Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A népszámlálásokon miért nem...

A népszámlálásokon miért nem szokták általában a romák cigány származúásúaknak vallani magukat, így hogy lehet reaálisan megbecsülni az arányukat a lakosságon belül ?

Figyelt kérdés

2020. szept. 15. 20:32
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
83%
A számlálóbiztosok be se mernek menni a cigánysorra, mert nem biztos, hogy élve kijönnének.
2020. szept. 16. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

"Nem nagyon szoktam "szerintem" alapon válaszolni"


Ahogy látom, gondolkodni se.

Örülök, hogy ennyi jött át. Elgondolkodni azon, amit írtam, smafu.

A hülyeséged alapján a korom fekete Yemi is fél magát kameruninak vallani magát, mert nehogy kiderüljön.

2020. szept. 16. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
31%
Az én hülyeségem alapja egy szociológiai írás, a te kommented a saját, egyéni véleményed. Nincs min elgondolkodnom.
2020. szept. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
33%
Szociológusok = naplopók, rajvédők, megélhetési rettegők. El kellene küldeni őket dolgozni.
2020. szept. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

"Az én hülyeségem alapja egy szociológiai írás"


Amit most találtál ki, de nyugodtan linkeld be:D

Hagy röhögjünk egy jót:D

Szegény cigány nem tapasztal semmit, de amikor kiderül, hogy papíron cigány, hirtelen mindenki rasszista lesz.

Majd ne felejtsd el megjelölni a részt, hogy hol találok erre vonatkozóan adatot;)

2020. szept. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim válasza:
9%
Én pl azért nem valotam magamat cigánynak mert adtak 2 ezret hogy magyarnak valjam magamat
2020. szept. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
0%

"Amit most találtál ki, de nyugodtan linkeld be:D"


A te dolgod, hogy elhiszed-e vagy sem. Belinkelni nem fogom, mert beletelne legalább fél órába, mire rátalálok, ennyit nem ér meg, hogy bizonyítottan igazam legyen, főleg, hogy utána se kérnél bocsánatot vagy változtatnál az álláspontodon, igaz?


Ahogy írtam, én igyekszem csak akkor hozzászólni egy kérdéshez, ha birtokomban van az információ, és nem saját véleményt írok. Ha nem emlékeztem volna erre az írásra, nem szólok hozzá a kérdéshez.

2020. szept. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

"Belinkelni nem fogom"



Mert nem létezik.

Ilyen egyszerű, ugyanis ekkora marhaságot senki nem írt le.

Nem is értem, hogy mit érzel, amikor ilyen baromságokat kitalálsz.:D

Sajnos, ez most megint nem jött be.

2020. szept. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
0%

"Azon a mondatodod nagyon kiakadtam, hogy ez mindenkinek az egyéni döntése."


Miért akadsz ki az igazságon? A népszámlálás egy kérdőív, a nemzetiségnek pedig nincs objektív mértéke, hogy a biztos ránézésre megállapítsa valakiről, cigány-e. Ennél fogva ez bizony egyéni döntés, hogy minek vallja magát az ember.

2020. szept. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
A nemzetiségnek nincs abszolút 100%-ig objektív mértéke, de azért elég sok fokozat van a TÉNYSZERŰSÉG és az "ecuadorinak vallom már magam, mert ma bal lábbal keltem fel" típusú gondolkodásmó között. Léteznek módszerek arra, hogy a becslések pontosabbak lehessenek, az illető környezetét is ki lehet kérdezni arról, hogy milyen nmezetiséghez tartozhat, a nemzetiségnek vannalk antropológiai vonatkozásai és életmódbeliek is..stb. De ezt az ordas baromságot akkor se írd ide, hogy a kérdésem olyan, mintha én bekamuznám magamról, hogy ecuadori vagyok. Ne vicceljünk már. Ne írj választ egy kérdésre, ha értelme semmi sincs. A 19. válaszodra annyit,hogy természetseen ez nem "az igazság", amit annak aposztrofálsz.
2020. szept. 16. 20:35
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!