Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarország mikor lesz azon...

Magyarország mikor lesz azon a szinten,hogy egy egyszerűbb foglalkozásból is meglehet majd élni rendesen?

Figyelt kérdés

Én az országban komoly problémának látom,hogy egyszerűbb munkákból nem lehet megélni.


A fiatalabbak, akik megtehetik (én is) rohannak az egyetemekre diplomázni, ugyanis diplomával sokkal könnyebb boldogulni és bár az első 2 évben pocsék pénzért dolgozik a diplomás is, de utána ugrásszerűen emelkedik a bére, ha tudatosan építi a karrierjét.


Míg, mondjuk egy bolti eladó, ha vált a Tescoból a Sparba, kap bruttó 15-20 ezerrel többet.


Egy volt gimnáziumi évfolyamtársam Németországban dolgozik egy Lidlben.Simán bérel a fizetéséből egyedül egy garzont és képes birtokolni és fenntartani egy pár éves Opel Astrát.Nyaralni is tud menni dél-európai országba.


Magyarországon, vidéken ez már burzsoá szint.

Ugyanerre egy magyarországi bolti eladó képtelen.Szobát tud max bérelni, ha autója van, akkor az max egy régi Suzuki Swift, de leginkább nincs neki.


A kormány, meg jó pár "megmondóember" részéről megy a duma, hogy a fiatalok többsége diplomát akar, meg irodai munkát.

Hát tessék, éppen azaz oka,hogy egyszerűbb munkákból nem lehet egyről a kettőre jutni, hanem csak tengődni, vegetálni.

Sokan nem szívatnák magukat a lineáris algebrával, ha másként lenne.



2020. aug. 29. 16:25
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
39%
Amíg Orbán van hatalmon, addig nem lesznek korrekt bérek, se nyugdíjak. Ezért mennek el a fiatalok az országból.
2020. aug. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
14%
Te miről beszélsz? Én már úgy megbántam, hogy diplomát szereztem, mint a kutya, amelyik kilencet kölykedzett. 100 ezer forintot kerestem a diplomám birtokában. Utána elvégeztem egy 2 hónapos OKJ-t, azzal már mindjárt a dupláját kerestem. Az is hülye, aki továbbtanul! Legalábbis ha megélhetés céljából teszi, mert a hobbitanulás teljesen oké. Egy jó szakmával hülyére keresed magad, nem baj, ha kiáll a kapanyél a szádból, diplomával meg éhen pusztulsz.
2020. aug. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
68%

Kőműves, burkoló, csőszerelő, villanyszerelő, ács, bádogos... mind arany áron dolgoznak. Gyakran nem is jól.


Miről beszélsz?

2020. aug. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
21%

"Amíg Orbán van hatalmon, addig nem lesznek korrekt bérek, se nyugdíjak. Ezért mennek el a fiatalok az országból."


Ohh, igen. Nem is Gyurcsótány mondta, hogy akinek nem tetszik, az elmehet az országból. Nem szoktam politizálni, de az ilyen mértékű idiotizmus felidegesít, főleg, hogy pont az utóbbi években emelkedtek nagyot a fizetések.

2020. aug. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

2#


Elsősorban nem a filozófia,tanári vagy hasonló közszférás diplomásokra gondoltam.

Egy mérnöki/gazdasági/jogi diplomával rendesen lehet keresni a versenyszférában.

2020. aug. 29. 16:47
 6/23 anonim ***** válasza:
70%

4-es! Csak Gyurcsány nem erre mondta, hogy a fiatalok menjenek el, a vállalkozóknak mondta, akik sokallották, hogy mennyit kell fizetni az alkalmazottaknak meg az államnak.


Amúgy ettől függetlenül például a fiatalok, akiknek alacsonyabb a béreik jellemzően ők nagyot buktak az egykulcsos adóval.

2020. aug. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

"Kőműves, burkoló, csőszerelő, villanyszerelő, ács, bádogos... mind arany áron dolgoznak. Gyakran nem is jól."


Ha vállalkozó.

Plusz, ezek keményebb fizikai munkák és szinte csak férfiak végzik.Mi marad a nőknek?

Hát, a vendéglátás és a kereskedelem.

2020. aug. 29. 16:48
 8/23 anonim ***** válasza:
73%

mérnöki/gazdasági/jogi diplomával


Azért erre se fogadj nagy tételben, mikor boldog boldogtalan például közgazdászt meg jogászt képez nappalin, levelezőn.

Csak egy példa a Dél-Alfölödn közgazdász képzés van:

Szegeden, Kecskeméten, Békéscsabán, Baján, Kalocsán távoktatásban még Orosházán és Hódmezővásárhelyen is. Ez pedig csak egy régiója az országnak.

2020. aug. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
70%

4: ha 2006 óta nem olvastad el a rakás cikket és gyk-s kommentet erről, akkor most se fogod, de azért ide linkelem:

[link]

"reagált Gyurcsány Ferenc a munkaadók felvetéseire az Országos Érdekegyeztető Tanács ülésén"

Tehát még véletlenül se az magyar munkavállalóknak mondta.

2020. aug. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
91%
Ha alkalmazott akkor is. Csak akkor s főnöke szedi be. Nőknél fodrász, műkörmös tarol.
2020. aug. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!