Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar szélsőjobbosok nem...

A magyar szélsőjobbosok nem éreznek disszonanciát, amikor fehér emberként a hunok leszármazottjainak tartják magukat?

Figyelt kérdés

Nem azt mondom, hogy semmi közünk nem volt hozzájuk, mert szerintem a hunok, mint törzsszövetség részei voltak a magyarok is. Valószínűleg már amikor a hunok félúton járhattak Nyugat Európa felé a Pontikus sztyeppéken és az Urál mentén, de az, hogy a mai magyar ember őket tekintse őseinek (magukat Attila "unokáinak", ahogy mondani szokták) úgy, hogy sem a jelenlegi genetikánk, sem a jelenlegi kultúránk, sem a jelenlegi nyelvünk nem tőlük származik, szerintem egy kicsit szánalmas, olyan mintha nem lenne saját kultúránk, ezért olyanokra kéne támazkodni, akikhez konkrétan már semmi közünk sincs.

Néhány dolog még:

- Nem vagyok magyarellenes, fontosnak tartom a nemzeti öntudatot, de ezzel az irányzattal nem tudok azonosulni.

- Az az elmélet, miszerint a hunok vezető rétege a fehér szkíták voltak, egyedül Magyarországon található meg. A tudósok világszerte azt állítják, hogy a hunok vezető rétege mongol - türk keverék volt, magyarul kelet - ázsiai kinézetű.

- Tudom, hogy az ősmagyarok kulturálisan közel álltak a hunokhoz.

- Az Árpád ház eredete valószínűleg inkább türk, mint magyar nyelvű lehetett. A vezető réteg a sztyeppén ritkán volt azonos a középréteggel (a néppel).

- A székelyek egy külön téma, amiről könyveket lehetne írni, amiket itt elmondtam, rájuk nem vonatkozik.



2020. aug. 13. 13:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
63%

Kérdező, te elég buta vagy, mint ahogy az első válaszoló is.

Máskor ti, balosok azt mondjátok, hogy kevert nép vagyunk, meg hogy nincs semmi közünk a hunokhoz, ilyenkor viszont elismeritek, hogy van.

Hát, nálatok nevetségesebb, köpönyegforgatóbb embereket el sem tudok képzelni.

2020. aug. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok szélsőjobbos de butaság a kérdés.

Ez egyszerűen attól függ, adott ember mitért szélsőjobb alatt?

Mivel itt egy világnézeti, identitás kérdésről van szó, amit bárki szabadon alakithat magának és génekhez nincs köze.

Ennek megfelelően a szélsőjobb gyüjtő kategoria, amiben van a fehér felsőbbrendűség és az ősmagyar szittya indentitás ezer féle árnyalata kevetedik.


Megjegyzem a magyarok genetikailag pont olyan európaiak mint bárki más.

2020. aug. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

2. Nem vagyok balos. Gondoltam, hogy nem olvasod végig.

És válóban nincs semmi közünk a hunokhoz, csak volt. Ez az, amit nem tudtok megérteni. A kettő nem ugyanaz és attól, hogy valakihez közöm van, még amúgy sem kéne, hogy arra építsem az egész identitásom, mert ez éppen, hogy árulás a saját véremmel, kultúrámmal és nyelvemmel szemben.

2020. aug. 13. 14:59
 4/17 A kérdező kommentje:
3. Igazad van, rosszul fogalmaztam meg a kérdést.
2020. aug. 13. 15:00
 5/17 A kérdező kommentje:
1. A magyar semmivel nem korcsabb nép a többinél a térségben, van egy egységes identitása is.
2020. aug. 13. 15:02
 6/17 anonim ***** válasza:
43%
Ne haragudj. De törikönyvvel nem sokra mész. Tele van kamuval. Ázsia.... Na mindegy legye szép napod
2020. aug. 17. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Nem törikönyvből beszélek. Nem tudom, hogy neked honnan jön ez a kicsapongásod, de addig ne kritizálj, amíg te nem osztod meg a saját véleményed a dologról, mert az csak úgy fair.

Amiket fent leírtam, az szakemberek kutatásain alapszik. Mint például Neparaczki, vagy Klima. Magamtól sem vagyok teljesen hülye a témához, mert genetikát én is tanulok. Úgyhogy az, hogy így meghatott a szövegem csak azt bizonyítja, hogy mekkora tévedésben vagy. Belemehetünk a részletekbe, ha akarod és bebizonyíthatod, hogy nem így van.

2020. aug. 17. 14:10
 8/17 anonim ***** válasza:
37%
Szántai?
2020. aug. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Szántai? Na látod ezért nem szólaltál meg. Itt nem konteókról tárgyaltunk.
2020. aug. 17. 15:18
 10/17 anonim ***** válasza:
55%
Ez a kijelentés így ahogy van nem teljesen igaz. Én csináltattam egy DNS tesztet és ~2%-ban kelet ázsiai vagyok, magyar ősökön kívül senkiről nem tudok a családban, mindenki az Alföldről származik.
2020. aug. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!