Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fekete-Győr András miért a...

Fekete-Győr András miért a román jelöltet támogatja a közeledő önkormányzati választásokon?

Figyelt kérdés

A napokban láttam egy videót, miszerint a romániai magyarokat az USR-re való szavazásra buzdítja. Már volt egy ilyen húzásuk nemrégiben, amikor elnökválasztás volt. Akkor még fogjuk rá, hogy elfogadható volt, hisz a magyar jelöltnek valóban nem volt esélye (bár az általuk támogatott USR-nek se volt sokkal több, de ezt most elengedem). De most, az önkormányzati választásokon miért nem mérlegel egy picit? Értem én, hogy egy pártcsaládban vannak az USR-vel és hogy a korrupció ellen vannak, de egyrészt nagyon sok olyan önkormányzat is van, ahol becsületes RMDSZ-es érdekképviselet van. Másrészt egy román jelölt soha nem fogja úgy a konkrét magyar érdekeket képviselni, ahogy egy magyar teheti, akármennyire is megvan a jó szándék.

Szerinten ez egy nagyon rossz hozzáállás a Momentum részéről. Nagyon csalódott vagyok.



2020. szept. 26. 00:23
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

"Önkormányzati választások lévén viszont ilyet kijelenteni hipotetikusan szerintem pontatlan, mivel ahogy írtam, nem lehet egy kalap alá venni pártok mentén az összes önkormányzati jelöltet."

De lehetséges, mivel a párt nem simán embereket tömörít, hanem valamilyen érték mentén tömörít embereket.


"de lehetnek jók. Őszintén szólva nem hiszem, hogy ennek kiderítésére elegendő időt fordítottak volna, utánajártak volna."

Ahogy lehetnek rosszak is. A különbség az, hogy egy random jelölttel kb. nulla kapscolatuk van, vagyis ha őt megválasztják, akkor esélyük sincs, hogy nyomást gyakoroljanak rá, míg ez szövetséges párt esetében simán megy.


"Ez nem igaz, rengeteget olvastam a témában."

Tehát igaz, hogy a származás elég, mint szakértelem. Értem.


"Nagyon sok olyan település van, ahol konkrét programmal indul"

Bocs, de nem erről beszéltem. Énis leírtam egy programba, hogy holnap már utópiában fog élni az ország, ha megválasztanak engem, de nem lesz igaz.

Ha leraknak egy közhelyes, megvalósíthatatlan programot szakértelem nélkül, akkor igenis arra játszanak, hogy a magyarok rájuk szavaznak csak azért mert magyar.


"Nem gondolom, hogy azért kellene bünteti az önkormányzati jelölteket, mert az országos vezetéssel elégedetlen vagyok."

Vagyis neked, aki csak a kocsit vezeti a bankrablás után az ártatlan.

Szerintem nem.


"De egy kisebbségben ezt nem lehet megtenni, különben soha nem tudják magukat képviseltetni."

De, meg lehet tenni. Bármelyik párthoz csatlakozhatsz, ahhoz is, ami nem kisebbségi alapon működik, és akkor pedig te azon a párton belül tudok képviselni a kisebbséget.

Én mindig is nevetségesnek tartottam, aki kisebbségi alapon szervezett pártot, mert ez azt jelentette, hogy sosem az országot akarta előbbre vinni, vagy szakértelmével szolgálni az embereket, hanem egyszerűen egy szűk kisebbség érdekét nézte. Ez gyakorlatilag a monarchia megfelelője, ahol a szűk kisebb, a nemesség uralkodott.


"hatmillió külön pártot létrehoznak, amiből aztán lehet válogatni"

Vagy castlakozni egy nagyhoz és belülről változtatni rajta, képviselni a magyarokat.

Ha valakinek tényleg a magyarok képviselete lenne a célja, akkor ezzel kellene kezdeni, mert ezzel tehet a legtöbbet a magyarokért.


"Ez már mindjárt sokkal barátságosabban, elfogadhatóbban és rugalmasabban hangzott volna."

A mostani is teljesen elfogadható.

A momentum azzal a párttal kapcsolatban tud egy külföldi választáson garanciát vállalni, akivel szemben nyomásgyakorlási ereje van.


"egy kisebbségben ezt nem lehet megtenni"

A kisebbség nincs kitiltve egyetlen pártból sem. Viszont egy pártnak nem az a feladata, hogy tudás nélkül mindenképp hatalmi pozícióba kerüljön, és kisebbségi pártok legtöbb esetben ezt célozzák meg.


