Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A baloldaliaknak,liberálisok...

A baloldaliaknak,liberálisok miért nem értik,hogy mi a bajunk a liberális demokráciával?

Figyelt kérdés

Az úgynevezett liberális demokráciával a legnagyobb probléma,hogy elválaszthatatlan része a nyílt társadalom ideológiája.


Orbán sem szüntette meg a liberális demokráciát, csak a hangerőszabályzón csavart egyet, elsősorban kommunikációban változott, intézkedésben csak kirakatintézkedések vannak.


Egy meggyőződéses jobboldali mélységesen elítéli a nylílt társadalmat.



A nyílt társadalomra a legjobb perverz példa, ezekben az országokban (Magyarországon) is az állampolgárság kiadási rendszeri.A nyílt társadalom elvei szerint, akárki kaphat állampolgárságot,ha teljesíti a feltételeket, nem számít honnan jött.

Na, de ez teljesen értéktelenné teszi az állampolgárságot.Ha nem más feltételeket támasztanánk, mint mondjuk származás, genetikai örökség.Mondjuk, ahhoz,hogy valaki az eu valamelyik államának állampolgára akarna lenni valaki, származás kellene hozzá.Ezt mondjuk egy ausztrál vagy fehér amerikai könnyűszerrel tudná teljesíteni.Ez lenne az igazi értékelvűség.

De, bizonyos szemszögből ezek születési előjogok, melyek nagyon kedvezőek.


Ezzel megőrizhető lenne a kontinens eredeti arculata.



Az egyenjogúságból még sohasem származott semmi jó.



A liberális demokrácia csak és kizárólag a baloldali, liberális meggyőződésűeknek jó és kedvez.

Több országban a jobboldali pártokat análisan megerőszakolták, azért olyanok, mint amilyenek.

Bevándorlást támogató jobboldali párt?Nonszensz.


2020. szept. 14. 16:52
1 2 3
 11/21 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
96%

Én el tudnám fogadni, hogy valaki etnikai-nemzetállamban gondolkodik, de akkor mutasson példát és húzzon vissza elsőként Etelközbe. Az igazi hardcore-arcok meg Afganisztánba. Enélkül ez csak álszent, képmutató duma.


Ez lenne az igazi értékelvűség. Ezzel megőrizhető lenne a Kárpát-medence eredeti arculata.

2020. szept. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

"Egyrészt a liberalizmus elválasztható a nyílt társadalomtól.


Másrészt miért az etnikai eredetet tartod fontosabbnak, mint az illető képességeit, képzettségét, dolgozni akarását, törvénytiszteletét, stb. stb.? Én konkrétan többre tartok egy feketét, aki dolgozik, törvénytisztelő, szereti a magyar kultúrát, mint egy hófehér magyar származású embert, aki tapsikol Orbán hazaárulásainak."



Egyrészt, nem választható el.

Ha elválasztanád, mintha kivennéd a vízből a hidrogént.



Másrészt, amiről írsz az nem létezik.


Bár, Orbán hibát hibára halmoz, közpénz lopásokhoz asszisztál.

De, mégis jobb, mintha egy liberális kormányozna, aki tovább rombolja az amúgy is rossz etnikai arányokat.

2020. szept. 14. 18:41
 13/21 Micimacko67 ***** válasza:
80%

Akkor maskepp kerdezek...adnal allampolgarsagot egy kanadainak, egy ausztralnak, egy eszak-amerikainak?

Mind mas kontinens, mas kultura...de mind feher...

2020. szept. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

13#


A kérdésben írtam,hogy igen.

2020. szept. 14. 18:46
 15/21 anonim ***** válasza:
78%

#9 Szerintem megint belefutottunk az örökölt vs. tanult vitába. Én azért gondolom ezt lehetségesnek, mert nekem a külföldiek betelepítése nem:


"Attól, mert egy pocok a macskaházba ellik, még nem lesznek macskák a kölykei."


Hanem, inkább:


"A rosszul vadászó macska kölykeit, ha berakod a jól vadászó macska kölykeihez, akkor az anyamacska megtanítja a kicsinyeit jól vadászni" analógiára működik az elgondolásom.


