Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért keres egy szakács...

Miért keres egy szakács többet, mint egy orvos?

Figyelt kérdés

Az érdekelne, hogy milyen racionális érv akadályozza meg azt, hogy megemeljék a kezdőorvosok fizetését? Tényleg kérdezem.

Megnéztem a statisztikákat, és egy szakács nettó 257 ezret, egy hegesztő 315 ezret, egy klíma és hőszivattyú kezelő pedig 359 ezret.

Egy kezdőorvos, vagy rezidens fizetése nettó 190 ezer.

Most vagyok egyetemista, egy egy szobás albérletért (kb. 30nm) fizetek havi 130+rezsit, tehát ilyen 150 ezret. Ezt tekintve, egy orvosnak maradna 40 ezer megélhetésre. Ne felejtsük el, hogy életeket ment és az egyik legnehezebb szakot tanulta, de nem érdemli meg, hogy elmenjen moziba, mert arra már nem jut.


2020. szept. 17. 00:46
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
70%
Van még a Markusovszy ösztöndíj?
2020. szept. 17. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
*Markusovszky
2020. szept. 17. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Olyat nem kap mindenki, illetve késik 4-5 hónapot az utalás.
2020. szept. 17. 01:15
 4/29 anonim ***** válasza:
72%
Pályázd meg, hátha kapsz. Az pótol azért.
2020. szept. 17. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
95%

Azért 10 év alatt eldől a verseny a képzettek felé.

Diák kmunkan győzködték a szakok, hogy hagyjam ez egyetemet, állják be hozzá imádnak, gyúrósegédnek a pékségbe.

Már rég beszántották a helyét, meölne a reuma, és pár évvel a végzéd után már lényegesen többet kerestem, mint ők.

De szeretettel emlékszem rájuk, ezt a dolgot rosszul gondolták.

2020. szept. 17. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
58%

"Megnéztem a statisztikákat, és egy szakács nettó 257 ezret, egy hegesztő 315 ezret, egy klíma és hőszivattyú kezelő pedig 359 ezret."

A statisztikákat most ne nagyon nézegesd, mert az új helyzet, a válság átrendezte a számokat, és a statisztika felmérők nem tudják most tartani a tempót a csökkenő bérekkel.

-szakácsot manapság (a becsődölt turizmus miatt) nettó 1100 huf órabérért is találnak, azaz ahhoz hogy valaki 257 ezret keressen, havi 234 órát kell dolgoznia, nem túl egészséges..

-azt ugye tudod, hogy a hegesztő szakma az egyik legroncsolóbb az egészség számára? 10 éves távlatban vakságot, gerincsérvet és mindenféle gerincbántalmakat, tüdőbántalmakat okoz. Egyik ismerősöm csak pár éve hegesztő, de olyan a vérképe a sok belélegzett szartól, hogy olyat nem is láttam még

-ilyen szakmáról még nem is hallottam, de mind1


A lényeg az, hogy egy rezidens orvos nem termel még hasznot, hanem ingyen oktatást kap az államtól. Ahhoz képest mégis elég jól van fizetve azzal a nettó 190 ezerrel szerintem. Semmi felelősség, kiszámítható karrier, bejelentett munka. Nem látom, hogy baj lenne ezzel.

2020. szept. 17. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Semmi felelősség? 6 év kemény tanulás, betegellátás, túlórázás után annyit sem érdemelnek meg, hogy elmenjenek egy moziba, mert nem jut rá? Vagy ha betegek lesznek, akkor ne tudják kifizetni?

Egy bolti eladó, pl egy Bershkában 180 ezret keres. Adnék én 200-at is, nem arról van szó, hanem arról, hogy pont azok éheznek, akik életeket mentenek.

Ingyen oktatást kap: akkor tegyük fel, már szakorvos, az sem keres 250-nél többet.

2020. szept. 17. 01:48
 8/29 anonim ***** válasza:
50%

Emlékszem, hogy amikor gyerek voltam, és orvoshoz jártam, a rendelési idő de. 10 órától du. 1 óráig tartott. De persze 11-nél előbb nem hívtak be senkit, mert beszélgetni kellett az asszisztenssel.


Nyilván nem minden orvos működik így, de azért tény, hogy napi 2 óra munkára az a 190 nem rossz pénz.

2020. szept. 17. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

Szerinted napi 2 óra? :D van fogalmad arról, hogy napi hány pácienst kell ellátni, dokumentálni, megvizsgálni, felelősségesen diagnosztizálni? Amúgy a háziorvos egy más kategória, náluk 1 év a rezidensképzés, de az sem 2 óra.

És mit gondolsz a szívsebészekről? 190et érdemelnek?

2020. szept. 17. 03:23
 10/29 Fortissima Finguss ***** válasza:
53%
Tegnap voltam orvosnál. Egy kb.45 perces vizitért legomboltak rólam 31.000 forintot. aznap legalább 10 páciense volt, ilyen tempóban. Még ha le is veszünk 60.000 forintot mondjuk a költségre és erre arra, akkor is ki lehet számítani mennyit keresett egy nap alatt az orvosdisznó.Én egyáltalán nem sajnálom ezeket az elvetemült sintéreket. Soha nem voltam kórházban orvosokhoz nem jártam. Most hogy gyakorló beteg lettem szembesülök kellett vele hogy 10-ből 7 orvos nem más mint elvetemült és lelkiismeretlen parazita, aki szabályosan gyűlöli a betegeket, és csak két lábon járó pénzautomatát lát bennük.Sőt minden alapom meg van ara ahogy szándékosan félrekezelik őket hogy minél többet beszedhessenek tőlük. A jelenleg, kontraszelekció lévén létrejött orvosi kar nem javítható, nem nemesíthető. Félistenként adják elő magukat és kibújnak mindenféle felelősség alól, sőt rutinosan lefedezik egymást, bevonva a csicskáikat az ápolónőket is.
2020. szept. 17. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!