? Semmit sem kell csinálni, amit nem akarok. Azt mondom, amit a lelkiismeretem és a meggyőződésem diktál. Belülről. Az én vezérem bensőmből vezérel. Nincs olyan, hogy valamit KELL mondani. Ha a törökök megszállnák Magyarországot, a 4-es válaszoló már másnap áttérne a mohamedán hitre. Ha pedig utána eltakarodnának, akkor megtagadná a mohamedán hitét. Én az ilyen embert elvtelennek tartom.
2020. aug. 4. 16:27
 9/14 anonim ***** válasza:
56%
Ezért nem leszel soha miniszterelnök.
2020. aug. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
De legalább nem is kell reggelente szemen köpnöm magamat, amikor a tükörbe nézek.
2020. aug. 4. 16:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!