Szerintem, nyilván van rá hajlama valakinek, hogy bűnöző/önző/lusta/egoista legyen, de ha megtanulja a megfelelő társadalmi normákat, akkor nem merül fel benne, hogy ezektől eltérjen. A lényeg, hogy a tanulási folyamat olyan alapos legyen, hogy fel se merüljön mintaként más. Ez egy-két generáció.


Őszintén szólva én nem akarok háborúzni, ha nem muszáj. Nem akarom, hogy az adóm nagy része, hadiköltségekre menjen el, akár több is, mint a menekültek megsegítésére. Illetve tényleg igaz, hogy erkölcsileg nekem nem fér bele, hogy amíg más lehetőséget is látok egy probléma rendezésére, addig halálra ítéljek (mégha csak szavakban is), több millió embert.

2020. szept. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
44%

A liberalizmus HELYES definíciója az alábbiak összessége lenne:

-szabad piac és szabad kereskedelem

-szabad választások

-országok békés együttműködése

-alapvető emberi jogok

-szabad mozgás


Ezekben hisz egy átlag európai kereszténydemokrata is és szociáldemokrata is. Megvannak a hibái ennek (hadd ne fejtsem ki, hogy pontosan mikre is gondolok), de mi lenne az alternatívája?


Ne haragudj kérdező, de az nyilvánvaló baromság, hogy származás alapján kellene hierarchiát felállítani, és hogy az egyenjogúságból soha nem sült ki semmi jó. Inkább az egyenjogúság hiányából nem sül ki soha semmi jó...

2020. szept. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Kérdező, te úgy gondolod, hogy kivételezett vagy, többet engedhetsz meg magadnak, többet érdemelsz, mint pl. egy afgán, egy szudáni, csak azért mert Európa közepébe születtél? Úgy gondolod, hogy azért születtél ide, mert te jobb vagy, mint mások, vagy csak véletlenül? Ha mondjuk Afganisztánba születtél volna és igyekeznél egy élhetőbb, békés országba menni, de ott azt mondanák neked, hogy nem mehetsz oda, mert te afgán vagy. Nem tudnak rólad semmit, nem tudják, hogy mennyire vagy szorgalmas, okos, mennyire vagy nyitott, kedves, békés, semmit nem tudnak rólad, de mivel afgán vagy nem engednek be sehova, ezért Afganisztánban kell maradnod, mert oda születtél. Mit szólnál? Azt gondolnád, hogy "hát igen, igazuk van, én valóban csak egy bunkó afgán vagyok, teljesen jogosan nem engednek be sehova, itt kell meghalnom egy merényletben"?

Unalmas már ez a nincs egyenlőség, mi jobbak vagyunk mint az afrikaiak, az ázsiaiak, a férfiak jobbak, mint a nők, a heterók jobbak, mint a homók, stb. Mégis miért jobb az egyik csak azért, mert oda született, ahova, csak azért mert fehér a bőrszíne és nem fekete, csak azért mert férfinak született és nem nőnek, stb.? Tényleg a bőrszíntől vagy a nemtől lesz jobb vagy rosszabb egy ember? Nem attól, hogy hogyan él, mit csinál(t) az életében, hogyan bánik más emberekkel, mennyi hasznot hoz a közösségnek, társadalomnak, amiben él?

2020. szept. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
77%

Kérdező,és mi van akkor,ha egy tiszta fekete ember Kenyából szeretne letelepedni itthon és TISZTESSÉGESEN élni? Ugyan úgy tisztelné a kultúránkat,az alkotmányunkat stb.


Neki nem adnád meg?

2020. szept. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
9%
A liberálisok nem túl értelmesek, nem néznek magukba, nem önkritikusak. Mindenki egyenlő, nem számít a genetika, kultúra, mindenki lehet bármi, ha úgy érzi (férfi-nő), nem számítanak a számok, a matematika, a tudomány, a tapasztalat vagy a valóság, csak az ő elméleteik érvényesek. Ismerős lehet ez valahonnan (kommunizmus).
2020. szept. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Sunshinedoll ***** válasza:
Én baloldali vagyok, és tökéletesen megértem, mi bajotok a liberalizmussal. A liberalizmus jóindulatúan is egy jobb-közép ideológia, szóval nekem nem kell mondani, miért f-s.
2020. szept. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!