Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A jobboldali fiatalok miért...

A jobboldali fiatalok miért kritizálják a Kádár-rendszert, amikor nem éltek akkor? Inkább a Horthy-rendszert kéne szidniuk!

Figyelt kérdés
2020. szept. 9. 07:41
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%

Gondolom mert a rendszerváltás előtti ideig jó volt az elődeiknek, majd amikor jött a váltás, megjelentek az új irányvonalas politikai nézetek, és hirtelen mindenki mindent elfelejtett, az az időszak minden lett, csak jó nem, így jobb lett számukra ez az új irányvonal, és az utódaiknak is ezt sulykolták az agyukba.

Tehát a szokásos szélkakas szindróma elindult.

2020. szept. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
81%
Ha a Kádár-rendszerben ők még nem éltek, akkor a Horthy-korban valószínűleg még a szüleik sem. Egyénként egyszerű: egy jobboldali emberhez nyilván közelebb áll a Horthy-kor berendezkedése, mint a Kádári szocializmus. Egy baloshoz pedig értelemszerűen fordítva. Nincs ebben semmi rejtély: mindenkinek a saját oldalához húz a szíve.
2020. szept. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

#7 azért nem pont ígx van ahogy írtad ( a Horthy-rendszerrel legalábbis vitatkoznék)

Nem önként sétáltunk bele a háborúba, hanem a németek kényszerítettek bele (igen, előtte elfogadtuk a felajánlott területeket, de akkor sem a háború volt a cél). A kiugrási kísérletről hallottál már? Nem hiszem hogy idegen lenne előtted, de akkor miért önként es dalolva? A zsidóknak meg nálunk volt messze a legjobb helyük a nemetek által irányított országokban, csak akkor kezdték el deportálni őket mikor Horthy elveszítette a hatalmat mert a németek elfoglalták az országot.

2020. szept. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

#8!


A fehérterror a vörösterror gyilkosaival számolt le. Ha a Tanácsköztársaság kommunistái nem csinálnak mészárlást, akkor nincs ellenterror sem. Tévedések, túlkapások biztosan voltak, de az nem igaz, hogy ártatlan bányászokat végeztek ki. Gyilkosokat végeztek ki.


Kádár tényleg nem volt szent. Hatalomra kerülée után azonnal csinált egy 400 fős mészárlást. Kádár csak a jólét illúzióját teremtette meg. Hitelekből voltuk a legvidámabb barakk. A hatalmát vásárolta meg ezzel az emberektől. Azóta is nyögjük ezt az időszakot.

2020. szept. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

#7

'(gyakorlatilag a komplett 2. magyar hadsereg)'

Ez erős túlzás. A honvédek közül többen is túlélték a harcokat, a munkaszolgálatosoknál beszélhetünk sokkal magasabb veszteségi arányokról.

#10

Jó nagy hülyék, ez pontosabb megfogalmazás.

2020. szept. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

[#7-et írtam]


#13: "Nem önként sétáltunk bele a háborúba, hanem a németek kényszerítettek bele (igen, előtte elfogadtuk a felajánlott területeket, de akkor sem a háború volt a cél). A kiugrási kísérletről hallottál már? Nem hiszem hogy idegen lenne előtted, de akkor miért önként es dalolva?"


- 1941-ben támadtuk meg Jugoszláviát és a Szovjetuniót. 1944-ben kezdődött a német megszállás, akkor volt a kiugrási kísérlet is. A Horthy-rendszer egyik fő célkitűzése volt a területi revízió, amit Hitlertől remélt. Igenis, önként és dalolva indultunk háborúzni, majd amikor a háború kezdett rosszul állni, csak akkor próbáltunk csapatot váltani. Ezt letagadni kb. olyan, mint amikor kádáristák azzal jönnek, hogy az '56 utáni megtorlásban csak köztörvényeseket végeztek ki. Hát nem.


"A zsidóknak meg nálunk volt messze a legjobb helyük a nemetek által irányított országokban, csak akkor kezdték el deportálni őket mikor Horthy elveszítette a hatalmat mert a németek elfoglalták az országot."


- Nem igaz, hogy nálunk volt a legjobb zsidóknak. Az általam ismert legkirívóbb ellenpélda: a dánok annyira nem működtek együtt a németekkel, hogy azok végül az egészet hagyták a fenébe, kb. 50 dán zsidó halt meg koncentrációs táborban. Nem tudom részletesen, másutt mi volt e helyzet, de azt feltételezem, azért még a dánok után se mi jövünk abban, hogy hol milyen jó volt zsidónak lenni.


Ami a deportálásokat illeti: én elválasztanám Horthy személyét és a Horthy-rendszert. Horthy hatalma valóban megcsappant 1944 márciusában, de azért októberig még kormányzó volt, így igenis a Horthy-rendszerben indultak a deportálások (el nem vitatva, hogy Horthy tényleg próbálkozott zsidókat megmenteni, részsikerekkel).


[Egyébként az összeomláskor már Kádárnak sem volt túl sok tényleges hatalma, amikor én azt írtam #7-ben, hogy a Horthy- és a Kádár-rendszerekből rosszul jött ki az ország, akkor ezt tényleg a rendszerekre értettem, nem a vezetőkre. Bár nem titkolom, a személyükről se vagyok nagy véleménnyel, de tény, hogy nem voltak annyira rossz emberek, egyikük sem, mint amennyi kárt a róluk elnevezett időszakok okoztak az országnak.]

2020. szept. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!