Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy mi? Akkor most népszavazá...

Hogy mi? Akkor most népszavazás lesz a koronavírus tesztek ingyenessé tételéről? Gyurcsány kibulizta, ez már végleges?

Figyelt kérdés

[link]

Mit fog lépni erre a Fidesz? Ha népszavazásra kerül sor, 90%-kal fog nyerni a DK, aki az ingyenes teszteket támogatja a 20 ezresek helyett.



2020. szept. 22. 00:34
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
55%

#18

Délutánra elfelejted mit hazudtál délelőtt? Segítek, ezt:

"Ha érintkezik fertőzöttel, akkor eddig is ingyenes volt neki a teszt."


Ez explicit NEM IGAZ. Ha már a szövegértésnél tartunk...

2020. szept. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
42%

#21!


Kettőnk közül itt csak te hazudsz.

Ezt írtam:

"Ha érintkezik fertőzöttel, akkor eddig is ingyenes volt neki a teszt.


Miért kellene egy világjárvány közepén tünetmentes emberekre pazarolni a teszteket?"


Ebből egy jobb képességű ovis megérti, hogy tüneteket is kell produkálni. De aki eddig nem egy szatyorban élt, az eddig is tudta, hogy ÉS kapcsolatnak kell lennie a kettő között. Amúgy is nyilvánosak az ingyenes tesztelés feltételei.


Persze lehet kiragadni egy-egy mondatot a szövegkörnyezetből, de te annyira beteges hazudozó vagy, hogy jól tudod, az első kommentemben még számodra is érthetően leírtam ugyanezt, a következőben csak ismét felhívtam erre a figyelmet.

Ha kicsit is lenne benne igazságérzet és nem a pártpropagandát fújnád, akkor azt írtad volna, hogy Gyurcsány és a kérdező hazudik, mert most is van ingyenes teszt.

2020. szept. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
30%

Igen, és az ilyenek magyaráznak utána szövegértelmezésről meg szövegkörnyezetről... Most vagy jó fideszeshez híven ferdítesz és hazudsz vagy tényleg fingod nincs róla, hogy hogyan működik a magyar nyelvtan.


Tudod amikor egy mondatot lezársz egy mondatvégi írásjellel akkor vége az aktuális gondolatnak. Ezt lehet követni további, HOZZÁ FŰZŐDŐ gondolatokkal utána. Ellenben amikor 3 bekezdésben hátrom egymástól teljesen független állítást teszel, az nem szövegkörnyezet, hanem három egymástól független mondandó. Erre találták ki az új bekezdést, amit alsó tagozatban tanítanak.


Értem én, hogy fidesz szavazónak lenni eleve kb. mentálisan hátronyos helyzetűt jelent, de a hülyeséget nem kellene ennyire védeni. A tesztelésnek az EGYETLEN értelme, hogy megszűröd a hordozókat. A tüneteket mutató embert majdnem felesleges tesztelni, mert gyógymód nincs, ha COVID ha sima influenza így is úgy is ugyan úgy fertőz, tehát ugyan úgy illene a beteget elkülöníteni. Itt a teszt egyetlen jelentősége az lenne, hogy utána fel lehessen kutatni, hogy a beteg kivel értinkezett és izolálni lehessen a járványt. A lényeg a megelőzés, az egészséges emberek a fertőzzöttektől való elkülönítése. Ezért de, pontosan, hogy kellene tesztelni a tüneteket nem mutató embereket is, ahogy teszik mondjuk Németországban, gond nélkül, ingyen és bérmentve a vázolt példában.

2020. szept. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

23!


Furcsa, hogy osztod az észt szövegértelmezésről meg szövegkörnyezetről, miközben teljesen egyértelmű, hogy enyém volt az első hozzászólás és kérdező 2-es számú hsz-ra regáltam a 3-asban. Ez egy jobb képességű ovis számára nyilvánvaló, de szerintem te is felfogtad, csak szándékosan kiragadtál egy mondatot abból a hozzászólásomból, hogy úgy állítsd be, mintha nem mondtam volna igazat.


A kérdező hazugságával foglalkozz, mert az valós: Ő állítja azt, hogy jelenleg nem ingyenes a teszt. Ez ebben a formában nem igaz. Ha bármivel orvoshoz fordulsz, azonnal lázat mérnek és ki kell töltened a papírt. Ha tüneted van és valamelyik feltétel fennáll, akkor azonnal visznek tesztre.

2020. szept. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%

1. Mire eljutna odáig a folyakat, hogy a népszavazás megtörténne, addigra vége lesz a világjárványnak :D


2. A tesztek továbbra is ingyen vannak. Annak kerül csak pénzbe, akinek nem rendeli meg a háziorvosa (mert nem indokolt), és magánlaborban csináltat tesztet

2020. szept. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%
Ingyen sörért ne írjunk ki népszavazást? Ez teljesen kivitelezhetetlen lenne. Én egy olyat tudnék maximum elképzelni, hogy minden magyar állampolgár 6 alkalommal (veszélyeztetett korosztálynál mondjuk 8 alkalommal) csináltathat ingyenes tesztet, ebbe belefér egy fertőzésgyanú, egy kontakttal való érintkezés és egy külföldi út, vagy csak egy indoklás nélküli random teszt is akár. Ezen felül az állami tesztelés árát meg kellene határozni 5-6000 Ft körül, tehát a 6 alkalom lejárta után is teszteltethet. Viszont kellene egy időkorlát főleg a fizetős eseteknél, ha pl. X időn belül nem értesítik a pácienst az eredményéről, akkor fizessék vissza a tesztelés árát.
2020. szept. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

Ha valaki érintkezett fertőzöttel, akkor lehet:

-szoros kontakt

Ebben az esetben karanténba kerül. Mivel önhibáján kívül kerül karanténba (nem utazott külföldre), ezért az állam fizeti a tesztjét.

-nem szoros kontakt

Nem kerül karanténba, nem tesztelhet ingyen.

...

Ez a hivatalos álláspont, ha valakitől az első esetben megtagadják a tesztet, akkor ott csak valamelyik magánlabornak akarnak kuncsaftokat keresni.

2020. szept. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%
Amit fletó ingyenessé tett az mindig sokba került,nem kicsit.
2020. szept. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Ott a pont, 28-as! 😉
2020. szept. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy aznap majdnem minden ellenzéki felszólaló beszélt az ingyenes tesztről. Tehát Fletó csak egy volt a demagógok között. :)
2020. szept. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!