"Hogy lehet az, hogy a győzelem érdekében hajlandóak összefogni a DK-val, MSZP-vel? Nem úgy lenne hiteles, ha ezektől a pártoktól elhatárolódnának?"

De, jobb lenne, csak a jelenlegi rendszert ezt nem teszi lehetővé. A momentumnak ilyen szempontból két választása van és a kisebb rosszat választja, más szavakkal fogalmazva, amivel többet tud tenni az emberekért.

Elhatárolódik, ekkor nem lesz kormányváltás és minden marad a régiben. Pl. minden 4. magyar elkerülhető haláleset kategóriába tartozik az egészségügy helyzete miatt.

Vagy összefog, leváltja a fideszt, és mivel a kormány része lesznek, így tudják felügyelni, hogy ne lopjon adott esetben az mszp vagy a dk.


Amúgy így témától függetlenül. Nekem baromira kérdéses, hogy ténylegesen mennyit lopott az mszp-szdsz és mennyire csak szarul kormányoztak, mivel 2010 után valamiért a fidesz nem kezdett elszámoltatásba, mikor abból lehetett volna a legjobb politikai tőkét kovácsolni.

Feltehetjük, hogy szövetségesek, de akkor azt megint megszívják, mert ha kormányváltás lesz, akkor lesz elszámoltatás. Ehhez pl. ragaszkodik a momentum.

2020. szept. 26. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

"Ahogy lehetnek rosszak is. A különbség az, hogy egy random jelölttel kb. nulla kapscolatuk van, vagyis ha őt megválasztják, akkor esélyük sincs, hogy nyomást gyakoroljanak rá, míg ez szövetséges párt esetében simán megy."

Nem hinném, hogy ha xy faluban vagy városban az USR nem megfelelően vezeti a települést, akkor majd a Momentum fog rájuk szólni. Lehet el se jut a hír hozzájuk. Ez teljesen életszerűtlen.


"Tehát igaz, hogy a származás elég, mint szakértelem. Értem."

Mi van? Ezt a következtetést hogy vontad le? Ilyet nem mondtam és nem is gondoltam. Leírtam vagy ötször, hogy önmagában nem elég, ha valaki magyar. Előnyös, de nem elég. Tehát ha adott két hasonló adottságú jelölt, akkor a kettő közül a magyart választanám, mert ez is 1 szempont. ELLENBEN, ha adott egy kevésbé tehetséges magyar és egy tehetségesebb nem magyar, akkor a nem magyar jelöltet támogatnám, bízva abban, hogy a következő választásokra összeszedi magát a magyar kínálat is. Ez inkább részedről kezd abba átmenni, hogy aki magyar az már csak rossz lehet, ez alapján épp, hogy te nézed a származást.


"Bocs, de nem erről beszéltem. Énis leírtam egy programba, hogy holnap már utópiában fog élni az ország, ha megválasztanak engem, de nem lesz igaz.

Ha leraknak egy közhelyes, megvalósíthatatlan programot szakértelem nélkül, akkor igenis arra játszanak, hogy a magyarok rájuk szavaznak csak azért mert magyar."

Értem, tehát módszeresen nem veszed figyelembe a gondolatmenetem másik felét. Miszerint azt is meg lehet nézni, hogy egyes településeken mi az amit már elért, megvalósított a magyar vezetés, nem csak üres ígéreteket kínálva. Erről, mintha nem is akarnál tudomást venni.


"Vagyis neked, aki csak a kocsit vezeti a bankrablás után az ártatlan.

Szerintem nem."

Ez egy elég gagyi hasonlat, inkább nem szólnék most ehhez hozzá.


"De, meg lehet tenni. Bármelyik párthoz csatlakozhatsz, ahhoz is, ami nem kisebbségi alapon működik, és akkor pedig te azon a párton belül tudok képviselni a kisebbséget.

Én mindig is nevetségesnek tartottam, aki kisebbségi alapon szervezett pártot, mert ez azt jelentette, hogy sosem az országot akarta előbbre vinni, vagy szakértelmével szolgálni az embereket, hanem egyszerűen egy szűk kisebbség érdekét nézte. Ez gyakorlatilag a monarchia megfelelője, ahol a szűk kisebb, a nemesség uralkodott."

Ez a te gondolatmeneted, amivel nem értek egyet és ami szerintem nincs így. Nem tudom, hogy egy kisebbségi pártnak miért csak az a feladata, hogy a kisebbséget képviseljék, jelen esetben a magyar "ügyet" támogassák. Ugyanúgy vannak az egész országra kiterjedő elképzeléseik, ötleteik, eredményeik, mint bármelyik más pártnak lehetnek. Az, hogy emellé társul egy kisebbségvédelmi szerep is, még nem jelenti azt, hogy egészében véve az ország, település ügyeit ne tarthatnák fontosnak, vagy hogy ne rendelkezhetnének megfelelő szakértelemmel.


