Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kormány most miért nem...

A kormány most miért nem szigort úgy, mint tavasszal a vírus miatt?

Figyelt kérdés
Akkor volt vásárlási korlátozás, részleges kijárási tilalom, ingyenes parkolás, anyámtyúkja... Most, hogy napi 400-500 az új fertőzött (tavasszal nem volt ennyi) semmi sem történik határzáron kívül. Vakcina továbbra sincs. Vajon most miért nem történik szinte semmi? Hagyják támadni a vírust? Oda a tavaszi nagy védekezés folytatása? Vagy azóta már senki nem fél a vírustól?
2020. szept. 5. 13:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
29%

Túl sok a nyugdíjas, és nem fogják miattuk még jobban taccsra tenni a gazdaságot (mellesleg akkor sem lenne miből nyugdíjat fizetni, ha a gazdaság beborul, arról nem is beszélve, hogy még nagyon sokan éheznének emiatt)!


A nyugdíjasok szépen vigyázzanak magukra, a gazdaság így is eléggé a padló alatt van...

2020. szept. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
47%
:D :D Vicces vagy. Annyi esetszám van, amennyit akarnak. Egyébként ha szerinted jó ötlet lenne hazavágni a gazdaságot, akkor gratulálok a sok eszedhez.
2020. szept. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
#2 Te vagy elég vicces. De majd akkor leszel a legviccesebb, mikor 39 fokos lázzal koronavírusosan fekszel az ágyban élet halál között. Akkor jusson eszedbe majd az aggódás a magyar gazdaságért te agyatlan!
2020. szept. 5. 13:32
 4/11 anonim ***** válasza:
59%
Bele ne halj, ez nem ferfinátha
2020. szept. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy hasonló kérdés egy héttel ezelőtt is volt.


Egyrészt akkor senki nem tudta mi lesz. Ha nézted akkoriban a híradásokat, az országok nagy része attól félt, hogy hasonló állapotok alakulnak ki, mint Olaszországban, mivel az egészségügy nem volt felkészülve tömeges megbetegedésekre, és arra, hogy mennyire lesz "agresszív" a vírus lefolyása egyes betegek esetében. Senki nem akarta, hogy lélegeztetőgép hiányában a kórházak folyosóin haldokoljanak, haljanak meg emberek.


Másrészt és ez már inkább gazdasági vonzat, hogy ilyen mértékű gazdasági visszaesésre, ami bekövetkezett a második negyedévben bekövetkezett, nem számítottak, és most is nehéz megmondani, hogy ez V alakú visszaesés, és a korlátozások feloldásával ismét növekedési pályára állhat a gazdaság (tudom, Magyarországon 2010 óta nincs gazdasági növekedés) vagy L alakú lesz a visszaesés és hosszútávon lehet csak kilábalni belőle (természetesen egy ellenzéki szivárványkoalícióval, mert a jelenlegi kormány dilettánsok gyülekezete).

2020. szept. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
És most mennyire van felkészülve az egészségügy? Vakcina sehol. Van egy rakat lélegeztetőgép, de sok egészségügyi és szociális intézményben elegendő gumikesztyű és maszk sincs. A kormánynak még mindig a külföldi behurcolást akarja megakadályozni csak egy baj van ezzel, hogy már behurcolták. Országon belül kellene azért többet tenni, hogy ne fertőződjenek meg tömegek. Tavasszal megtették a szükséges lépéseket most viszont tojnak ez egészre. Menjen nyugodtan mindenki iskolába...
2020. szept. 5. 13:44
 7/11 anonim ***** válasza:
34%
Gondolom fizetett troll vagy, ennyire hülye senki sem lehet. Persze, tök jó lenne, ha bezárnák az iskolákat :D
2020. szept. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
48%

Mert most az a politika, hogy bejárunk, ha beled*glünk is. Káslernek volt képe azt írni, hogy "legyük a hétköznap hősei" - hát bocs, én nem akarok "hős" lenni, én csak azt azt akarom, hogy ne én "öljem meg" a veszélyeztetett szüleimet; egyetemista vagyok, azaz a legveszélyesebb közegbe akarnak "belemártani" napi 8 órát (még nem tudom, mi lesz).

A spanyol nátha idején mondták ugye Angliában, hogy "keep calm and carry on / maradj higgadt és tarts ki", hogy ne álljon le a gyárakban a termelés; utólag le is vonták a következtetést, hogy 250 ezer ember halt meg emiatt a hozzáállás miatt...

2020. szept. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

#7 Egyértelműen kormánypárti seggnyaló vagy...


#8: Igen a történelemből nem tanulnak az emberek. Buta primitív népség, mindent a pénzért. Ilyenkor hol a fenébe vannak azok a nemes eszmék, hogy az egészség az első aztán a pénz? 2 hónap leállás azért nem vágná haza a gazdaságot viszont sokak egészségét megóvná. Buta kormány!

2020. szept. 5. 14:10
 10/11 anonim ***** válasza:
66%

Majd ha a környező országok úgy tesznek, akkor talán.


(Amúgy: mikor lesz az a focimeccs vagy micsoda, ami szeptemberben van?)

2020. szept. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!