Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez lehet a baja a jelenlegi...

Ez lehet a baja a jelenlegi ellenzéknek? Részben indexes kérdés.

Figyelt kérdés

Nem szoktam, de nemrég hozzászóltam egy index -el kapcsolatos cikkhez a face -n. Igazából támogatólag, mert én szerettem olvasni.


Volt egy álláspontom, hogyan lehetne jobban csinálni a dolgokat a jelenlegi helyzetben.


Sokan nem értettek egyet velem. Oké, írtam is nekem ez a véleményem, a tiétek más, részemről ennyi.


Aztán kezdtek elfajulni a hozzászólások (miközben úgy tudtam egy oldalon állunk), csak mert valamiről mást gondolok ma már olyanokat írtak, hogy én valójában fideszes troll vagyok, a másik hogy engem a párt küldött a facebookre kommentelni...


Teljesen elhűltem, hogy egyetlen vélemény különbség miatt én vagyok a troll, meg a pártkatona, el is ment a kedvem az egésztől. Már az se érdekel ha semmi nem lesz ebből a híroldalból.


Viszont ha ez így megy, hogyan tudnának az ellenzéi pártok együttműködni bármiben? Előbb esnek egymás torkának minthogy bármiben is megegyeznének.



2020. aug. 7. 14:04
1 2
 11/17 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
Ennek semmi értelme. Beszélj világosabban, légy szíves.
2020. aug. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Alex Fly ***** válasza:
0%

Gondolom az az apró tény nem zavar, hogy nincs olyan párt, hogy "ellenzék"...

A fideszkdnp egy párt, egyszemélyi vezetés alatt: nyilván egységes.

Az "ellenzék" pedig az összes többi politikai erő, különböző világnézettel, programmal, stb. Amikor közösen lépnek fel, akkor ezeket egyeztetni kell, hogy megtalálják a mindenki számára elfogadható kompromisszumot - tulajdonképpen ezt jelenti a demokrácia. Amikor a jelenlegi állampártot leváltja egy koalíció, akkor az ország veuetése is pontosan ilyen konszenzusos működés alapján történik, szemben a mai egyszemélyi parancsuralmi rendszerrel. Ez az egyik különbség a demokrácia és a diktatúra köz ött...

2020. aug. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

#9, túl fiatal vagy te is.

A mai magyar kormány ugyan miért birkóznak az ellenzéki szavazatokért?

Nincs neki elég?


A normális demokrácia az, amikor a pártok tagokat, szimpatizánsokat, szavazókör gyűjtenek.

Az, hogy egy részüknek nem megy, az nem a demokrácia fogyatékossága.

2020. aug. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
Nem a jelenlegi kormányról beszéltem, pont ez volt a lényege a mondanivalómnak.
2020. aug. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

#14, ezt írtad:

"Egy rendes deokráciának pont az a lényege, hogy a kormány birkózik civil szervezetekkel, más hatalmi ágakkal, ellenzéki szavazatokért."


"Normális" demokráciában a pártok vannak azért, hogy szavazókat szerezzenek, nem a civil szervezetek, vagy a jegybank.

2020. aug. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
51%

Ez így van, de nincs ellentmondás :) A szavazók csupán a hatalmat adják a kormány kezébe, de a hatalmat muszáj szabályozni, terelgetni, nem lehet korlátlan. Erre jó a média, a rendőrség, a bíróság, a szakmai és az érdekvédelmi szervezetek, a legfőbb ügyész, a köztársasági elnök... stb. Ezek segítségével alakulna ki egy megfelelő irányba terelt, kompromisszumokkal teli döntés, ami a többségnek elfogadható.


Ahogy írtam, ezzel szemben most az van, hogy a kormány hatalmának szinte semmilyen korlátja nincs, és rengeteg példa van arra, hogy emiatt sokat hibáznak és csak feszültséget keltenek.

2020. aug. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Üdv a magyar politikában. :)

(Eddig hol éltél?)

2020. aug. 9. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!