Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fekete-Győr András miért a...

Fekete-Győr András miért a román jelöltet támogatja a közeledő önkormányzati választásokon?

Figyelt kérdés

A napokban láttam egy videót, miszerint a romániai magyarokat az USR-re való szavazásra buzdítja. Már volt egy ilyen húzásuk nemrégiben, amikor elnökválasztás volt. Akkor még fogjuk rá, hogy elfogadható volt, hisz a magyar jelöltnek valóban nem volt esélye (bár az általuk támogatott USR-nek se volt sokkal több, de ezt most elengedem). De most, az önkormányzati választásokon miért nem mérlegel egy picit? Értem én, hogy egy pártcsaládban vannak az USR-vel és hogy a korrupció ellen vannak, de egyrészt nagyon sok olyan önkormányzat is van, ahol becsületes RMDSZ-es érdekképviselet van. Másrészt egy román jelölt soha nem fogja úgy a konkrét magyar érdekeket képviselni, ahogy egy magyar teheti, akármennyire is megvan a jó szándék.

Szerinten ez egy nagyon rossz hozzáállás a Momentum részéről. Nagyon csalódott vagyok.



2020. szept. 26. 00:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
38%

Te biztatnál embereket arra, hogy tolvajokra szavazzanak csak azért, mert magyarok? Mert én nem.

Ha egy olyan párt kerül Románia élére, ami felvirágoztatja az országot, akkor az az ott élő magyaroknak jobb, mint ha egy alkalmatlan magyar vezetés lenne ott.

2020. szept. 26. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

"Ha egy olyan párt kerül Románia élére"

Most nem kerül senki Románia élére, önkormányzati választásokról van szó, nem országgyűlési választásokról.

"Te biztatnál embereket arra, hogy tolvajokra szavazzanak csak azért, mert magyarok?"

Nem. Sőt, én is kritikus vagyok az RMDSZ-el szemben is. De egyrészt más magyar pártok is vannak, illetve független magyar jelöltek is vannak. Szerinted ezek közül az összes magyar jelölt korrupt, csak az USR tagjai makulátlanok egytől egyig?

Jelenleg számos olyan település van, ahol becsületes a vezetés és ahol mindent megtesznek a település jobbá tételéért, pedig az RMDSZ színeiben nyertek.

Te miből gondolod, hogy mindenki tolvaj az RMDSZ-ben és mindenki jó az USR-ben? Vagy miért fogadod ezt el kész tényként?

Elhiszem, hogy a Momentum elégedett az USR országos vezetőségével illetve a párt alapelveivel, de azt nem tudja felmérni, hogy településekre lebontva hol milyenek a jelöltek. Én is kérdezhetném, hogy ha adott egy jó RMDSZ-es képviselet egy adott településen, akkor szavazzanak az emberek mégis inkább az USR jelöltjeire, csak azért, mert ők az USR tagjai és biztosan jók lesznek?

2020. szept. 26. 02:47
 3/16 anonim ***** válasza:
32%

"Fekete-Győr András miért a román jelöltet támogatja a közeledő önkormányzati választásokon?"

Magyarellenesként ki mást támogathatna?

2020. szept. 26. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
32%

"Most nem kerül senki Románia élére, önkormányzati választásokról van szó, nem országgyűlési választásokról."

Természetesen hipotetikusan értettem. Ugyanerről van szó önkormányzati szinten is. Aki akarta az értette, hogy mi volt a mondatom jelentése.


"De egyrészt más magyar pártok is vannak, illetve független magyar jelöltek is vannak"

És attól jó jelöltek lesznek, hogy magyarok? Berki Krisztián jó főpolgármester lett volna, mert magyar?


"Szerinted ezek közül az összes magyar jelölt korrupt, csak az USR tagjai makulátlanok egytől egyig?"

A szakértelmet nem tudod származással bizonyítani, és az tény, hogy a legtöbb kisebbségi szavazókat megszólító személy - nem csak romániában, más hol is -, nem azért indul, hogy mert van egy koncepciója, terve, hanem mert pénzt kaphat és magyar kártyáját mutogatva esetleg szavaznak majd rájuk.


"becsületes a vezetés és ahol mindent megtesznek a település jobbá tételéért, pedig az RMDSZ színeiben nyertek"

Egyrészt, simán elképzelhető, hogy nem látsz rá, hogy ténylegesen mi folyik ott.

Másrészt, aki nem szól semmit, de kiszolgálja a rendszert ugyanúgy bűnös. Ha te csak az autót vezeted, amiben a társad ül, aki kirabolta a bankot, akkor is leültetnek.


"Te miből gondolod, hogy mindenki tolvaj az RMDSZ-ben és mindenki jó az USR-ben? Vagy miért fogadod ezt el kész tényként?"

Ha már egy tolvaj van és fedezik, akkor már nem lehet megbízni a pártban. Az RMDSZ-ben - mondjuk úgy - eléggé megkérdőjelezhető személyek is vannak.

