Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek Gyurcsány Ferencet...

Szerintetek Gyurcsány Ferencet hasonlíthatjuk a Belorusz Lukasenka-hoz?

Figyelt kérdés

Gyurcsány Ferenc miniszterelnökként adósság csapdába és szegénységbe taszította a saját hazáját és népét, hogy néhány évig miniszterelnök lehessen.

Amikor napvilágra került az a hangfelvétel, amin erről beszél, tüntetők lepték el az utcát.

Voltak agresszív tüntetők akik átlépték a törvény adta lehetőségeket, ahogy ez mindenhol lenni szokott többnyire. Viszont a nagy többség békésen demonstrált.

Gyurcsány Ferenc parancsot adott a jogosan tüntetők erőszakos szétverésére.


Nem lehet nem látni a hasonlóságot a Fehéroroszországi eseményekkel!


Azért érzem aktuálisnak ennyi idő után, mivel ez az ember jelentős politikai tényező a mai napig. Reális fenyegetésnek érzem a magyar demokráciára és gazdaságra az esetleges kormányzati szerepvállalását, akár közvetetten!


Gyurcsány Ferenc személye, nem feltétele, se nem garanciája a jogállamnak vagy demokráciának! Ez abszurd!

Gyurcsány Ferenc pusztán egy kevésbé tehetséges Orbán Viktor!


Nem vagyok fideszes és nem mindenki fideszes, aki Gyurcsányt kritizálni meri! Rengeteg ilyen ember van.



2020. aug. 15. 14:34
 1/10 anonim ***** válasza:
65%

"Nem vagyok fideszes és nem mindenki fideszes, aki Gyurcsányt kritizálni meri! Rengeteg ilyen ember van."


Én is "merem" -eleve egy politikust nem "merni" kell kritizálni, hanem kötelező is- de ekkora hülyeséget, csak egy megrögzött Gyurcsány-rettegő fideszes ír ki...

2020. aug. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%
Gyurcsány Ferenc nem épített ki olyan rendszert, amiben leválthatatlanná válik.
2020. aug. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Volt már pár ilyen kérdés, kár ennyit rágódnod Gyurcsányon.

Csinált csúnya dolgokat, de ő is csak annyira volt diktátor, mint Orbán.

A Lukasenka rezsim sokkal diktatórikusabb, az utóbbi 15-20 év magyarországi eseményeit nincs értelme összehasonlítani vele, túlságosan erőltetett a párhuzam.


Gyurcsány már nem is lesz aktív vezető, kormányfő, miniszter, kormánytag, legalábbis legutóbb azt nyilatkozta az ellenzék szerveződése, összefogása kapcsán, hogy neki nincsenek ilyen ambíciói, szeretne inkább a háttérben maradni.

2020. aug. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
57%
Nekem inkább orbnc jut az eszembe. Elvégre ős is csak putin bábja.
2020. aug. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
42%
Nekem is OegyG jut eszembe róla, 2006 ősz mond valamit? Szétlövette a csicska a tüntetőket.
2020. aug. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
84%
Te is az akkori csőcselék híve vagy, hogy állandóan hazugságokat írsz? Inkább Orbán jut eszembe, bár itt még nincs ekkora diktatúra.
2020. aug. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
68%
Inkább Orbánt...
2020. aug. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Láttam én is a cikket, de ez is csak egy tipikusan fideszes cikk ahogy a többi.


Ha Gyurcsányt utálják, (mivel hogy ezt mondják már 10 éve) akkor Lukasenkát is utálni kéne ha ugye "Gyurcsány a magyar Lukasenka". De akkor miért nem szólal fel ellene?? Csak sajnos nagyon sokan csak elolvassák a cikket, rosszabb esetben csak a címet és akkor biztos úgy van.


Nyílván egyébként nagyon bejön Orbánnak az a rendszer. Papíron demokrácia de egyébként meg egy párt meg tudja változtatni bármelyik törvényt.


Volt egy hír ha jól emlékszem az rtl-en ahol Orbán (még régebben) ellátogatott Minszkbe és összehaverkodott az elnökkel. Lukasenka azt nyilatkozta hogy "Fehéroroszországnak Magyarország az egyetlen európai barátja, mert csak ők értenek meg minket". Ez is sokat elárul.

2020. aug. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

2-es!

Magyarországon nem olyan egyszerű Lukasenkaféle rendszert csinálni az EU miatt, ami hasonlóság, hogy GyF is csak 3 évvel később takarodott el mint kellett volna, tönkretéve így az MSZP-t! Tehát mind Lukasenka mind GyF nagyon ragaszkodnak a hatalomhoz.


Itthon pedig 2022-ben simán van esélye az ellenzéknek!

2020. aug. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Össze sem lehet hasonlítani a kettőt. Sem a jellemüket, sem a politikai rendszert, amit képviselnek.

Akik írták: Orbánt se. Neki maximum annyi köze van hozzá, hogy imponál neki az ottani rendszer. Távolról csodálhatja a Szovjetúnióból megmaradt kis zárványdiktatúrát, de egy olyat nem lehetne csak úgy idetelepíteni. Ahhoz olyan társadalom kell. Ami szintén tök más..

2020. aug. 22. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!