Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akiket magyarország kiképzett...

Akiket magyarország kiképzett orvosokat, ápolókat és kimentek külföldre. Nem lehetne vissza parancsolni őket?

Figyelt kérdés
Sote, Szegedi, Debreceni egyetem rengeteg magyar kiváló orvost nevelt jó részüket a mi adófizetői forintjainkból. Sok orvoska kiment külföldre dolgozni. Múltkor is láttam Los angelesbe dolgozik egy magyar orvos. Őket nem lehetne valamivel hazaparancsolni hogy segítsenek a COVID ellen? Pl: mintha háború lenne és besorozzák a katonákat őket is haza kéne helyeztetni. Ez reális? Ilyet hogy lehetne csinálni?

2020. szept. 17. 22:31
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:
Vagy mondjuk rájuk szólni hogy ha nem jönnek haza elvenni az orvosi működési engedélyüket?
2020. szept. 17. 22:33
 2/30 anonim ***** válasza:
96%
De haza lehetne... fizessenek annyit mint külföldön, amíg ez nem megy, addig kár ezen egy pillanatig is gondolkodni, erőszakkal meg senkit nem kell sehova rángatni.
2020. szept. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
97%
Vákumként szívja őket vissza a nettó 140-150 ezres bér, amiben benne vannak az éjszakázások is. Nem kell semmilyen parancs, jönnek azok vissza maguktól is.
2020. szept. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Nekem ezt ne mondja senki hogy nettó 150 ezret keres egy orvos. Én már adtam beteghordónak ezer forintot. Orvosnak meg ismerősöm 50 ezret egy műtétért. Akkor miről beszélünk mégis? Tudod mennyi hálapénzt kapnak ezek?
2020. szept. 17. 22:40
 5/30 anonim ***** válasza:
94%
De, csak tudod amíg az orvosok hosszú hosszú éveket tanulnak azért, hogy másokon segíthessenek, és mindezek mellett megalázó fizetést kapnak, addig egy okj-s hiéna kőműves, aki lehúzza, átveri az embereket, összehoz 170.000 nettót hetente. Igazuk van, hogy elhúztak innen. Majd ha nyugdíjasok lesznek, mert ők lesznek (és ráadásul nem 70+ éves korukban), akkor hazajönnek és a nyugati nyugdíjból úgy fognak élni, mint a kiskirályok.
2020. szept. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
94%
De ,vissza lehet őket parancsolni vagy itt tartani erőszakkal,csak előbb át kell nevezni Észak-Koreának az országot
2020. szept. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%
Lényegtelen, hogy mennyit kap pontosan itthon, az a lényeg, hogy külföldön a többszörösét megkapja, és ennyi. Mindegy, hogy ha itthon 200-at kap az adott szakterületen akkor kinn fél milkát, ha 400-at akkor épp egy milkát stb, a lényeg, hogy arányaiban sokkal többet mint amennyit kapna itthon, ennyi.
2020. szept. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg abban a pillanatban szabadulnának meg a magyar állampolgárságtól.
2020. szept. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 jeverezi ***** válasza:
2%
Sok orvosnak többet ér a rongyos pénz, mint saját hazájáért való tenni akarás. Sajnos ez nagy baj.
2020. szept. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
89%
Sehogyan se lehet, ezt még a fél demokráciában se lehetne. Jól tették, hogy kimentek, itthon nem becsülik meg őket. Én is ki akarok majd költözni és soha vissza.
2020. szept. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!