Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A hajléktalanokkal kapcsolatos...

A hajléktalanokkal kapcsolatos problémák megoldására milyen ötleteid lennének, a jövőben kormányszinten mit kellene tenni, hogy változzon a jelenlegi helyzet ?

Figyelt kérdés
2020. szept. 25. 18:18
 1/10 anonim ***** válasza:
56%
Sajnos a hajléktalan kérdésre nem nagyon van megoldás. Igaz hogy nem dolgoznak, de a legtöbb lustaságból nem dolgozik, esze ágában sem lenne. A másik részének meg valahogy tetszik ez az életvitel, nem is akarnának úgymond rendes életet.
2020. szept. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
58%

Kötelező, de ingyenes állami lakásokat biztosítanék nekik, és közmunkát.

Amelyik kirúgatná magát, vagy nem fizetne rezsit, azt bebaxnám pár hónapra a sittre, majd ha szabadult, kezdeném elölről.


Egy újkori K.m.k.

2020. szept. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

A leghatásosabb módszer amit eddig kitaláltak, a "housing first", azaz "lakhatás először" modell, Salt Lake City-ben 91%-kal csökkentette a hajléktalanok számár:

[link]


Különösebben komoly elvárás nélkül adtak lakhatást a hajléktalanoknak, és bármilyen követelmény csak UTÁNA következik. Így megkerülik azt a csapdát, hogy olyan dolgokat várnak el egy hajléktalantól, amit nagyon nehéz hajléktalanként megtenni. ELŐSZÖR kapnak lakhatást, ingyen vagy szinte ingyen, és csak UTÁNA, amikor már hónapok óta stabil tető van a fejük felett, lehet elkezdeni visszaintegrálni őket a normális társadalomba.


Az a baj ezzel, hogy politikailag nehezen eladható. Az emberek első kérdése nem az, hogy "mennyi szükségtelen halált és szenvedést előzhetünk meg", hanem hogy "na akkor nekem is adjatok ingyen házat!!!!!!!!"

2020. szept. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem a hajléktalanok java simán menthetetlen. Magyarországon nem annyira 'könnyű' hajléktalanná válni, hogy teljesen funkcionális emberek kerüljenek utcára. Ezek súlyos értelmi fogyatékosak, mentális betegséggel küzdők, amelytől külön értem az ilyen-olyan tudatmódosító-szer függőségeket. Pénzzel ezt a problémát nem lehet megoldani, mert ha fejenként egy milliárddot kapnának, akkor is visszakerülnének az utcára. Egyszerűen a társadalomban funkcionálni képtelen emberek.


Oké, tegyük fel, bevezetjük a "housing first" programot, kapnak lakást (hol? a környéken földbeállnak majd az ingatlanárak, márpedig túlságosan távol sem lehet őket eltenni a nagyobb városoktól, különben se munkalehetőség nincs, se koldulni nem lehet), technikailag nem hajléktalanok, a statisztikákat megszépítettük, de hogyan tovább?

2020. szept. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Alapjövedelem bevezetése.
2020. szept. 26. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

". Igaz hogy nem dolgoznak, de a legtöbb lustaságból nem dolgozik, esze ágában sem lenne."


Azért ez nem ilyen egyszerű.

A munkahelyen meg is kell felelni,amire ha nem képes valaki,akkor nem alkalmazzák.

A munka világa kemény,főleg a versenyszférában.

2020. szept. 26. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"Az a baj ezzel, hogy politikailag nehezen eladható."

Ha nem tulajdonjogot kapnak hanem használati jogot az nem gáz.


A szovjet alakulatok kivonulása és a honvédség létszámcsökkentése után bőven maradt az országban elég kapacitás,ahova el lehetett volna szállásolni a hajléktalanokat és utána már csak a visszaintegrálást kellett volna megoldnai...

2020. szept. 26. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
39%

#2 vagyok:


Eltöprengtem ismét a kérdésen,a válaszok tükrében. Azt hiszem egyetlen megoldás lenne jó, mert valahol mindenkinek igaza van!


Meg kellene szüntetni MINDENFÉLE hajléktalan-ellátást! Ezután a koldulást ismét bűncselekménynek nyilvánítani. Én meg tudom oldani az életem? Igen!

Akkor ezek a link faxok is erőltessék meg maguk!


Egyébként elárulom, hogy én magam is voltam tényleges hajléktalan 3 hónapig, és a mai napig regisztrált hajléktalan vagyok! (papíron)


Ezek ingyen kapnak napi két-háromszori étkezést, ingyenes telefonálási lehetőséget, ingyenes internet-hozzáférést, nappali tartózkodási helyet TV-vel, napi fürdési lehetőséget, heti kétszeri mosást 5Kg-ig, ingyenes TB-t, körzeti orvost ott helyben, és az esetek többségében ingyenes gyógyszert, végül klimatizált éjszakai szálláshelyet. Persze ott tömegnyomor van, ezért oda kevesen mennek.

2020. szept. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Kötelező, de ingyenes állami lakásokat biztosítanék nekik, és közmunkát.


Amelyik kirúgatná magát, vagy nem fizetne rezsit, azt bebaxnám pár hónapra a sittre, majd ha szabadult, kezdeném elölről.



Egy újkori K.m.k."



Ahogy 4-es is írta,azzal,hogy adsz nekik lakást még nincs megoldva minden.

A lakást fenn is kell tartani,az is pénzbe kerül.


Adósok börtöne pedig szerencsére még nincs,csak azt tudják elvenni az embertől amije van,tulajdona.

Ha nincs semmid,akkor marad az utca.

Ha az utcáról a börtönbe viszed,akkor pedig ugyanúgy az adófizetők tartják el.


Semmilyen rendszer nem tökéletes és mindig lesznek olyanok,akik nem tudnak beilleszkedni,annak ellenére sem,hogy hiába mondod,hogy oldják meg.

Van,akinek sikerül,van akinek nem.Az,hogy miért kerülnek az utcára mindenkinél más és más.

Nem lehet egy kalap alá venni azokat az embereket,akik önhibájukon kívül kerülnek az utcára olyanokkal,akik saját maguk tehetnek róla.

2020. szept. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kedves #9!


Olvasd el légy szíves, a #8-as válaszomat is!

2020. szept. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!