Ugyanilyen logika miatt én nem szavaznék egy csomó ellenzéki pártra Mo.-on, mert számos megkérdőjelezhető karakter van ott.


"Elhiszem, hogy a Momentum elégedett az USR országos vezetőségével illetve a párt alapelveivel, de azt nem tudja felmérni, hogy településekre lebontva hol milyenek a jelöltek"

Ha feltesszük, hogy ez igaz, akkor hogy várod el mégis, hogy tisztában legyenek a helyi jelöltekkel és megmondják településre pontosan, hogy hol lehet magyar jelöltre szavazni és hol nem? Ez eléggé önellentmondásosnak hangzik.

Ha pedig nem várod el vagy tisztában vagy vele, hogy nem tudja felmérni, akkor egy safe-bet az a párt, amelyiket ismerik és bíznak benne.


"ha adott egy jó RMDSZ-es képviselet egy adott településen, akkor szavazzanak az emberek mégis inkább az USR jelöltjeire, csak azért, mert ők az USR tagjai és biztosan jók lesznek?"

Csak ha fenntartja azt a párttagot, akkor fenntartja az egész pártot és a tolvajok ugyanúgy a politikai életben maradnak.

Akkor tanulja meg a politikai réteg, hogy el kell határolódni a tolvajok, akkor is ha párton belül vannak, ha ennek látható következményei vannak.

A fidesz azért jutott ide, mert 2/3-a van, az elmúlt 10 évben senkivel nem kellett kompromisszumot kötnie. Nem lett felelősségre vonva.

Ha sosem vonod őket felelősségre, mert a helyi önkormányzati képviselő jó, akkor ez lesz az eredménye.

2020. szept. 26. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
32%

Hagyjuk már ezt a szar dumát hármas:D

Felgyőr szimplán a románok oldalán áll, te meg szintén rasszista vagy.

2020. szept. 26. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
53%
Azért, mert ő egy "nemzetközi" ember. Megriasztja a nemzetállam gondolata is. Különben meg ez a direktíva, ezt mondták a főnökei.
2020. szept. 26. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
81%
Mert ugyanolyan magyargyűlölő, mint az oláhok.
2020. szept. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
78%

FeGyőr egy magyarországi politikus egy olyan párt élén ami még be sem került a magyar parlamentbe.

MIÉRT kel neki egy MÁSIK ORSZÁG választási kampányában BÁRMELYIK jelöltet támogatnia?

Itt ez a kérdés, hogy miért látta fontosnak hogy most ő, korábban meg a társai beálljanak egy MÁSIK ország választási küzdelmébe? Ha nem akarják vagy tudják támogatni a saját nemzetük tagját azon a választáson akkor miért nem maradtak csöndben?

Itt most nem egy olyan választásról van szó amikor neki állást KELL foglalnia valamelyik jelölt mellett. Miért érzik úgy a momentumosok, hogy egy MÁSIK ország választásán SZEMBE kell helyezkedniük az ottani magyar jelöltekkel? Mert nem először történik ez meg és nem csak ebben az országban.

2020. szept. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

"Természetesen hipotetikusan értettem. Ugyanerről van szó önkormányzati szinten is. Aki akarta az értette, hogy mi volt a mondatom jelentése."

Önkormányzati választások lévén viszont ilyet kijelenteni hipotetikusan szerintem pontatlan, mivel ahogy írtam, nem lehet egy kalap alá venni pártok mentén az összes önkormányzati jelöltet.


"És attól jó jelöltek lesznek, hogy magyarok? Berki Krisztián jó főpolgármester lett volna, mert magyar?"

Nem, nem biztos hogy jók, de lehetnek jók. Őszintén szólva nem hiszem, hogy ennek kiderítésére elegendő időt fordítottak volna, utánajártak volna.


"A szakértelmet nem tudod származással bizonyítani, és az tény, hogy a legtöbb kisebbségi szavazókat megszólító személy - nem csak romániában, más hol is -, nem azért indul, hogy mert van egy koncepciója, terve, hanem mert pénzt kaphat és magyar kártyáját mutogatva esetleg szavaznak majd rájuk."

Ez nem igaz, rengeteget olvastam a témában. Nagyon sok olyan település van, ahol konkrét programmal indul, senkinek nem elég ma már az, hogy szavazz rám, mert magyar vagyok. Meg lehet nézni azt is, hogy az eddigi programban foglaltakat is sok helyen betartották, nem a levegőbe beszéltek.


"Egyrészt, simán elképzelhető, hogy nem látsz rá, hogy ténylegesen mi folyik ott.

Másrészt, aki nem szól semmit, de kiszolgálja a rendszert ugyanúgy bűnös. Ha te csak az autót vezeted, amiben a társad ül, aki kirabolta a bankot, akkor is leültetnek."

