Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi értelme van a szórakozóhely...

Mi értelme van a szórakozóhelyek 23 órai bezárásának így?

Figyelt kérdés

Szegeden erre a hétvégére az összes szórakozóhely már meghirdette a megszokott bulikat, csak pár órával korábbra, pl. du 16:00-tól 22:45-ig.


Ennek a rendelkezésnek így mégis mi az értelme, mi a hasznossága, mi célt szolgál? El tudja ezt magyarázni nekem valaki?


Ha ugyanaz a tömeg ugyanúgy összezsúfolva bulizik, csak nem éjfél és hajnali 5 között, hanem késő délutáni, esti órákban akkor már hipp-hopp teljes védettséget is élveznek a résztvevők a vírus ellen?


Ez most komoly, hogy 23:00 előtt nem fog támadni a vírus? Ezt valahol már bebizonyították és tényleg működik ez a védelmi stratégia? Vagy csak én maradtam le valamiről?



2020. szept. 24. 00:19
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
62%
Eddig nem fertőzött a szórakozóhelyeken a vírus, most meggondolta magát, és már fertőz, de csak 11 után :)
2020. szept. 24. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
35%

Igen szánalmas hogy meg sem próbáltok összehangoltan zorbánozni, totál egyértelmű, hogy tök mindegy mit csinálnak, nektek akkor is csak a zorbánozás marad.

Felmérték a szokásokat és azt állapították meg hogy azokon a szórakozóhelyeken, amikhez hasonlókban nagy a valószínűsége a vírus terjedésének, a fertőzés átadásának és hogy minimálisan sem tartják be az emberek a járványvédelmi szabályokat, elvárásokat, ott 11 óra után van akkora tömeg, forgalom, ami a leginkább veszélyes. EZÉRT ezt elkerülendő, a 11 órát húzták meg határnak, HOGY NE KELLJEN TELJESEN BEZÁRNIA EZEKNEK A SZÓRAKOZÓHELYEKNEK.

Sima ügy, ha áttevődik a buli korábbra és majd 10 óra után - később meg akár 8 óra után alakul ki ugyanaz a helyzet, mint eddig 11 után - akkor majd sikerül elérnetek, hogy korábban legyen a zárás vagy ki se nyithassanak egyáltalán. Ha nektek ez kell, csak csináljátok.

A vicc az, hogy ha betartottátok volna amit kell június óta - akkor most nem lenne szükség ezekre a korlátozásokra. Magatoknak csináljátok a kárt és a kormányt hibáztatjátok mert következménye van a TI tetteiteknek.

2020. szept. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
49%

Az lett volna, hogy a bulik akkor indulnak be, disco is 23 kor..meg akkor se. Ott táncolnak egymás seggeben, be vannak pialva, ki tudja, ki hany emberrel smárol is...


Es nem is volt rossz otlet, de hat a haszon reményében kiskapukat keres par idiota, ehhez kulon gratulalok...

2020. szept. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 Molyember ***** válasza:
50%

Szerintem inkább az lehetett a célja, hogy ne kezdjenek vándorolni az emberek egyik szórakozóhelyből a másikba. Bezárni nem lehet ezeket, mert sok munkanélkülivel járna, de ha nincsenek nyitva hajnalig, akkor talán az emberek nem mászkálnak össze-vissza. És ha páran megbetegszenek, akkor ők egy héttel később már úgyse nagyon mennek.

Ez a szokásos félmegoldás, mert úgy kell korlátozni az embereket, hogy ne álljon le a gazdaság. Természetesen ettől még a vírus terjed, a bevétel meg csökken, de mindkettő kisebb mértékben, mint egy határozott döntés esetén.

2020. szept. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem az az értelme, hogy senki sem fog délután négykor bulizni indulni, mindenki úgy szokta meg, hogy 9-10 órakor megy bulizni, mivel most 11-kor bezár a szórakozóhely, sokkal több embernek veszi el a kedvét a bulizástól, le merem fogadni, hogy az általad említett szórakozóhelyen töredéke lesz a vendégek száma!

Persze ezzel együtt sincs sok értelme és szerintem nem is az volt a cél, hanem az, hogy az embereknek elmenjen a kedvük a tömeges rendezvényektől!

2020. szept. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
92%

#16 ezt mindössze azért szokták így mert akkor kezdődnek a bulik...

Már előre hoztak jó párat.

2020. szept. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
91%
Évekkel ezelőtt, amikor még jártunk discoba akkor 10 óra felé mentünk fel. 10 kor valamilyen kocsmába kezdtünk és a discoba éjfél után érkeztünk (kivétel szilveszter). A discók is csak 10 után nyitottak ki reggelig. Ergo ezzel a 11 órakor zárnak = ki sem nyitnak. :). Éjfél után van élet az ilyen szórakozó helyeken. A fiatalok délután 5 órakor nem fognak discoba lenni. :D
2020. szept. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
35%
Kérdező, ha a vezér szerint jó, hidd el. :D
2020. szept. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
63%

A vírus is ember, nyaralni megy meg hétvégén kevesebbet dolgozik, napközben viszont elfoglalt ezért csak 11 után megy szórakozni.

Amúgy szerintem az ilyen intézkedéseknek nincs sok értelme, bár talán jobb, mint a semmi.

2020. szept. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
45%
19: miért ne lenne értelme? Az éjszakai élet éjfél után kezdődik: így ezt megszüntettek. Lassítja a terjedést.
2020. szept. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!