"Vagy castlakozni egy nagyhoz és belülről változtatni rajta, képviselni a magyarokat.

Ha valakinek tényleg a magyarok képviselete lenne a célja, akkor ezzel kellene kezdeni, mert ezzel tehet a legtöbbet a magyarokért."

Sajnos nem hiszek benne, hogy egy román párt megfelelően tudja/akarja képviselni a magyarokat érintő problémákat. De ne legyen igazam.


"A mostani is teljesen elfogadható.

A momentum azzal a párttal kapcsolatban tud egy külföldi választáson garanciát vállalni, akivel szemben nyomásgyakorlási ereje van."

Ahogy már említettem, nem gondolom, hogy a Momentum beleszólna bármilyen romániai település vezetésébe és bármilyen nyomásgyakorlásra szándéka lenne. Országos szinten még el tudom képzelni, önkormányzati szinten nem.


"A kisebbség nincs kitiltve egyetlen pártból sem. Viszont egy pártnak nem az a feladata, hogy tudás nélkül mindenképp hatalmi pozícióba kerüljön, és kisebbségi pártok legtöbb esetben ezt célozzák meg."

Megint csak nem tudom, hogy honnan veszed, hogy egy kisebbségi párt nem rendelkezik elegendő tudással és csak a kisebbségi oldaláról próbálja megszólítani az embereket illetve csak aszerint dolgozik. Ez egyszerűen nem igaz. De ha nem hiszed, nézz utána részletesen (de tényleg részletesen) az elmúlt éveknek, településszinten illetve országos szinten is. Meg lehet nézni főképp az egyes településeken elért eredményeket sok esetben. Garantálom, hogy találni fogsz több olyat, amin talán te is meglepődsz. Olyanokat, amik a szakértelmet bizonyítják és amelyek közel sem csak a kisebbségi érdekekről szólnak.

Egyébként, ha abból indulunk ki, hogy nem szükségesek az etnikai pártok, akkor a román választókat is meg lehetne azzal keresni, hogy olyan helyen szavazzanak a magyar jelöltekre, ahol a román jelöltek vállalhatatlanok. A saját szememmel tapasztaltam, hogy volt olyan, enyhén román többségű város, ahol a becsületes, feladatait megfelelően ellátó magyar polgármestert leváltották egy többszörösen korrupciós ügybe keveredett polgármesterre, csak azért, mert ő román nemzetiségű. Talán az ország megmentését nem azzal kellene kezdeni, hogy a kevesebb, mint másfél milliós magyarságot meggyőzzük arról, hogy szavazhatnak román pártokra is, hanem a 18 milliós románságnak is el lehetne mondani, hogy nem fognak azért holnap a magyar csapatok bevonulni, mert esetlegesen egy város élére egy magyar nemzetiségű polgármester kerül. Elfelejthetjük az etnikai szavazást, de ez esetben akkor elvárható, hogy ez oda-vissza így működjön.


"De, jobb lenne, csak a jelenlegi rendszert ezt nem teszi lehetővé. A momentumnak ilyen szempontból két választása van és a kisebb rosszat választja, más szavakkal fogalmazva, amivel többet tud tenni az emberekért."

De, lehetővé teszi. Mindössze annyi a feladat, hogy népszerűbbnek kell lenni és elég szavazót kell gyűjteni. Nem törvényszerű, hogy a Fidesznek 50%-nyi támogatottsága legyen, az ellenzék pedig a maradék 50%-on osztozzon. Nem gondolom, hogy a Momentum a DK-MSZP páros mellett meg tudná váltani a világot, akkor sem, ha kormányra kerülne.


"Amúgy így témától függetlenül. Nekem baromira kérdéses, hogy ténylegesen mennyit lopott az mszp-szdsz és mennyire csak szarul kormányoztak, mivel 2010 után valamiért a fidesz nem kezdett elszámoltatásba, mikor abból lehetett volna a legjobb politikai tőkét kovácsolni."

Az, hogy lopott, szerintem eléggé nyilvánvaló. De a kritikán aluli szar kormányzás már önmagában elegendő, hogy ne akarjon az ember belőlük ismétlést. Az elszámoltatásban igazad van, de ezt már megszokhattuk, hogy az ellenzéki oldalon folyamatosan megígérik az elszámoltatást, aztán valahogy mégse lesz belőle soha semmi. Ezzel kapcsolatban nincsenek illúzióim, még akkor sem, ha a Momentum kerül hatalomra.

