Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Biztonságos-e plazmát adni...

Mazsidrazsii kérdése:

Biztonságos-e plazmát adni most, hogy koronavirus járvány van?

Figyelt kérdés
Ha mindenki megijed és nem fog adni és megcsappan a plazmadonációk száma, mi lesz azokkal akiknek erre szüksége van?

2020. márc. 20. 10:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
21%
Nincs semmilyen járvány, tehát biztonságos.
2020. márc. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
25%

Vért ADSZ és nem kapsz. Mi baj lenne belőle?

Eddig is biztonságos volt a véradás, mert steril eszközökkel történt és a vért bevizsgálják.

Az már más kérdés hogy akinek vérre van szüksége vagy vérkészítményre, annak ez mennyiben kockázatos.

2020. márc. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
29%
Van vizsgálat a Covid 19-re, szerintem nincs vele gond, már ha van e még nyitva olyan hely ahol lehet plazmát venni.
2020. márc. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
13%

Azt tudjad hogy ausztriában

34953-41944 ft adnak alkalmanként. Itt meg kapsz egy kis aprópénzt, mert ez ország ilyen kis olcsó szar.

2020. márc. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
14%

#4 Szándékosan nem pénzért lehet vért adni, hogy ne a lecsúszott, pénzszűkében levő alakok adjanak vért, hanem aki segíteni akar másokon.

Így kisebb a kockázata annak hogy valamilyen fertőzés van a vérben.

2020. márc. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
17%

És szerinted ingyen ki adna?

Évente 3 ember.


Így is a csórók járnak, aprópénzért kiszívják a vérüket ezek a gyilkosvámpírok.

Én is voltam már több féle helyen is regisztrálni de szerintem undorító.

Ennyi pénzért meg főleg.

2020. márc. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

#6 Évente majdnem fél millió véradás történik nálunk, cserébe egy kis inni és ennivalót kapnak, meg esetleg egy 500Ft-os utalványt. Én is mentem amíg lehetett már középiskolás korom óta, a párom is.

[link]

2020. márc. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Kamu
2020. márc. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha esetleg fertőzött vagy, és nem tudsz róla, akkor is adhatsz, mivel nem vér útján terjed a vírus.

Viszont ha nem muszáj, én nem adnék, a saját immunrendszer megerősítése most különösen fontos. Ugyan nem mondják ki, de rövid távon gyengítheti az immunrendszert a plazmaadás.

2020. márc. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
76%
#4 A pénznél egy icipicivel fontosabb dolog is van...mint pl. azoknak az embereknek az élete, akik csak amiatt élnek még, mert vannak akik adnak plazmát.
2020. márc. 23. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!