Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért engedélyezett a plazma...

Miért engedélyezett a plazma adás anyagi juttatásért cserébe?

Figyelt kérdés
Egyértelmüen szervkereskedelem egyformája, és a szegények kizsákmányolása, akik egészségüket adják el gombokért cserébe,miközben a cégek +1000% profital adják tovább a gombokért vett vért, nem jótékonyság.

2020. aug. 26. 08:22
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Vicces hogy lepontoztatok amikor ezek tények...

Puszillak benneteket, tanuljatok többet.

2020. aug. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 Bhaurora1 válasza:
78%
Ismerősömtől tudom, külföldre járnak adni vért is, mert sokkal jobban megfizetik. Szóval igaz, ez 1fajta üzlet nem adomány! Aki felhasználj, tovább adja az biztos hatalmas profittal végzi, jó lenne ha publikus lenne mint a bolti áraknál hisz ez is csak pénzről s nyereségről szól mint majd minden más, csak itt főképp a rászorulok akik eladnak.
2020. aug. 27. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 Brandon41 ***** válasza:
84%

Látom van itt pár tájékozatlan akinek kb fingja sincs a plazmaadásról.

Plazmát legközelebb csak a plazmaadást követő 72 óra elmúltával lehet, és egy évben max 45x. Azt hogy a plazmaadásokon megjelennek a hajléktalanok azt azért erősen kétlem, ugyanis a plazmaadás elötti napon és a plazmaadás elött is minimum 2l vizet meg kell inni, és fehérje dúsan kell étkezni. Egy hajléktalan meg nem hiszem hogy olyan egyszerűen tudja megoldani. Plazmát is csak az ad aki szeretne tehát önként, a juttatás pedig csak ráadás. Én 45x plazmaadó vagyok , és nem vagyok szegény (igaz a szüleimmel élek), akció segítségével 200-300k-t szedtem össze csak ebből, az egyetlen negatívum ami érzékelhető, az pedig hogy szúrások helye látható a karomon.

2020. szept. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
84%

A válaszadók többsége életében nem adott még plazmát, de osztja az észt. Talán az utolsó válaszoló, Brandon41 lehet rendszeres plazmaadó.

Minek válaszoltok, ha nem adtatok még soha?


Én 4 éve adok már, több, mint 120 alkalomnál járok. Semmi bajom!!!

Ki se maxolom az évi 45-öt, de a plusz juttatásokkal az évi 350 ezer forintot nem akarom veszni hagyni, mellesleg állandó orvosi ellenőrzés alatt vagyok INGYEN, ami nem elhanyagolható így 30+-osan. Ugyanis csakis makkegészségen lehet adni, a hajléktalanok urban legend...

2020. nov. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Hegges már a karod?
2020. nov. 3. 14:26
 16/20 anonim ***** válasza:
67%
Nem, csak nagyon közelről, ha kifejezetten heget keresnél, látszana csak, mindkét karomból adom. Nyilván egy szakavatott szem azonnal kiszúrja.
2020. nov. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
67%
Sokkal jobban látszik a 20 évvel ezelőtti kutyaharapásból származó heg, éppen az alkaromon.
2020. nov. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Brandon41 ***** válasza:
#14, ráhibáztál, 48x plazmaadó vagyok.
2020. nov. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Brandon41 ***** válasza:
Az én kezemen nagyon is látszik. Ugyanis én csak egy kezemből tudok adni (bal kezemből), mert a másik nem alkalmas. Többször próbáltam abból adni de mindig ugyanaz volt a végeredmény -> lassú az egész és inkább átszúrnak a balkezembe.
2020. nov. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
67%
Orbáncfűolaj remekül halványítja a heget. Csak fontos, hogy este kend, mert napfény hatására enyhén bebarnul.
2020. nov. 4. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!