2020. szept. 27. 00:50
 13/16 A kérdező kommentje:
Egyébként vicces, hogy pont a szakértelemmel érvelsz, amikor Magyarországon épp, hogy a Momentum a legkevesebb szakértelemmel rendelkező nagyobb párt. Budapesten kívül gyakorlatilag nincsenek is komolyabb és felkészültebb tagjaik, sem kapcsolataik. Ezt nem Momentum-ellenesség mondatja belőlem, hisz nekem alapvetően szimpatikusak és szerintem a szándék, az irány amit képviselnek, az nagyon jó. De nem épp a szakértelem az, ami által kiemelkednek. Ez persze még változhat, de ennek fényében nekem hiteltelennek tűnik most ilyesmivel érvelni, pláne megalapozatlanul.
2020. szept. 27. 02:39
 14/16 anonim ***** válasza:

"xy faluban vagy városban az USR nem megfelelően vezeti a települést, akkor majd a Momentum fog rájuk szólni. Lehet el se jut a hír hozzájuk. Ez teljesen életszerűtlen."

Akkor tudják, hogy rosszul vezetik, ha az emberek szólnak, és a momentumnak pl. szólhatnak, ami miatt teljesen reális, amit mondtam.

Nem gondolatolvasók, de szólni lehet nekik.


"Mi van? Ezt a következtetést hogy vontad le? Ilyet nem mondtam és nem is gondoltam."

De, az állításom az volt, hogy a származás nem váltja ki a szakértelmet. Te azzal jöttél, hogy tévedek, vagy kiváltja.


"Előnyös, de nem elég. Tehát ha adott két hasonló adottságú jelölt, akkor a kettő közül a magyart választanám, mert ez is 1 szempont."

Ez miért előnyös? Mint kisebbségi pont, hogy valószínűbb, hogy kisebb a lobbi ereje, így ha még ugyanazt is mondják, akkor sokkal valószínűbb, hogy a nem magyar több dolgot tud megvalósítani.

Ahogy a nem magyar valószínűleg nem is magyar pártban van, hanem valami ismertebb pártban, ami sokkal jobb támogatást tud neki nyújtani.


"Ez inkább részedről kezd abba átmenni, hogy aki magyar az már csak rossz lehet, ez alapján épp, hogy te nézed a származást."

Nem, aki magyarként egy magyar pártban indul nem Mo.-on, az valószínűleg rosszabb, ez az állításom. Még akkor is, ha csak a jó szándék vezérli.

Ahogy leírtam fentebb, kevesebbet érhet el, egyáltalán nem őszinte a politikai pályája, ha csak az emberek egy csoportjáért akar dolgozni és nem mindenkiért. Egy politikusnak minden embert kell képviselnie, nem pedig csak azokat, akik megválaszottták.


"Miszerint azt is meg lehet nézni, hogy egyes településeken mi az amit már elért, megvalósított a magyar vezetés, nem csak üres ígéreteket kínálva."

Mivel irreleváns. Hogyan tudod összehasonlítani azzal, aki nem volt még pozícióban? Sehogy. Neked nem a múltat kell megítélned, hanem a jövőt, amit a programok alapján lehet.

Csak a példa kedvéért. Ha nekem mondjuk Mo-on kellene vezetnem, akkor nem lennék nagy gondban, mert csak a világon kipróbált és jól bevált módszereket kellene megvalósítanom, hogy felzárkozzunk a nyugathoz. Ha nekem valami top országot kellene vezetném, pl. Finnországot, akkor ott sok mindent nem tudnék kezdeni, mivel ott már nekem kell megalkotnom azt a koncepciót, ami mentén az ország tovább fejlődik.

És azért mert a példámban jól felzárkóztattam Mo.-ot, még nem fogom tudni vezetni Finnországot.


"Ez egy elég gagyi hasonlat, inkább nem szólnék most ehhez hozzá."

A hasonlat tökéletes volt.

Aki az autót vezeti az ténylegesen nem követ el semmit, mivel a kreszt is betartja. Minden, ami törvénytelen, azt a társa tette.

Ugyanez a te helyzetedben, a helyi politikus nem tesz semmit rosszat, csak figyelmen kívül tartja a törvénytelen társát.

Nyilván azért nem szólsz hozzá, mert nem tudsz cáfolni.


"Nem tudom, hogy egy kisebbségi pártnak miért csak az a feladata, hogy a kisebbséget képviseljék"

Ha nem csak ez lenne a feladata, akkor nem így határozná meg magát egy párt.

