Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Maszkot nem viselők! Hogyan...

Maszkot nem viselők! Hogyan reagáltok a szigorításokra?

Figyelt kérdés

Nem cél minősíteni sem pro sem kontra a maszkot nem viselni akaró szándékot. Tudom, hogy van tábora és ellentábora, de kérek mindenkit, hogy ez most semmilyen csata színtere ne legyen!


Egyre komolyabb szankciókat helyeznek kilátásba azokkal szemben, akik nem hajlandóak a törvényi rendeletnek megfelelően maszkot viselni. Akik eddig maszktalannak, abszolút polgári engedetlennek vallották magukat, azok mit tesznek erre reagálva?



2020. szept. 14. 17:00
A kérdező szavazást indított:
Továbbra sem viselem, vállalom az összes jogkövetkezményt.
Kénytelen-kelletlen mostantól viselni fogom, ahol nagyon muszáj.
Büntethetetlenségemet megőrizve, gúnyt űzök a dologból valami vicces maszkkal.
Nem megyek semmi olyan helyre, ahol kell, nem vásárolok, nem közlekedem stb.
25 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%

Vannak sorozat gyilkosok is. Minden betörő tudja, hogy tilosban jár. Mégis teszi.

Miért lenne az másképp a maszkkal is.

Egy apró különbség azért van. A fent említettek a saját hasznukért teszik. Na de mi a haszon maszk nem viselésében?

Ezért ez az apró különbség azt jelenti, egyik tudja, mit miért tesz, másik nem.

2020. szept. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
9%

Én eddig csak boltban vettem fel a maszkot. tömegközlekedést el akartam kerülni, merthogy maszk.

Eddig sokszor azt néztem a buszon, hogy szinte mindenkin ott a maszk.

Ma meg örülhetnek a maszkosok. Győztek.

Mindenki, aki ellene van a maszknak (akkor is, ha valami lelki sérelem miatt teszi ezt vagy pánikbeteg,stb) megvan bélyegezve, hogy ő mennyire egy rossz alak, hogy ő egy gyilkos és szégyellje magát.

Nem lakom Bp-n, szerencsére még nem hallottam ilyen beszólást, de ami késik, nem múlik.


Reggelente, amikor tömegközlekedést választom, nekem (és másoknak is) céljuk van: el kell jutni egy adott pontra, legyen az munkahely, iskola.

Most holnaptól lehet választani: vagy az ember beáll a maszk"imádók" és maszkeltürők közé vagy mehet gyalog, mert más nincs számára.

Azzal se lehet majd jönni,hogy majd maszk nélkül az ember felszáll...Nem hiszem,hogy a buszsofőr egy maszktalan kedvéért kockáztatná azt, hogy kap egy csinos 100k-s büntetést. Amiért a buszsofőr el akarja kerülni a büntetést, így neki is érdekes lesz az,hogy a buszon 100% legyen a maszkviselési arány. Ha nem így van, azzal csak veszélyezteti a saját és családja megélhetését: ha 100k-s büntetések röpködnek, annál kevesebb pénz marad számlára. Ha nincs számlafizetés, azután villany/víz/stb kikapcsolás következik.


Legszívesebben nem mennék sehova se, de hát muszáj. Éhen halni nem akarok, a munkahelyre is be kell járni. Gyalog ezeket letudni eléggé rossz. Munkahelyre begyalogolni cirka 80 perc lenne vagy még több. 80 perc oda, 80 perc vissza. Kihagynám.


Úgyhogy egy dolog marad, attól függetlenül, hogy lelkileg hogyan érint a téma: beállni a maszkviselők, maszkimádók és éljenzők közé, mintha ez lenne a legtermészetesebb dolog és mintha nem is létezne az,hogy valaki nem visel maszkot.


Persze a maszkos véleményemmel egyedül vagyok. A face csoportokban előfordulnak konteóhívők: 5g, Bill Gates akarja mindezt, stb. Az ilyenekben nem hiszek, ezeket hlyeségnek tartom. Én csak egyszerűen valamilyen lelki-testi dolog miatt hagynám a maszkot.

A másik oldalt meg vannak azok, akik helyeslik a maszkviselést, meg 0 probléma nélkül felveszik.

Vírust nem tagadom, mielőtt valaki ezzel jönne.


Rossz lesz nekem holnap, hogy vagy felszállok a buszra maszkban, vagy mehetek gyalog, izzadhatok, büdösödhetek, éhség-szomjúság-fáradtság miatt meg szédeleghetek, összeeeshetek.


És tudom,ezek után, hiába a kérdésre válaszoltam, jönnek majd a lepontozások.


Úgyhogy lehet örülni maszkosok, "győztetek", elégedetten járathatjátok a tekinteteket a busz elejétől a végéig, hogy mindenki maszkban van.

Rendelet által rá lett kényszerítve az emberekre a maszk. Vagy beállnak a sorba

vagy viselik a következményeket: a ki nem fizetett számlák veszélyét, a munkahelyről való elkésés veszélyét.

2020. szept. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem, ha fizikailag tényleg beteg vagy, akkor lehet, hogy megpróbálhatnál kérni orvosi igazolást, hátha tudnak adni neked valami felmentést.


Vagy olyan maszkot keresni, amiben kevésbé fulladsz, nekem is van vagy 12 féle maszkom itthon és ebből csak egy jó, némi idő, mire az ember kitapasztalja, hogy neki melyik kényelmes.

2020. szept. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szarul.
2020. szept. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%
#3:köszi. De ez "sajnos" lelki dolog. Ettől függetlenül rajtam kivűl vannak emberek, akik nem "lexrom az egész koronát!!!!!négynégy" hozzáállás miatt kerülik a maszkot.
2020. szept. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
#5 Ja jó lett vopna, ha nem terjed el ez a hozzáállás, és akkor 1-2 ember miatt nem kellett volna szigorítani. De nálunk rengetegen csak kényelmetlenség miatt nem hordják és miattuk kénytelenek szigorítani :(. Az emberek nem gondolkodnak előre sajnos.
2020. szept. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
23%

#6: igen. Vannak azok, akik letojják az egészet, de vannak olyanok, akik nem letojják, hanem lelki/testi dolog miatt nem hordják...

Persze akiknek valamilyen bajuk van (és nem konteóhívőség), azokat is egy kalap alá veszik azokkal, akik pl. maszkellenzők("szabadságjogunk sérül!") meg virustagadók.

Már azt várom, mikor lesz szabad levegőn is kötelező a maszk.

2020. szept. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
32%
Tavasz óta a táskámban pihen bontatlan, eddig senki sem szólt egy mukkot se. Ha valaki szól max felveszem, ha meg akarna büntetni, adok neki kamu adatokat, aztán legyen boldog.
2020. szept. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
30%
Te meg legyél boldog egy nem kamu vírussal.
2020. szept. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Viszont kívánom Neked is :)
2020. szept. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!