Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez lehet a baja a jelenlegi...

Ez lehet a baja a jelenlegi ellenzéknek? Részben indexes kérdés.

Figyelt kérdés

Nem szoktam, de nemrég hozzászóltam egy index -el kapcsolatos cikkhez a face -n. Igazából támogatólag, mert én szerettem olvasni.


Volt egy álláspontom, hogyan lehetne jobban csinálni a dolgokat a jelenlegi helyzetben.


Sokan nem értettek egyet velem. Oké, írtam is nekem ez a véleményem, a tiétek más, részemről ennyi.


Aztán kezdtek elfajulni a hozzászólások (miközben úgy tudtam egy oldalon állunk), csak mert valamiről mást gondolok ma már olyanokat írtak, hogy én valójában fideszes troll vagyok, a másik hogy engem a párt küldött a facebookre kommentelni...


Teljesen elhűltem, hogy egyetlen vélemény különbség miatt én vagyok a troll, meg a pártkatona, el is ment a kedvem az egésztől. Már az se érdekel ha semmi nem lesz ebből a híroldalból.


Viszont ha ez így megy, hogyan tudnának az ellenzéi pártok együttműködni bármiben? Előbb esnek egymás torkának minthogy bármiben is megegyeznének.



2020. aug. 7. 14:04
1 2
 1/17 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
46%
Nem kell együttműködniük, csupán közösen indulni, amíg leváltják a Fideszt. Az teljesen természetes, hogy nem értenek egyet dolgokban és kénytelenek kompromisszumokat kötni. Ilyen lenne amúgy is egy normális kormányzás, nem pedig az, hogy a kormány erőből átnyom mindent.
2020. aug. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Nyernek és akkor egymásnak esnek? Azért az még a jelenlegi helyzetnél is rosszabbat eredményezne szerintem.


Én csak egy nyomrolult véleményt írtam, másnap már sároztak a kommentekben. Mi van ha még közbe játszik mandátum szerzés, pénz, hatalom?

2020. aug. 7. 14:10
 3/17 anonim ***** válasza:
85%

Ez egy régi hagyomány a kisebbségi világboldogítók között.

Már a francia forradalomban is Robesspierre, de a marxizmus megjelenése idején is többet küzdöttek egymással, mint a népért.

Sztálin gyilkolta le a legtöbb kommunisták, Rákosi, Rajk, Kádár halál háromszög.

Nemrég meg Gyurcsány hirdette meg, hogy középen nincs élet. Aki nem áll mellé, azt kicsinálja.


Szomorú ez, de az igazi való világ.

2020. aug. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
86%

Igazabol az "ellenzekiek" mindig ilyenek voltak. Ott hangoztatjak a velemenyszabadsagot, de, ha egy picit is elter a tied az o velemenyuktol, akkor fideszes troll vagy, Orban a vezered, o1g stbstb. Reszben ezert is hatarolodtam el az "ellenzektol".


A verfideszesek sem jobbak, de naluk hamarabb meg lehet talalni az ertelmesebbeket es lehet erveket utkoztetni, mig elobbieknel ez nem mukodik.


#1 Dominik kedves, itt is jossz a hulyesegeddel? Le kell valtani a Fideszt, de nem barmi aron. Az elso mondatod valami elkepeszto nagy idiotasag. Eloszor valamire valo ellenzek kene, ahhoz meg az ilyen DK meg Momentumfeleknek kene menniuk az MSZP, Jobbik, LMP utan a sullyesztobe.

2020. aug. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Kiábrándító, hogy mindegyik oldal tolja a maga igazát, mindegyik amennyire tudja, de valójában még egy apró vélemény is elfogadhatatlan mindegyiknek, csak bégető birkákat szeretnének. Eddig csak a fideszről gondoltam ezt, de most úgy érzem az ellenzék is ugyanilyen. Populista maszlagok a népnek, semmi több.


Most jutottam el odáig, hogy már nem is érdekel melyik oldal mit csinál, melyik van hatalmon.

2020. aug. 7. 14:45
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Ne politizálj Facebookon, mert rengeteg beteg ember van, akik képesek személyesen is zaklatni a véleményedért illetve adott esetben a munkahelyen is problémák lehetnek, mert a facedat mindenki látja...


Amúgy

2020. aug. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
86%
**Amúgy mindenki tisztában van azzal, hogy az ellenzéki koncepció/program semmit nem ér, megvalósíthatatlan és semmi köze a valósághoz illetve azzal is, hogy a jelenlegi kormány rosszul gazdálkodik a pénzzel (túl nagy az adó, túl sok a luxus beruházás és túl kicsik a közalkalmazotti bérek) de ezt mégsem lehet leírni, mert a birkák letámadnak.
2020. aug. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

6-7, ugyanezt gondolom én is és teljesen igazad van mindegyik válaszban :)


Munkahelyem nincs, úgy 10 éve vállalkozó vagyok, de gondolom vannak akik még ezt is képesek lennének betámadni.

2020. aug. 7. 15:29
 9/17 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
0%

"Nyernek és akkor egymásnak esnek? Azért az még a jelenlegi helyzetnél is rosszabbat eredményezne szerintem."


Miért? Ez teljesen normális. Csak a NER-ben élő fiatalok nem tudják, milyen egy normális demokrácia, ők már csak a többség diktatúráját ismerik. Egy rendes deokráciának pont az a lényege, hogy a kormány birkózik civil szervezetekkel, más hatalmi ágakkal, ellenzéki szavazatokért. Így alakul ki a kompromisszumos döntés, ami mindenkinek elfogadható.


Most az van, hogy a kormány azt teszi, ami szerinte jó, oda se figyel más véleményekre, ezzel magára haragítja a fél országot, illetve mivel nem érdekli mások figyelmeztetése, folyamatosan hibázik. Ld. a gránitszilárdságú alaptörvényt vagy soakdjára nulláról kezdett NAT-ot.

2020. aug. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

"Miért? Ez teljesen normális."


Nem, az nem normális, amikor nem tudnak dűlőre jutni, hogy ki nyúljon le nagyobb pénzt és csak a marakodás megy meg egymás ócsárolása.


"Egy rendes deokráciának pont az a lényege, hogy a kormány birkózik civil szervezetekkel"


A kormánynak nem birkóznia kell, hanem kormányoznia. Ez nem egy sportág. Illetve a többi részedhez is: Ahhoz, hogy működjön a demokrácia, ahhoz egyrészt mindenkinek tisztában kéne lennie alapfogalmakkal. Itt meg is bukott az egész. Tisztában kell lennie a történelemmel és józanul kéne gondolkodnia. Valamint nem ártana olyan ellenzék sem, amelyiknek reális kampánya van, reális elképzelésekkel, de ez a "ott rúgok bele a kormányba, csak mert Fidesz" elv nem járható út.

2020. aug. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!