Az eredményeket azért szerintem lehet látni. Nem gondolom, hogy azért kellene bünteti az önkormányzati jelölteket, mert az országos vezetéssel elégedetlen vagyok. A döntésemet arra alapoznám, hogy helyileg mennyire vagyok elégedett a munkájukkal. Ha elégedetlen vagyok akkor igen, meg lehet mutatni, hogy nem fogunk rátok szavazni csak azért mert magyarok vagytok, tanuljatok a hibáitokból. De ezt az adott helyen kell mindig mérlegelni.


"Ha már egy tolvaj van és fedezik, akkor már nem lehet megbízni a pártban. Az RMDSZ-ben - mondjuk úgy - eléggé megkérdőjelezhető személyek is vannak.

Ugyanilyen logika miatt én nem szavaznék egy csomó ellenzéki pártra Mo.-on, mert számos megkérdőjelezhető karakter van ott."

Igen ez az érv elfogadható pl itthon. Én sem szívesen lennék egy olyan párt tagja, ahol olyanok is vannak, akikkel nagyon nem értek egyet. De egy kisebbségben ezt nem lehet megtenni, különben soha nem tudják magukat képviseltetni. Igen ez nem egy ideális helyzet, sokkal inkább egy kényszerhelyzet, egyszerűen nem tehetik meg, hogy hatmillió külön pártot létrehoznak, amiből aztán lehet válogatni. Ez persze még nem jelenti azt, hogy a választóknak mindent le kellene nyelniük, amint említettem is, azokon a településeken, ahol nem feleltek meg a várakozásoknak, ott igenis meg lehet mutatni, hogy le lehet őket váltani. Abból talán majd tanulnak és elgondolkodnak, hogy mit rontottak el. De ezt szigorúan települési szinten mérlegelném.


"Ha feltesszük, hogy ez igaz, akkor hogy várod el mégis, hogy tisztában legyenek a helyi jelöltekkel és megmondják településre pontosan, hogy hol lehet magyar jelöltre szavazni és hol nem? Ez eléggé önellentmondásosnak hangzik.

Ha pedig nem várod el vagy tisztában vagy vele, hogy nem tudja felmérni, akkor egy safe-bet az a párt, amelyiket ismerik és bíznak benne."

Nem várom el, épp ezért szerintem ez tipikusan egy olyan helyzet, ahol jobb ha nem mond semmit. De mondhatta volna azt is a szavazóknak, hogy ahol úgy látják, hogy az RMDSZ nem képviseli megfelelően a helyiek érdekeit, ott szavazzatok bátran az USR jelöltjeire. Ez már mindjárt sokkal barátságosabban, elfogadhatóbban és rugalmasabban hangzott volna. Nem is lett volna rá egy szavam sem.


"Csak ha fenntartja azt a párttagot, akkor fenntartja az egész pártot és a tolvajok ugyanúgy a politikai életben maradnak.


Akkor tanulja meg a politikai réteg, hogy el kell határolódni a tolvajok, akkor is ha párton belül vannak, ha ennek látható következményei vannak.


A fidesz azért jutott ide, mert 2/3-a van, az elmúlt 10 évben senkivel nem kellett kompromisszumot kötnie. Nem lett felelősségre vonva.


Ha sosem vonod őket felelősségre, mert a helyi önkormányzati képviselő jó, akkor ez lesz az eredménye."

Ez visszavezet megint oda, amit már beszéltünk. Igen ez tök jól működik egy többségi társadalomban, de egy kisebbségben ezt nem lehet megtenni. Természetesen helyileg felelőssegre lehet, sőt felelősségre kell őket vonni ahol indokolt, de egy ilyen kollektív büntetés egy kisebbség esetén úgy gondolom túlságosan nagy luxus és nem vezet jóra. Ismétlem, nem azt mondom, hogy magyar jelöltet kell támogatni mindenhol mindenáron csak azért mert magyar, de ahol jó eredményeket értek el, ott igenis fontos ez a szempont is, kisebbségben legalábbis mindenképp.

2020. szept. 26. 12:33
 10/16 A kérdező kommentje:

"Ha már egy tolvaj van és fedezik, akkor már nem lehet megbízni a pártban. Az RMDSZ-ben - mondjuk úgy - eléggé megkérdőjelezhető személyek is vannak.


Ugyanilyen logika miatt én nem szavaznék egy csomó ellenzéki pártra Mo.-on, mert számos megkérdőjelezhető karakter van ott."


Ezzel kapcsolatban még ami eszembe jutott: ha a Momentum is így gondolja, akkor hogy lehet az, hogy nem határolódik el az olyan pártoktól és politikusoktól, akik ezer szállal kapcsolódnak különböző korrupciós ügyekhez? Hogy lehet az, hogy a győzelem érdekében hajlandóak összefogni a DK-val, MSZP-vel? Nem úgy lenne hiteles, ha ezektől a pártoktól elhatárolódnának?

2020. szept. 26. 13:26
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!