Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi volt az a hatalmas jólét...

Mi volt az a hatalmas jólét az MSZP éra alatt, amit annyira emlegetnek?

Figyelt kérdés
Ennyi wellness, utazás, műszaki cikk, autó biztos, hogy nem volt.
2020. aug. 25. 11:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Tudod hogy van, az idő mindent megszépít.....
2020. aug. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
27%

Akkoriban minden olcsó volt pl olcsó jó minőségű élelmiszerek/italok, olcsó jó mínőségű zöldségek/gyümölcsök, olcsó lakás, olcsó szórakozás. Akkori fizetésből megtudtál élni. Akkori fizetésből fenntudtál tartani egy lakást, mellette tudnál minőségű élelmiszert/italt venni magadnak, mellette eltudtál menni többször szórakozni.


Most meg? Mostani fizetésből, nem lehet megélni. Drága lakások ez miatt képtelen vagy mamahotelben lakni. Drága rossz mínőségű élelmiszerek/italok, drága ehetetlen zöldségek/gyümölcsök, drága szórakozás. Minden egyre drágább lesz, de fizetést alig emelik.


40/N

2020. aug. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
32%
2. És még a cicid se lógott, mont most.
2020. aug. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

2.


Valahogy én nem emlékszem erre:D

2020. aug. 25. 13:17
 5/7 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
57%

Nyilván az emleget ilyet, aki most rosszabbul él.


Megjegyzem, kb. csak a Fidesz második ciklusának közepére értük el a válság előtti szintet, szóval addig jogos volt lehetett sokaknak a nosztalgia.

2020. aug. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Maximálisan egyetértek a hölggyel. Nem tudom Ti mennyi idősek vagytok. Én 35 vagyok és tisztán emlékszem. Ma már az alapvető dolgok közül is sokminden megfizethetetlen. pl. gyümölcsök irtó drágák lettek, régen vehetted kilószámra az epret, barackot, cseresznyét, málnát stb, most meg horror áron lehet kapni. A hús is irtó drága lett, ma már marhahúst, halat szinte csak ünnep napokon engedhet meg magának egy átlag ember. Most a Covid óta is sokat drágult minden, de a fidesz média szerint persze csak 3%-os a drágulás és mindne rendben van... Sajnos idáig jutottunk. 35/F
2020. aug. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az MSZP érára vagy a szocializmusra gondolsz ?
2020. okt. 5. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!