Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kb. egy-két hét múlva várható...

Kb. egy-két hét múlva várható a kijásási korlátozás?

Figyelt kérdés

Nagyon úgy haladunk, hogy Orbán bejelenti még ebben a hónapban, hogy kijárási korlát ismét és iskolák visszazárása. Ezt lehet egész évben fenttartja.


Bár ne legyen így, de ez várható, lehet egy héten belűl?


Nem is tudom, hogy mi lesz, ha holnap a fertőzöttek száma lenne pl. 3.000.

Eddig 510 volt a csúcs.



2020. szept. 6. 21:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
79%
Nem várható.
2020. szept. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
19%
Most hogy kioptak a botlábúak talán bevezetik, mert látják ,hogy így csak a további égéstől mentenek meg minket.
2020. szept. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
79%
Őszintén napi 10 ezer lenne olyan szám amikor korlátozásokat lehetne felvetni
2020. szept. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
56%
Nem túl sanszos meg értelme sincs nagyon akkor se ültem otthon mikor volt ez a nagy kijárási agy menés .
2020. szept. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
51%
3: ha így haladunk 3 hét múlva már lesz annyi.
2020. szept. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Én egy olyan cikket olvastam, hogy a megemlekedett esetszám azért van mert most sokkal többet tesztelünk mint korábban. Az elvégzett tesztek 4-7 százaléka pozitív ami nem különbözik a tavaszi átlagos számoktól. Mércsgélik még a szennyvizet hátha lesz valamilyen használható adat.

Megint ott tartunk, hogy a folyamatos nagy mennyiségű teszelés elmaradása miatt fogalmunk sincs a valós helyzetről és a rendelkezésre álló információk alapján kellene stratégiai döntéseket hozni.

Az iskolák bezárásának súlyos hatásai lennének. Hova tegyék a felügyeletre szoruló általános iskolás gyerekeket ? A legtöbb szülő már nem tud otthon maradni. Ha meg iskolai ügyeletet szerveznek ott ugyanúgy terjedhet a vírus a gyerekek között.

2020. szept. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
92%
Ha valami végzetes földindulás nem jön, akkor nem várható ilyesmi. A tavaszi cirkusz iszonyat pénzeket vitt el és komoly gazdasági károkat okozott. Ezt puszira nem fogják megismételni. Hangsúlyozom: szerintem.
2020. szept. 6. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
86%
abba beledöglene az ország,és már nem lehetne palástolni sem, szóval szerintem nem várható olyan ,mint tavasszal,hogy minden bezár.
2020. szept. 6. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
38%

Kb kétszázszor több a regisztrált fertőzött jelenleg - háromezer körüli számról olvastam most a 444-en - mint akkor, amikor bezártak kb mindent az országban az élelmiszerboltokon kívül. Értem én, hogy már vannak lélegeztetőgépek, nem is vagyok a bezárás mellett, de ez így nem túl következetes.


Országos kijárási tilalmat rendeltek el tavasszal, hogy az a tizenvalahány fertőzött ne fertőzzön tovább, oké. Feláldozták érte a gazdasági növekedést és egy rakás munkahelyet.. oké? Most viszont napi több száz új esetről hallani, tehát mi értelme volt a korábbi tilalmaknak, ha most nem kerülnek bevezetésre újra? Tényleg azért csináltuk és csináljuk végig ezt a sok szopást, hogy legyen idő lélegeztetőgépeket venni a kórházakba? Kérdés az is, hogy mennyire van szavatolva a lakosság védelme, ha a súlyos betegnek annyi van mondva, hogy "gyere, rákapcsolunk egy lélegeztetőgépre, aztán majd lesz valami".


A kérdésre válaszolva attól függ, mekkora pánikot kelt a média. Ha elég nagyot, valamilyen formában várhatóak korlátozások szerintem.

2020. szept. 7. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
74%
Lélegeztető gépek? :D Azok nem alkalmasak arra. Légzés segítő gépek azok. Aki komában van annak nem jó.
2020. szept. 7. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!