Egy párt az általa fontos érdek mentén határozza meg magát, ha ez a magyarok érdekképviselete, akkor igenis ez a pártnak az elsődleges szempontja.


"Az, hogy emellé társul egy kisebbségvédelmi szerep is, még nem jelenti azt, hogy egészében véve az ország, település ügyeit ne tarthatnák fontosnak, vagy hogy ne rendelkezhetnének megfelelő szakértelemmel."

Csak akkor nem kisebbségi pártként határoznák meg magukat.

Mellesleg nem kisebbségvédelmi szerepről beszélnek, hanem magyar védelmi szerepről, ami teljesen más, mivel különbséget tesznek kisebbség és kisebbség között


"egy román párt megfelelően tudja/akarja képviselni a magyarokat érintő problémákat"

Ha nem hiszek benne, hogy geoid a Föld, akkor hirtelen lapossá változik?


"egy kisebbségi párt nem rendelkezik elegendő tudással [...] Ez egyszerűen nem igaz."

Sajnos igaz, azért mert fel tudnak mutatni 1-2 embert, még nem rendelkeznek országos lefedettséggel és megfelelő szakpolitikai támogatottsággal.

Illetve ha megnézed, hogy mik az "eredményeik", akkor az is elmondható, hogy azok többsége sem szakértelem miatt valósult meg.


"román választókat is meg lehetne azzal keresni, hogy olyan helyen szavazzanak a magyar jelöltekre, ahol a román jelöltek vállalhatatlanok"

Szerintem meg lehetne. De ha az én településem is a más nemzetségi jelölt a saját nemzetiségének kampányolna csak és csak velük kapcsolatban mondaná el a terveit, akkor én se szavaznék rá, mert nem érezném azt, hogy engem is képvisel.

Az rmdsz erősen a magyar érdekeket nézi, és nem az egységes kisebbségét vagy a románokét.


"Elfelejthetjük az etnikai szavazást, de ez esetben akkor elvárható, hogy ez oda-vissza így működjön"

Persze, csak még mindig ott tartunk, hogy egy átlagos román párt nem a románokért kampányol, hanem az állampolgárok. Ez Mo.-on is így van.

Viszotn egy kisebbségi párt, pl. az rmdsz a magyarokért kampányol és nem az állampolgárokért.

Ha elolvasod az rmdsz "eredményeit", akkor ha egy pillanatra románnak képzeled magad, akkor nem tudod, hogy miért kellene az rmdsz-re szavaznod románként. Olyan pontokat fogsz találni, hogy a magyarokat hogy segítették, de hogy neked egy átlagos románként ez miben jobb, azt nem fogod látni, és ez a baj az ilyen kisebbségi pártokkal.


"Mindössze annyi a feladat, hogy népszerűbbnek kell lenni és elég szavazót kell gyűjteni."

De. Ha a világ legjobb pártja létezne az ország, az sem kapna több szavazatot, mivel nem tudná eljutattni az üzenetét a választók, illetve ha el tudná, akkor is későn.

Minden esetet a fidesz sajtó közöl le a a leggyorsabban számára kedvező narratívaként, vagyis pl. a momentumnak már nem sok esélye van meggyőzni egy borsodi falut, mivel oda csak akkor jut el a programjuk, ha lemennek, és mire lemennek, a fidesz TV-ben már leadták ,hogy a momentum hazudik.


"Nem törvényszerű, hogy a Fidesznek 50%-nyi támogatottsága legyen"

A szavazók egy jelentős része vett szavazót, szóval azokat átcsábítani megint nem egyszerű, mivel nem fogják érteni, hogy egy jobb kormánnyal ők miért tudnának jól élni. Ennyire nagyon sok ember nem tud előre gondolkodni.


"Nem gondolom, hogy a Momentum a DK-MSZP páros mellett meg tudná váltani a világot, akkor sem, ha kormányra kerülne."

Nem arról van szó, hogy elhozzák a kánaánt, de vannak olyan alapok, amiket gyakorlatilag mindegy, hogy melyik párt hoz meg, mivel ígyis-úgyis meg kell lépni.

Ilyen az alapvető egészségügyi és oktatási reformok, vagy a választási rendszer megírása. Ha egy igazságosabb rendszer lenne, akkor nem kellene összefogniuk.


"Az, hogy lopott, szerintem eléggé nyilvánvaló."

Nem biztos, hogy ők loptak. Simán lehet, hogy a kivitelezők loptak, és túl lett számlázva az egész, csak olyan nagy tételekről volt szó, amiknél nem értették, hogy mi a reális ár.

