Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok errol?

Mit gondoltok errol?

Figyelt kérdés
[link]
2020. aug. 26. 18:54
A kérdező szavazást indított:
Legyen kotelezo 1. osztálytól
5. osztálytól
Középiskolában
Csak egyetemen
Egyetemen se
19 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
59%
Nekem mindegy
2020. aug. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a kutatók szükségesnek értékelik.....érdekes is lenne ha csak 5. osztály felett terjedne a vírus.
2020. aug. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#2


És ovodában? Az szerintem ovisok nem bírnák, egy 6-7 éves már kibírja...


És mi van a szünetben, elmaradnak a beszélgetések és a High-five?

2020. aug. 26. 19:10
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A beszélgetések mitől maradnának el?
2020. aug. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%

Az ilyenek láttak már gyereket?

Nem bírna ki egy 6-7 éves egész nap úgy a maszkot hogy el van takarva az orra is. Még a felnőttek többsége se bírná 6 órában egyhúzamban.

Egyetemen meg megnézném hogy ki bírna ki megint akár 12 órát (8:00tól 20:00ig) egyhuzamban. Mert egyetemen vannak bizony ilyen napok is, utána meg esetleg még menj el úgy boltba, talán még úgy járkálj a koliba is. Meg lehet nem is elég a maszk hanem gumikesztyű is kell.

Mellesleg a tudósok szerint a szemgolyón keresztül is fertőz a vírus. Láttatok már úgy gyereket hogy egész nap nem nyúl az arcához?

Semmire nem lenne jó nekik ez az egész, úgy se bírják ki, hogy rendesen hordják a maszkot, úgy meg nem is véd igazából. Csak egy felesleges "kínzás" lenne szegényeknek. Még az ilyen se bírná, nemhogy a kicsik.

2020. aug. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
34%

Ez az egész maszk kérdés igen érdekes!


Tegyük fel, hogy egy teljes ország döntene úgy hogy nem teszi kötelezővé a maszkot, és egyenesen károsnak ítélné. Az idő, ugye megadná a választ hogy nekik volt -e igazuk?


[link]


A Norvégok köszönik, jól vannak, és még nem haltak ki. XD

2020. aug. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Annak ellenére, hogy kínzás én teljesen önként fogom felvenni a maszkot, mert semmi kellemetlenséget nem érzek benne. Tesi óra közben lehet, hogy levenném. A padban ülés és írás nem egy megterhelő tevékenység.
2020. aug. 27. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#7

Mikor beszaladok a boltba nekem se megterhelő, még akkor se ha egyik boltból megyek a másikba és esetleg fél órát van rajtam a maszk.

De az hogy nap szinten 7 órát rajtam legyen az kicsit sok. Az már az arcot is megnyomja rendesen, nem csak a fület.

De most tényleg ha az egyetemistákat nézed, akkor nekik is van olyan rossz órarendjük hogy egész nap ülhetnének maszkban, majd tömegközlekesés, bolt, koli. Egész nap le se lehetne venni a maszkot. Nem is azzal van a baj hogy lélegezni nehéz benne, hanem az hogy kényelmetlen, nyom és melegít. Persze én is láttam már ezt a tippet, hogy ritkább szövésű jól szellőző anyagból készült maszk viselése kényelmesebb. Hát persze. De ennyi erővel csipke teritőt is hordhatnék.

Egy kisgyereknek meg ugyan ez a kényelmetlenség lenne meg. Csak ők nem figyelnek arra hogy archoz nem nyúlunk, szemünket, orrunkat nem piszkáljuk, esetleg semmit nem veszünk a szánkba, semmit nem piszkálunk amit nem muszáj, a szokottnál többször mosunk kezet. Ezt egy kicsi nem tudja felfogni, de ha mégis nem tudja megállni, hogy ne érintse meg az arcát. Ha meg folyamatosan az arcodat piszkálod, igazítod a maszkodat akkor semmit nem ér.

2020. aug. 27. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!