Ha azt mondom, hogy a kenyér kilója 20 ezer, akkor érted, hogy túl van árazva, mivel elképzelhető tételről beszélek. Ha azt mondom, hogy egy wifi hálózat kiépítése 40 milliárd, akkor nem fogok tudni, hogy ez sok-e vagy kevés, ha nem értesz hozzá.

Mellesleg nekem azért se biztos, hogy ott nagyon ment volna a lopás, mert sokan már korábban meggazdagodtak, pl. Gyurcsány már gazdag volt 2002-re.


"Ezzel kapcsolatban nincsenek illúzióim, még akkor sem, ha a Momentum kerül hatalomra."

A momentumnak nincs veszteni valója, ilyen párttal meg még nem próbálkoztunk.

A fidesznek volt, mivel már akkor is voltak közös ügyek, illetve még mindig vannak mszmp-s, kiszes embereik.


"pont a szakértelemmel érvelsz, amikor Magyarországon épp, hogy a Momentum a legkevesebb szakértelemmel rendelkező nagyobb párt."

Ez pont ellenkezőleg igaz. A momentum programja volt a legrészletesebben kidolgozott program, amit Európában több helyen is dícsértek szakértők, mivel olyan minőségű volt.


"Budapesten kívül gyakorlatilag nincsenek is komolyabb és felkészültebb tagjaik, sem kapcsolataik."

Attól függetlenül, hogy mennyire igaz, mivel se te, se én nem értesülünk, hogy kisebb városokban milyen tagjaik vannak.

Nem teljesen értem, hogy ez hogy jön ide. A szakértők többsége pont, hogy Bp-i. Amivel - legrosszabb esetben - nem rendelkeznek, az helyi képviselet, ami teljesen más kategória.

Ezt felhozni nekem pont azért "vicces", mert friss hír, hogy Bajnai is segíti őket.

2020. szept. 27. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

#11 "mivel 2010 után valamiért a fidesz nem kezdett elszámoltatásba, mikor abból lehetett volna a legjobb politikai tőkét kovácsolni."

De, nem csak belekezdtek az elszámoltatásba, sok esetben sikerrel is jártak, bár tényleg az ügyekhez mérten kis arányban. csak már elfelejtetted, mert az 10 éve volt. Visszaszerezték hosszú pereskedéssel a Csillebérci tábor egy részét éppen úgy, ahogy börtönbe került jó pár ballibes is az üzelmeikért. A sukorói per is részben sikerrel zárult, csak gyurcsányt nem sikerült miatta felelősségre vonni - ügyes volt és jók az ügyvédei. De az elszámoltatást amennyire lehetett megtették, a bíróság volt az amelyik utána olyan ítéleteket hozott maik már nem felelnek meg az igazságérzetünknek sajnos.

2020. szept. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

"De, az állításom az volt, hogy a származás nem váltja ki a szakértelmet. Te azzal jöttél, hogy tévedek, vagy kiváltja."

Akkor félreértettél, de miután leírtam többször, hogy nem így gondolom, akkor szerintem el lehetne ezt fogadni :)


"Nem, aki magyarként egy magyar pártban indul nem Mo.-on, az valószínűleg rosszabb, ez az állításom. Még akkor is, ha csak a jó szándék vezérli.

Ahogy leírtam fentebb, kevesebbet érhet el, egyáltalán nem őszinte a politikai pályája, ha csak az emberek egy csoportjáért akar dolgozni és nem mindenkiért. Egy politikusnak minden embert kell képviselnie, nem pedig csak azokat, akik megválaszottták."

Ebből látszik, hogy nem néztél utána az eredményeknek. Egyáltalán nem csak a magyar csoportot érintő eredményekről van szó, hanem a teljes társadalmat érintő ügyekről. Ezt is leírtam már, de erről sem vagy hajlandó tudomást venni. Ha Magyarországon lenne egy olyan nemzetiségi párt, amelynek tök jó ötletei vannak, akkor én szavaznék rájuk. Egyáltalán nem igaz, hogy az RMDSZ csak a magyar szavazókat szólítaná meg, vagy hogy csak a magyar szempontok alapján politizálnának. Ezzel ma már nem is lehetne nyerni, még a magyarok körében sem. Szerintem le vagy maradva néhány évtizeddel ezügyben, azóta sokat változott a világ.


"Mivel irreleváns. Hogyan tudod összehasonlítani azzal, aki nem volt még pozícióban? Sehogy. Neked nem a múltat kell megítélned, hanem a jövőt, amit a programok alapján lehet."

Bocs, de ha van egy teljesen jó vezetés, akkor nem fogom feladni, csak azért, hogy kipróbáljak valami újat, ami egyáltalán nem biztos, hogy működni fog, vagy hogy jobb lesz. Ennyi erővel akkor nyerjen mindig a legújabb. A programokról pedig épp te mondtad, hogy bármit bele lehet írni. Idézet tőled: "Bocs, de nem erről beszéltem. Énis leírtam egy programba, hogy holnap már utópiában fog élni az ország, ha megválasztanak engem, de nem lesz igaz."

Azzal pedig ne gyere, hogy az USR fontos szakértőkből álló programot hoz létre, melynek minden pontja aranyat ér, az RMDSZ viszont csak üres általánosságokat, mert egyrészt ez nem igaz, másrészt világos, hogy nem néztél kellőképpen utána.


"A hasonlat tökéletes volt.

Aki az autót vezeti az ténylegesen nem követ el semmit, mivel a kreszt is betartja. Minden, ami törvénytelen, azt a társa tette.

Ugyanez a te helyzetedben, a helyi politikus nem tesz semmit rosszat, csak figyelmen kívül tartja a törvénytelen társát.

Nyilván azért nem szólsz hozzá, mert nem tudsz cáfolni."

Értem, de szerinted az mégis helyénvaló, hogy a Momentum a DK-t és az MSZP-t támogassa, mert ez az érdeke. Magadnak mondasz teljesen ellent. Ők nyugodtan beülhetnek a bankrablókkal a kocsiba.

A cél nem mindig szentesíti az eszközt, de akkor ez a Momentum esetében is így van.


"Ha nem csak ez lenne a feladata, akkor nem így határozná meg magát egy párt.

Egy párt az általa fontos érdek mentén határozza meg magát, ha ez a magyarok érdekképviselete, akkor igenis ez a pártnak az elsődleges szempontja."

Ezt cáfolom, mert nem igaz. Azzal most nem tudok mit kezdeni, hogy felkészületlen vagy a témában, de továbbra is azt tudom javasolni, hogy nézz picit utána, hogy egy szélesebb látóköröd legyen és ne csak 1-2 nyilatkozatból indulj ki.


"Csak akkor nem kisebbségi pártként határoznák meg magukat.

Mellesleg nem kisebbségvédelmi szerepről beszélnek, hanem magyar védelmi szerepről, ami teljesen más, mivel különbséget tesznek kisebbség és kisebbség között"

Ez sem igaz, előfordul, hogy a többi kisebbséggel összefogva haladtak egy közös cél érdekében. A kisebbségvédelmi szerep pedig egyáltalán nem zár ki egyéb szerepeket, ezt nem így kell felfogni. Hanem sokkal inkább úgy, mint egy kiegészítő szerepet, ami a magyar társadalom számára nagyon fontos, de amely a román társadalomnak sem rossz. Ettől még ugyanúgy foglalkoznak más, teljes társadalmat érintő kérdésekkel is.


"Ha nem hiszek benne, hogy geoid a Föld, akkor hirtelen lapossá változik?"

Nem ok nélkül nem hiszek benne, de sajnos már többször csalódnom kellett, így szerintem érthető, ha óvatosabb vagyok.


"Sajnos igaz, azért mert fel tudnak mutatni 1-2 embert, még nem rendelkeznek országos lefedettséggel és megfelelő szakpolitikai támogatottsággal.

Illetve ha megnézed, hogy mik az "eredményeik", akkor az is elmondható, hogy azok többsége sem szakértelem miatt valósult meg."

Nem, nem igaz. Te azt hiszed, hogy csak annyit érnek el, hogy kiíratnak esetleg egy magyar feliratot, vagy indítanak egy új magyar osztályt. De teljesen rossz nyomon jársz. Több komoly, szakpolitikai tudást illetve szakértelmet igénylő projektet véghezvittek, amely pl egy adott település fejlődését szolgálja, csak te ezzel nem vagy tisztában. Ami nem baj, de ne akard úgy beállítani, mintha tudnád, mert így teljesen hiteltelenné válsz.


"Szerintem meg lehetne. De ha az én településem is a más nemzetségi jelölt a saját nemzetiségének kampányolna csak és csak velük kapcsolatban mondaná el a terveit, akkor én se szavaznék rá, mert nem érezném azt, hogy engem is képvisel.

Az rmdsz erősen a magyar érdekeket nézi, és nem az egységes kisebbségét vagy a románokét."

Ezt már írtad, de most is leírom, hogy nem igaz. Lehet, hogy hozzád ennyi jut csak el, de ez azért van, mert nem ástad bele magad a témába.


"Persze, csak még mindig ott tartunk, hogy egy átlagos román párt nem a románokért kampányol, hanem az állampolgárok. Ez Mo.-on is így van.

Viszotn egy kisebbségi párt, pl. az rmdsz a magyarokért kampányol és nem az állampolgárokért.

Ha elolvasod az rmdsz "eredményeit", akkor ha egy pillanatra románnak képzeled magad, akkor nem tudod, hogy miért kellene az rmdsz-re szavaznod románként. Olyan pontokat fogsz találni, hogy a magyarokat hogy segítették, de hogy neked egy átlagos románként ez miben jobb, azt nem fogod látni, és ez a baj az ilyen kisebbségi pártokkal."

Megint ugyanazt mondod, elmondhatod még párszor, hogy a rmdsz csak kisebbségvédelmi eredményeket ért el és csak azzal kampányol, de attól ez még nem lesz igaz. Másrészt gyakran a román pártok kifejezetten a románokat szólítják meg, amikor előveszik a "magyar kérdést". Ez sajnos gyakran előfordul.


"De. Ha a világ legjobb pártja létezne az ország, az sem kapna több szavazatot, mivel nem tudná eljutattni az üzenetét a választók, illetve ha el tudná, akkor is későn.

Minden esetet a fidesz sajtó közöl le a a leggyorsabban számára kedvező narratívaként, vagyis pl. a momentumnak már nem sok esélye van meggyőzni egy borsodi falut, mivel oda csak akkor jut el a programjuk, ha lemennek, és mire lemennek, a fidesz TV-ben már leadták ,hogy a momentum hazudik."

Ha ez így lenne, akkor soha nem lenne kormányváltás. A borsodi faluba, sőt még a határon túlra is eljut például az ATV, vagy az RTL klub, mindenkinek van otthon internete, hozzáfér bármilyen forráshoz. Ehhez nem kell sem értelmiséginek, sem városinak lenni. A M1, M2 stb valóban elfogultak köztévé létükre, de ezenkívül nem tudom, hogy miért ne juthatnának el az emberekhez más hírek is. Ez egy városi legenda, hogy a falvakba csak az M1 jut el és mindenki azt nézi. Mindezt ellenzékiként mondom.


"A szavazók egy jelentős része vett szavazót, szóval azokat átcsábítani megint nem egyszerű, mivel nem fogják érteni, hogy egy jobb kormánnyal ők miért tudnának jól élni. Ennyire nagyon sok ember nem tud előre gondolkodni."

Nem tudom, engem pl még soha nem kerestek meg azzal, hogy megvennék a szavazatomat. Ezt mindig csak a fórumokon olvasom, de nem tudom mennyi valóságalapja van. Másrészt az emberek nem lesznek akkor sem okosabbak, ha kormányváltás lesz. Akit most meg lehet venni, azt később is meg lehet majd.


"Ez pont ellenkezőleg igaz. A momentum programja volt a legrészletesebben kidolgozott program, amit Európában több helyen is dícsértek szakértők, mivel olyan minőségű volt."

Ez megint öngól, hisz azt mondtad, hogy nem számít a program, bárki bármit írhat. Az RMDSZ is szakértőket felhasználva írt programokat, mégis azt mondod, hogy az nem ér semmit.


"Attól függetlenül, hogy mennyire igaz, mivel se te, se én nem értesülünk, hogy kisebb városokban milyen tagjaik vannak.

Nem teljesen értem, hogy ez hogy jön ide. A szakértők többsége pont, hogy Bp-i. Amivel - legrosszabb esetben - nem rendelkeznek, az helyi képviselet, ami teljesen más kategória."

Éppenséggel én értesültem vidéki városi teljesítményükről, azért mertem felhozni. Ismerek olyan vidéki Momentumosat, akitől volt szerencsém informálódni. Ő maga mondta, hogy náluk helyileg nincs egy kialakult koncepció, megfelelő szakemberek, a tagok pedig meglehetősen passzívak. És itt még csak nem is egy kisebb faluról van szó, hanem egy nagyobb városról, ahol szerintem elvárható lenne egy magasabb színvonal.

Azért jön ez ide, mert most az önkormányzati választásokról van szó, nem a fővárosiról, vagy országgyűlésiről. Ez alapján az USR sem biztos, hogy sokkal felkészültebb a vidéki településeken, mint a Momentum Magyarországon.

2020. szept. 27. 14:23
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!